» produkty » Multiroom » Producenci » Sonos
 Multiroom SonosMultiroom amerykańskiej firmy SONOS wprowadza zupełnie nowe spojrzenie na systemy multiroom, które służą do nagłośnienia wybranych części domu w sposób dyskretny i przemyślany. Elementy wchodzące w skład systemu multiroom Sonos komunikują się ze sobą bezprzewodowo, a dzięki dostępowi do Internetu użytkownik otrzymuje dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych oraz serwisów muzycznych. Jego jedną z wielu zalet jest prosta instalacja, którą samodzielnie może przeprowadzić użytkownik, który jeszcze nigdy nie podłączał sprzętu audio. Taki system służący do nagłośnienia strefowego multiroom możemy mieć w domu bez konieczności kucia bruzd w ścianach i kładzenia skomplikowanego okablowania. Co więcej, w każdej chwili możemy łatwo rozszerzyć zakres systemu o nowe pomieszczenia po prostu dodając kolejne odtwarzacze strefowe.

Nagłośnienie strefowe Sonos daje niesamowitą wygodę i komfort podczas codziennego słuchania muzyki. Wszystkie elementy nagłośnienia domu mogą być zupełnie niewidoczne, schowane w specjalnie wydzielonym do tego celu pomieszczeniu technicznym. Ten znakomity system oferujący wielostrefowe nagłośnienie całego domu pozwala zdecydować, czy poszczególne elementy systemu chcemy mieć widoczne, czy też całkowicie schowane z pola widzenia.

System Sonos składa się z dwóch głównych typów urządzeń: odtwarzaczy strefowych (Zoneplayers) oraz urządzeń sterujących (Controllers). Odtwarzacz strefowy można podłączyć bezpośrednio do głośników lub do wzmacniacza, dzięki czemu rozszerzymy dotychczasowe możliwości naszego systemu audio. Odtwarzacz strefowy występuje również w formie urządzenia „wszystko w jednym”, które ma wbudowane głośniki. W tym wariancie sami decydujemy, gdzie chcemy postawić naszego „grajka”. Wbudowany głośnik zapewnia przyzwoitą jakość a jego wielkość pozwala na pozostawienie go w niemal dowolnym miejscu pomieszczenia. Doskonale nadaje się również do ustawienia w łazience, czy kuchni.

Sterowanie, obsługa systemu multiroom odbywa się standardowo poprzez dedykowany pilot z ekranem dotykowym. Jednak systemem możemy z powodzeniem sterować również za pomocą iPhone, iPad, iPod touch, telefonu wyposażonego w system Android czy też komputera z systemem operacyjnym Windows lub Mac.

Doskonałym uzupełnieniem możliwości systemu Sonos jest serwer muzyczny, na którym możemy zgromadzić i zarchiwizować naszą płytotekę. Samodzielny odtwarzacz Sonos ZonePlayer nie posiada wbudowanej pamięci, wobec czego jakiekolwiek odtwarzanie plików muzycznych musi się odbywać z zewnętrznego urządzenia podpiętego do sieci lokalnej LAN. Najprostszym i chyba najefektywniejszym serwerem muzycznych do systemu Sonos jest serwer muzyczny Xiva music m8. Potrafi on automatycznie przegrać płytę CD i zgrać go do pożądanego formatu (mp3/flac). Za pomocą pilota z wyświetlaczem możemy przeglądać archiwum płyt zgromadzonego na dysku Xiva music m8 i wybrać artystę, album lub utwór jaki mamy ochotę w danym momencie usłyszeć. Niesamowita wygoda i komfort obsługi.

System Sonos jest dowodem na to, że nagłośnienie strefowe niekoniecznie musi wiązać się z wyrzeczeniami oraz wysokimi kosztami.


odtwarzacze strefowe - Sonos ZonePlayer

urządzenia sterujące - Sonos Controller

wzmacniacze zasięgu - Sonos  ZoneBridge

akcesoria do multiroom Sonos 

Zobacz przykład konfiguracji multiroom Sonos - nagłośnienie 2 pomieszczeń
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.