» produkty » Multiroom » zestawy
 Russound MCA-C5 KIT
klasa high-end
Najbardziej zaawansowany i zarazem najnowocześniejszy system multiroom w ofercie Russound. Zdolny do obsłużenia 8 źródeł dźwięku i 8 stref audio. Zestaw należy do serii C i posiada pełne wsparcie dla systemu RNET. Przeznaczony dla dużych domów i luksusowych rezydencji.

Nowy kontroler systemów multiroom firmy Russound. Nowoczesna obudowa wypełniona całym szeregiem bardzo przydatnych funkcji. Możliwość obsługi do 8 stref pozwala na instalację MCA-C5 w bardziej zaawansowanych systemach multi-room. Wbudowane radio z systemem RDS, alarm czy funkcja prywatki stanowią doskonałe uzupełnienie zaawansowanego systemu.

Standardowo jednostka może współpracować z 8 źródłami i obsługiwać 8 stref. System może zostać rozbudowany o 6 kontrolerów, co umożliwia obsługę potężnych obiektów składających się z 48 stref.

Pierwszym źródem może być wbudowany tuner AM/FM, który zawiera System RDS (informacji zawartych w falach radiowych). Wyświetlacz obsługujący strefę może zatem przedstawić te same informacje w ramach słuchanej stacji, jakie użytkownik zobaczy na wyświetlaczu swojego radia w samochodzie.

Nowy kontroler multiroom Russound MCA-C5 wspiera komunikację R-Net, która pobiera i wyświetla dane na klawiaturze pobrane m.in. z:
- zewnętrznych tunerów radiowych Russound
- stacji dokującej iPod
- serwera muzycznego Russound SMS

Podłączenie tych komponentów wymaga użycia kabla sieciowego CAT5 oraz kabla audio.

klawiatura multiroom

Panel sterujący Russound MDK-C5 / Seria C RNET

Najbardziej zaawansowany panel ścienny przeznaczony do współpracy z najnowszą serią C i kontrolerem MCA-C5. Wysokiej rozdzielczości szary wyświetlacz ciekłokrystaliczny z przekazywaniem informacji w czasie rzeczywistym. Panel do wyboru w jednej z pięciu wersji kolorystycznych wykończenia. Na panelu znajdują się przyciski umożliwiające dostęp do najważniejszych funkcji. Wysoka jakość wykonania sprawia, że sterownik znakomicie sprawdzi się w każdym wnętrzu.

 


System oferuje wiele opcji i funkcji, których oczekujemy w tej klasy systemu zainstalowanego w naszym domu: wyzwalacze pozwalające aktywować pomocnicze urządzenia, możliwość sterowania różnymi urządzeniami obsługiwanymi za pomocą klawiatury systemu multiroom oraz funkcje automatycznego przyciszania w momencie kiedy system wykrywa, że ktoś używa dzwonka do drzwi czy domofonu.

multi-room

System ma możliwość łączenia stref i źródeł, co pozwala użytkownikowi na obsługę z jednego miejsca kilkunastu stref lub niezależną kontrolę z jednego z kilkunastu punktów sterujących systemem. Poprzez połączenie kilku stref możliwe jest słuchanie tej samej muzyki w całym domu, co jest niezwykle przydatne podczas dużych prywatek lub spotkań ze znajomymi.

Inną ciekawą opcją jest wbudowany zegar z alarmem, który umożliwi zaprogramowanie jednostki w taki sposób, aby każdego dnia tygodnia budziła nas o określonej godzinie uruchamiając ulubiony utwór lub stację radiową. Oczywiście możemy ustawić, aby w dni wolne od pracy funkcja ta była nieaktywna.

Z drugiej strony możemy ustawić czas po której system multi-room ma zostać wyłączony, po to aby nikt z domowników nie przeszkadzał nam podczas drzemki czy snu.

Klawiatura startująca jest elegancka, a jej obsługa nie stanowi problem nawet dla osób nie mających styczności na co dzień z elektroniką użytkową.

multiroom system

System Russound MDK-C5 może być sterowany za pomocą klawiatury ściennej z wyświetlaczem, pilota SRC-C5 lub jakiegokolwiek systemu zintegrowanego sterowania typu Crestron czy Pronto.

Zestaw KIT składa się z:

  • kontroler MCA-C5 - 1 szt.
  • klawiatura MDK-C5 - 6 szt.
  • pilot SRC-C5 - 1 szt.
  • nadajnik podczerwieni - 8 szt.
  • antena FM - 1 szt.
  • antena AM- 1 szt.

pobierz katalog PDF do zestawu multi-room (strona producenta)
Zalety systemu multiroom, czy takie rozwiązanie jest dla mnie odpowiednie?


Zobacz inne produkty:

Serwer Russound SMS3
Serwer Escient Fireball SE-160i


.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.