» produkty » Multiroom » serwery muzyczne
 Russound DMS-3.1
klasa wyższa
Serwer muzyczny / streamer sieciowy
3 niezależne strumienie audio
1 dodatkowy strumień - radio AM/FM
Odtwarzanie plików audio po sieci LAN
Internetowe stacje radiowe
Odtwarzanie plików muzycznych po USB


Idąc z duchem czasu oraz oczekiwaniem ze strony klientów, Russound (amerykański producent systemów multiroom) oficjalnie wprowadził do oferty serwer muzyczny, a zarazem streamer sieciowy DMS-3.1. Urządzenie to od początku roku 2011 było pokazywane przez producenta na wszelkich możliwych targach branżowych. Po miesiącach oczekiwań, nareszcie stało się dostępne.

Streamer muzyczny DMS-3.1 jest częścią serii C. Staje się uzupełnieniem dla dotychczasowych serwerów muzycznych SMS-320. Nowy serwer multimedialny DMS-3.1 jest w stanie dostarczyć do 3 strumieni muzycznych jednocześnie dla instalacji multiroomowej. Źródłem dla 3 strumieni muzycznych może być Internet lub pliki zgromadzone na którymś z dysków dostępnych w sieci domowej. Czwartym niezależnym źródłem jest wbudowany tuner radiowy AM/FM. Urządzenie posiada wysokość 1U. Na tylnym panelu znajdziemy 3 pary wyjść stereo dla każdego ze strumieni audio oraz 1 parę wyjść analogowych dla tunera radiowego. Specjalny przełącznik „ID Switch” pozwala przypisać każdemu z wyjść odpowiedni numer w systemie. Nowy serwer muzyczny DMS-3.1 został zaprojektowany do pracy z kontrolerami Russound serii C.

Streamer sieciowy łączy się z kontrolerem poprzez złącze Ethernet. Poprzez sieć domową może korzystać z zasobów muzycznych zgromadzonych na dyskach sieciowych i urządzeniach pracujących w standardzie DLNA. Mogą się one znajdować w dowolnym pomieszczeniu, byle w zasięgu domowej sieci LAN.

Serwer / Streamer muzyczny DMS-3.1 umożliwia wyświetlanie metadanych na klawiaturach systemowych oraz panelach bezprzewodowych.  Dzięki klawiaturom multiroom z serii C oraz panelom dotykowym, użytkownik może w prosty sposób zarządzać strumieniami oraz przeglądać zawartość biblioteki muzycznej. Jeśli poprzez sieć domową LAN DMS-3.1 uzyska dostęp do Internetu, to zyskuje możliwość odtwarzania niezliczonej ilości internetowych stacji radiowych.  Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość podłączenia do zewnętrznych gniazd USB (2 na tylnym panelu oraz 1 na przedzie) przenośnych pamięci z których może odtwarzać m.in. pliki mp3, wav, ogg, flac, aac oraz aac+.

Streamer muzyczny Russound DMS-3.1 kosztuje 10 000 zł.


cena: kontakt

Zobacz inne produkty:

Russound MCA-C5
Russound MCA-C5 KIT


.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.