projektory  kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja i projekt kina domowego


» produkty » Projektory do kina domowego » klasa high-end
 SONY VPL-VW1000ES
klasa high-end
Projektor 4K!
Głęboka czerń dzięki technologii SXRD
Nadzwyczajny dynamiczny współczynnik kontrastu: 1 000 000:1
Duża jasność: 2000 lumenów
Interpolacja do formatu 4K z wykorzystaniem technologii Reality Creation

PRODUKT WYCOFANY Z OFERTY. DOSTĘPNY JEST NASTĘPCA MODELU.Projektor Sony VPL-VW1000ES to spełnienie marzeń wszystkich miłośników projekcji na wielkim ekranie, którzy oczekiwali na przeniesienie rozdzielczości 4K z sali kinowej do domu. To pierwszy domowy rzutnik video 4K na świecie oferujący natywną rozdzielczość 4K co pozwala na wyświetlanie materiałów UltraHD. Wcześniej dostępne były jedynie profesjonalne projektory przeznaczone do zastosowań komercyjnych bądź też projektory 4K do zastosowań domowych w cenie kilkukrotnie przekraczającej cenę nowego rzutnika 4K SONY. 

Głównym elementem jego konstrukcji są trzy matryce SXRD pozwalające na osiągnięcie kontrastu 1 000 000:1. Projektor ma jasność 2000 lumenów, obsługuje oczywiście technologię 3D i może wyświetlić obraz do 200 cali.

Projektor High End, jakim jest Sony VW1000ES gwarantuje oczywiście nadzwyczajna obróbkę obrazu. Pozwala on na up-skalowanie strumienia FullHD do 4K. Dzięki temu obraz jest znacznie bardziej realistyczny i żywy, a detale o niebo wyraźniejsze i dokładnie widoczne. Nawet jeśli nie posiadamy filmów w formacie 4K to funkcja interpolacji Super Resolution 4K wykorzystująca technologię Reality Creation pozwala na znaczną poprawę jakości materiałów w formacie 1080p. Projektor 4K Sony VW1000 oferuje również rozszerzoną przestrzeń barw co daje znacznie bogatszy obraz w przestrzeni.

Zoptymalizowany pod kątem rozdzielczości 4K obiektyw posiada bardzo wysoką rozdzielczość i precyzyjnie wyświetla szczegóły we wszystkich rogach obrazu. Technologia Motionflow zapewnia kinowe wrażenia, gwarantując płynniejszy ruch i animację.

Urządzenie doskonale sprawdza się zarówno przy materiale 2D jak i 3D. Dysponuje dynamiczną przysłoną, która ma kilka stopni regulacji. W zależności od specyfiki instalacji oraz wyświetlanego materiału i preferencji widza - przysłona IRIS może pracować w pełnym zakresie, ograniczonym, ręcznie regulowanym, bądź kompletnie wyłączonym Oczywiście ustawienie przysłony ma bezpośredni wpływ na wyświetlany na ekranie kontrast.

Czerń w rzutniku SONY VW1000ES należy do jednych z najlepszych jakie spotkamy w urządzeniach tego typu. Szczegóły w ciemnych scenach są obfite w detale i doskonale widoczne na ekranie kinowym. Zaś spory zapas mocy pozwala na pracę z ekranami o przekątnej dochodzącej do 130".

W ostatnim kwartale roku 2013 SONY zaprezentowało nowy model rzutnika 4K, przeznaczony do mniejszych pomieszczeń oraz klientów poszukujących nieco prostszych i zarazem tańszych rozwiązań - projektor 4K Sony VPL-VW500ES.

Najważniejsze funkcje projektora 4K Sony VPL-VW1000ES:

Rozdzielczość własna 4K, zapewniająca bezkompromisową jakość, przewyższa ponad czterokrotnie standard Full HD

Projektor kina domowego Sony VW1000 4K wyświetla obrazy z rozdzielczością 4096 x 2160 zgodnie ze standardem DCI*, czyli ponad czterokrotnie większą niż Full HD. Panele SXRD 4K zostały opracowane przez firmę Sony specjalnie do projektora VW1000ES na podstawie wiedzy o standardzie 4K uzyskanej na profesjonalnym rynku urządzeń kinowych. Panele te wyświetlają obraz o rozdzielczości własnej 4K, bez elektronicznych ulepszeń pikseli.


Imponujący kontrast dynamiczny zapewniający najwyższą jakość obrazu

Panele SXRD tego projektora o rozdzielczości własnej 4K wytwarzają imponujący kontrast własny urządzenia. Umożliwia to reprodukcję głębokich czerni dzięki bardziej płaskiej powierzchni pikseli. W połączeniu z technologią Advanced Iris3 firmy Sony projektor ten może osiągnąć niezwykły współczynnik kontrastu dynamicznego 1 000 000:1, umożliwiający wyświetlanie obrazów o najlepszej dotychczas jakości.


Wysoki poziom jasności 2000 lumenów do optymalnego wyświetlania obrazów w domu

Poziom jasności 2000 lumenów ANSI oznacza, że Sony VPL-VW1000ES jest niemal dwukrotnie bardziej wydajny od dotychczasowych projektorów kina domowego firmy Sony. Dzięki panelom SXRD 4K projektor zapewnia większy poziom jasności i współczynnik kontrastu, a tym samym optymalny obraz w środowisku domowym.

Funkcja zwiększania rozdzielczości do 4K „Reality Creation” do oglądania zawartości dysków Blu-ray Disc™ w rozdzielczości 4K

Projektor kinowy Sony VW1000ES nie tylko udostępnia rozdzielczość własną 4K, ale też zawiera wyjątkową funkcję zwiększania rozdzielczości do 4K o nazwie „RealityCreation”. Znacząco poprawia ona jakość materiału o wysokiej rozdzielczości (HD) 1080p, dzięki czemu użytkownicy mogą optymalnie wykorzystać zalety swojej kolekcji dysków Blu-ray Disc™. Ta uniwersalna funkcja umożliwia także wyświetlanie filmów 3D Full HD i zwiększanie rozdzielczości filmów 3D do 4K.


Lepsza jakość obrazu dzięki szerokiej przestrzeni barw (DCI, Adobe RGB)

Projektor domowy VPL-VW1000ES ma szerszą niż zazwyczaj przestrzeń barw, która umożliwia wykorzystanie pełniejszych informacji o kolorach, zgodnych z profesjonalną specyfikacją DCI oraz przestrzenią barw Adobe RGB.


Obiektyw dostosowany optymalnie do obrazów 4K

Firma Sony opracowała obiektyw 4K All-Range Crisp Focus (ARC-F) specjalnie do rzutnika video Sony VPLVW1000ES, aby umożliwić wyświetlanie optymalnych obrazów 4K. Zastosowanie tego obiektywu o superwysokiej rozdzielczości umożliwia wysoką precyzję i szczegółowość w każdym zakątku obrazu.


Doświadczenie w wyrównaniu paneli

Trzy panele o rozdzielczości własnej 4K w projektorze zostały skonstruowane z wykorzystaniem doświadczenia firmy Sony w dziedzinie wyrównania paneli. Dzięki temu wszystkie trzy obrazy w kolorach RGB są łączone z wyjątkową precyzją.


Dynamiczne sceny bez rozmycia przy użyciu technologii Motionflow

Technologia Motionflow zastosowana w Sony VW1000 znacząco zwiększa płynność ruchu. Dzięki temu dynamiczna akcja na ekranie wzbudza jeszcze większe emocje widzów kina domowego. W ramach tego innowacyjnego procesu kolejne klatki są porównywane pod względem wizualnym, a następnie wstawiane są dodatkowe klatki z obliczaną w ułamku sekundy „brakującą” sceną. W procesie tym naśladuje się prawdziwą projekcję kinową, dzięki czemu filmy i relacje sportowe nabierają niespotykanego dotychczas realizmu.


Obiektyw ze zmienną ogniskową i większy zakres zmiany osi obiektywu ułatwiają instalację

Projektor Sony VPL-VW1000ES ma obiektyw z funkcją powiększenia elektrycznego 2,1x, dzięki czemu zwiększa maksymalnie możliwości instalacji w domu, w tym także na wysokim suficie. Szeroki zakres zmiany osi obiektywu — o 80% w pionie i o 31% w poziomie — zmniejsza potrzebę rozszerzania sufitowych uchwytów montażowych.


Pamięć położenia obrazu umożliwia dostosowanie do proporcji boków filmu

Projektor 4K Sony VPL-VW1000ES ma funkcję pamięci położenia obrazu, która zapisuje ustawienie obiektywu. Użytkownik może dopasować proporcje boków filmu, w tym 16:9 i CinemaScope, a następnie zapisać te ustawienia w projektorze w celu ich łatwego przywoływania.


Specyfikacja techniczna:

Panel

Panele SXRD (4096 x 2160) o krótkim czasie reakcji

Kontrast

1 000 000:1

Jasność

2000 lm

3D

TAK

Motionflow

TAK

Rozmiar wyświetlanego obrazu

60 do 300 cali (1,5 do 7,5 m)

Tryb obrazu

9 trybów

System Advanced Iris

Wersja 3

Korekta gamma

11 trybów

Poziom głośności wentylatora

22 dB

Obiektyw

x2,1 / Elektryczny

Zakres przemieszczenia obiektywu

Pionowo: +/-0,8V, poziomo: +/-0,31H

Dopasowywanie paneli

TAK (przesunięcie / strefa)

CEC

TAK

Wejście IR (Control S)

TAK

HDMI®

2

3D Sync

Wbudowany nadajnik / przez RJ-45

Dostarczane akcesoria do 3D

Ładowarka USB x1 / TDG-PJ1 x 2 / Przewód USB x 1

Pilot

RM-PJ22

Lampa do projektora

LMP-H330 (zapasowa)

Typ lampy

Lampa UHP 330 W

Uchwyt do podwieszenia projektora

PSS-H10

Okulary 3D

TDG-PJ1

Nadajnik 3D

TMR-PJ1

Wymiary (szer. x wys. x gł.)

520 x 200 x 640 mm

Waga

Około 20 kg

Pobór mocy

Maks. 480 W, W trybie czuwania: 3,5 W, w trybie czuwania (z obniżonym zużyciem energii): 0,3 W

 

Zdaniem EISA - projektor kinowy 4K Sony VPL-VW1000ES jest najlepszym rzutnikiem w klasie HIGH END jaki pojawił się w sprzedaży w sezonie 2012/2013. Uwagę specjalistów zwróciła wysoka rozdzielczość 4K, doskonały kontrast i naturalny, niezwykle realistyczny obraz. Projektory kinowe SONY od lat uchodzą za najlepsze w swoich kategoriach cenowych, tym razem SONY wyznaczył nowy rozdział wprowadzając projektory 4K 3D pod domowe strzechy.[Czytaj więcej...]

 

 

PRODUKT WYCOFANY Z OFERTY. DOSTĘPNY JEST NASTĘPCA MODELU.


Technologie używane w projektorach Sony


Zobacz inne produkty:

Projektory 3D w Cinematic
Projektory do kina domowego
SONY VPL-VW500ES


prywatne kino
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.