projektory  kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja i projekt kina domowego


» produkty » Projektory do kina domowego » klasa high-end
 Sim2 NERO 3D-2
klasa high-end
Chipset: 1 Chip DMDs 0,95” 1080p
Jasność: do 2 000 ANSI Lumenów
Kontrast: do 30 000:1
Rozdzielczość: 1920 x 1080
Platforma elektroniczna znana z serii Lumis
System optyczny ALPHAPATH

PRODUKT WYCOFANY Z OFERTY.Sim2 NERO to nowa linia produktów, w skład której wchodzą: NERO 3D-1NERO 3D-2 oraz NERO 3D HB (High Brightness). Do podstawowych różnic pomiędzy poszczególnymi propozycjami z serii NERO, należą jasność oraz kontrast. Dzięki temu, dużo prościej jest dobrać odpowiedni projektor do warunków instalacyjnych, panujących  w danym pomieszczeniu. Takie założenia postanowione przez producenta, sprawiają że seria NERO staje się bardzo atrakcyjna dla instalatorów oraz klientów końcowych. 

Firmie Sim2 udało się opracować serię projektorów 3D, przeznaczonych do instalacji w kinach domowych, gwarantującą zbliżone parametry obrazu do projektorów znacznie kosztowniejszych, co jest dużym osiągnięciem. Dzięki temu, linia NERO wypełnia idealnie lukę pomiędzy poszczególnymi klasami projektorów. NERO to równowaga pomiędzy innowacją, mocą oraz precyzją.

Sim2 NERO 3D-2 to drugi co do jasności świecenia model z nowej serii NERO, mogący zapewnić nam jasność obrazu na poziomie 2 000 ANSI Lumenów oraz kontrast 30 000:1 (z technologią DynamicBlack – zwiększająca kontrast). NERO 3D-2 wykorzystuje technologię  DarkChip, oraz opatentowany system optyczny ALPHAPATH, zapewniający uzyskanie obrazu ostrego oraz równomiernie naświetlonego.

Ponadto w NERO 3D-2 zastosowano szereg sprawdzonych technologii znanych z modeli z  serii Lumis. Wśród nich znajdują się:

 • PureMovie: Pozwala wyświetlić czysty i nieprzetworzony obraz pochodzący ze źródła. Wszystkie, nawet najbardziej podstawowe układy są pomijane w celu uniknięcia jakichkolwiek zakłóceń czy zniekształceń. Tryb ten pozwala nam w pełni docenić obraz 1080p pochodzący ze źródła w wysokiej jakości.

• PureMotion 2D: Tryb stworzony specjalnie dla szybkich i dynamicznych scen w materiałach sportowych. Dzięki niemu zyskujemy na płynności ruchu, wolnym od migotania i rozmazywania obrazu. Tryb PureMotion przeznaczony jest zarówno do oglądania wydarzeń sportowych, jak i użytkowania popularnych konsoli gier wideo.

• PureMotion 3D: Został przeznaczony do uzyskania najwyższego poziomu reprodukcji obrazu przestrzennego. Dzięki niemu materiały 3D, stają się jeszcze bardzie trójwymiarowe.

Do projektora Sim2 NERO 3D-2  przewidziano trzy opcjonalne obiektywy:  T1 (1.37-1.66:1),  T2 (1.75-2.48:1) oraz T3 (2.6-3.9:1).

Specyfikacja Sim2 NERO 3D-2

INFORMACJE PODSTAWOWE
Technologia 1 Chip DMDs 0,95” 1080p
Rozdzielczość 1920x1080 pikseli
Jasność do 2000 ANSI Lumenów (regulowana)
Kontrast do 30.000:1
Ważne funkcje Puremotion 2D, Puremovie 2D, SIM2 DynamicBlack Technology Enhanced Solution, Motorized IRIS Control (MIC)
Moc lampy 280W z możliwością zmniejszenia do 230W
Żywotność lampy 2000/3000 godzin (tryb normalny/ECO)
INFORMACJE INSTALACYJNE
Współczynnik rzutowania  1.75-2.48:1 (typ T2)
Współczynnik rzutowania – opcje 1.37-1.66:1 (typ T1), 2.6-3.9:1 (typ T3) 
Przesunięcie obiektywu przesunięcie ręczne +50% pionowe oraz cyfrowa regulacja keystone
Rozmiar ekranu  50’’-300’’
Format obrazu  4:3, 16:9 anamorficzny, LetterBox, panoramiczny, piksel do piksela + 3 użytkownika
POZOSTAŁE
Częstotliwość skanowania poziomego i pionowego  15-80kHz/48-120Hz
SDTV  PAL (B,G,H,I,M,N,60); SECAM; NTSC automatycznie wybierany
PC  VGA, SVGA, XGA, SXGA, UXGA, WUXGA 10 bit Full Channel Signal Board Video Processing
WEJŚCIA/WYJŚCIA
Cyfrowe 2 x HDMI-HDCP vers. 1.4a
Analogowe 1 x Graphic RGBVH (VGA-UXGA) (D-sub 15 pin),
1 x Component - Analog YPbPr/RGBs/RGBHV (RCA),
1 x Composite Video
Kontrolne 3D Sync out,
1 x RS232 (D-sub 9 pin),
1 x USB
Pozostałe 3 x 12V 100mA output (przez Jack)
INFORMACJE OGÓLNE
Software aktualizacja przez RS232, interfejs szeregowy lub USB
Zakres napięcia zasilania 100-240 +/-10% (48/62 Hz)
Pobór mocy (max.) 300 W
Wymiary 458 x 210 x 455 mm
Waga 11 kg
Kolor czarny (matowy)
AKCESORIA
Dołączone Podręcznik instalacji i użytkownika
Przewód zasilający 2m
Podświetlany pilot zdalnego sterowania oraz baterie
Live Colors Calibration software 2.0
Opcjonalne SIM2 VISUS Active Glasses
Emiter IR
Uchwyt sufitowy
System anamorficzny (stały lub z napędem)Opinia użytkownika projektora Sim2 NERO 3D-2:
„Zastąpiłem projektor Marantz VP-11S2 projektorem JVC-RS65 / JVC DLA-X90 i musiałem powrócić do swojego poprzedniego projektora. Jak już raz przyzwyczaisz się i zasmakujesz w dobrym projektorze DLP – jesteś uzależniony na całe życie. Obecnie w swoim pomieszczeniu posiadam Sim2 NERO 3D-2. Po kilku miesiącach użytkowania musze powiedzieć, że to najlepszy obraz jaki kiedykolwiek widziałem. Reprodukcja kolorów i ich naturalność po kalibracji programem Sim2 Live Calibration Software jest czymś, w co nie uwierzysz dopóki nie zobaczysz. Projektor Marantza miał doskonałe czernie, lecz słabą jasność przy ustawieniach IRIS 1, do tego zbyt mocno nasycone kolory podstawowe. Z NERO zyskałem 3x wyższą jasność, doskonały gamut oraz czernie porównywalne z LCOS. A do tego wszystkiego nawet nie wspomniałem jeszcze o 3D. Dotychczas temat 3D mnie nie interesował. Zanim nie zakupiłem NERO, filmy 3D mnie nie interesowały. Obecnie posiadam ponad 40 płyt Blu-ray 3D!” gigimonagas, avsforums, USA


Seria rzutników Sim2 NERO 3D otrzymała nagrodę za najlepszy produkt roku 2012 serwisu CEPro.pl.

CEPro.com

„W ciągu kilku ostatnich lat Sim2 włożyło niesamowitą ilość pracy w rozwój i badania ich produktów i możliwe, że najlepszym przykładem wysiłków firmy, aby opracować przełomowe produkty jest projektor Nero 3D. Z ceną stanowiącą ledwie połowę wartości jego większego brata Sim2 Lumis, Nero pokazuje, że jakością obrazu rywalizować może z 3-chipowymi projektorami DLP.” [Czytaj więcej...]


Projektor Sim2 NERO 3D-2 został nagrodzony przez prestiżowy serwis projectorreviews.com wyróżnieniem HOT Product Award. Zachęcamy do przeczytania testu!

"Nawet przed kalibracją jakość obrazu projektora 3D Sim2 NERO 3D-2 jest bardzo dobra. Po przeprowadzeniu kalibracji jest po prostu wspaniała! Naprawdę, nie ma na co narzekać – kolory są dynamiczne, odwzorowanie ruchu naturalne, a odcienie twarzy tak realistyczne, jak tylko się da. Projektor do kina domowego Sim2 NERO 3D-2 nie ma żadnych problemów z ciemnymi detalami cieni – wyglądają imponująco!" [Czytaj więcej...]

Sim2 NERO 3D-2 został zrecenzowany również przez Andrzeja Gratkowskiego - właściciela Cinematic. Obszerną recenzję można przeczytać tutaj - recenzja projektora Sim2 NERO 3D-2.

Karta katalogowa projektora Sim2 NERO 3D-2

 

PRODUKT WYCOFANY Z OFERTY.


Zobacz inne produkty:

Sim2 NERO 3D HB
Projektory 3D w Cinematic
Projektory do kina domowego
Sim2 NERO 3D-1


prywatne kino
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.