» produkty » Projektory do kina domowego » klasa high-end
 Sim2 M.150
klasa high-end
Projektor 3D pracujacy w technologii LED
Technologia LED, żywotność min. 30 000 godzin
Jasność 1 000 lumenów
Kontrast 100 000:1
DynamicBlackSim2 M.150 to nowy projektor w ofercie włoskiego producenta pracujący w technologii LED. Używa technologii Super PureLED wraz z aktywną projekcją 3D. Obróbka sygnału Video oraz zastosowane procesory obrazu oparte są o technologie znane z najwyższych modeli projektorów Sim2. Producent wdrożył technologie odpowiadające za optymalizację sygnału podczas projekcji 2D jak i 3D. Mowa tu o technologiach: PureMovie, PureMotion 2D oraz PureMotion 3D. 

Nowe rozwiązanie, które po raz pierwszy spotykamy w serii M 150, SUPER PureLED jest w pełni cyfrowe. Bazuje na 3 diodach LED przypisanych do każdego z 3 składowych kolorów RGB, które są zarówno źródłem światła jak i źródłem kolorów dla chipsetu DLP. Czystość kolorów i zdolność do generowania światła jaka wynika z technologii LED prowadzi do niezwykle bogatego, nasyconego i kolorowego obrazu. Dopełnieniem technologii SUPER PureLED jest chipset 0.95” DarkChip4, układ optyczny M.150 oraz opatentowane przez Sim2 systemy poprawy obrazu.

Sim2 M.150 jest w stanie dostarczyć jasność na poziomie 1 000 lumenów, przy kontraście 100 000:1. W urządzeniu spotkamy wcześniej już zaprezentowaną przy modelu LUMIS technologię poprawy kontrastu i poziomu czerni – DynamicBlack. Wybór spośród 3 typów obiektywów charakteryzujących się różnymi współczynnikami rzutowania sprawia, że instalator z łatwością dobierze projektor do realizowanego przez siebie projektu.

Na uwagę zasługuje specjalna wersja obiektywu, pozwalająca na bardzo bliskie umieszczenie projektora M.150 względem ekranu. Projektor może się znajdować w odległości 168 cm od ekranu o szerokości 250 cm! Zatem nawet przy bardzo krótkich pomieszczeniach, użytkownik może cieszyć się obrazem o bardzo dużej przekątnej.

Sim2 M.150 to reprezentant pierwszej na świecie serii projektorów 3D pracujących w technologii LED. Oznacza to, że zamiast tradycyjnej lampy spotkamy w nim 3 diody. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik nie musi się martwić wymianą lampy, projektor pracuje ciszej niż tradycyjne Konstrukcje, obraz posiada znacznie pełniejsze i głębsze kolory a także co niezwykle istotne, obraz pozbawiony jest niektórych naleciałości konstrukcji 1-chipowych. Charakterem obrazu przypomina najdroższe i najbardziej zaawansowane Konstrukcje 3-chipowe.

Dodatkową zaletą jest fakt, że wraz z upływem czasu projektor nie traci swoich właściwości. Nie ma tutaj typowego zjawiska polegającego na utracie jasności oraz zmianie parametrów obrazu (kolorów, naturalności, barwy) która pojawia się w projektorach wyposażonych w tradycyjne lampy.

Projektor Sim2 M.150 wydaje się być jednym z najciekawszych urządzeń w klasie cenowej ok. 100 000 zł.
Z pośród bardzo wielu atutów, posiada kilka niezwykle silnych:

+ rewelacyjnej jakości układ optyczny
Doskonała ostrość i wyrazistość szczegółów. Idealnie ostra i równomiernie naświetlona cała powierzchnia ekranu. Tak dobrej optyki nie spotkamy w niższej klasie.
+ posiada rewelacyjną jakość obrazu 3D
Jest to możliwe dzięki 2 elementom - diody LED to technologia generująca w najszybszy sposób obraz (nieporównywalnie szybsza od DILA, LCD czy też tradycyjnej DLP opartej na kole kolorowym oraz ultra krótkiemu czasowi "blanking time" w którym oba okulary dla lewego i prawego oka są zamknięte.
Dzięki tym dwóm technologiom obraz 3D jest przyjemny i miły w odbiorze.
+ pięknie nasycone kolory, przyjemniejsze w odbiorze
Wynika to z zastosowania niekonwencjonalnego źródła światła jakim są diody LED
+ połączenie najlepszych cech technologii DLP ostrości, głębi oraz przyjemnego odbioru znanego z 3-chipowych projektorów
Swoim charakterem obrazu Sim2 M.150 łączy w sobie najlepsze cechy projektorów ograniczając do minimum słabe strony. Uzyskujemy obraz o zbliżonym charakterze jak projektory 3-Chipowe w znacznie niższej cenie i lepszej ostrości!


Specyfikacja Sim2 M.150:

• Chipset: 0.95" 1080p DLP® DarkChip4
• Jasność: do 1,000 ANSI Lumenów
• Rozdzielczość: 1920 x 1080
• Platforma elektroniczna wykorzystywana w serii Lumis
• Technologia SUPER PureLED SIM2
• Żywotność LED (szacunkowo): 30,000 h
• Technologia DynamicBlack
• Kontrast: do 100,000:1 z DynamicBlack
• Opcjonalne obiektywy: T1 (1,5 - 2,1: 1) i T2 (2,1 - 3,9: 1)
• Lens Shift z napędem: przesuw w  pionie w górę 60% / w dół 25%, w poziomie ±8%
• 2 x HDMI 1,4

Recenzje:

Sim2 M.150 otrzymał status referencyjny serwisu avforums.com!

"Sim2 spełnił oczekiwania stawiane przed rzutnikiem LED M.150 i wyprodukował projektor doskonały, który rzuca na kolana jakością projekcji 2D i 3D, jak i nienaganną stylistyką. Bez cienia wątpliwości przyznajemy mu status referencyjny - Sim2 M.150 jest przykładem tego, jaki powinien być projektor LED 3D, którego przeznaczeniem jest profesjonalne kino w domu." [Czytaj więcej...]


Zobacz inne produkty:

Sim2 MICO 50
Projektory 3D w Cinematic
Projektory do kina domowego


.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.