projektory  kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja i projekt kina domowego
instalacja audio-wizualna


» produkty » Projektory do kina domowego » klasa podstawowa
 Sharp XV-Z17000
klasa podstawowa
Technologia DLP
Rozdzielczość 1080p (1920x1080)
Kontrast 40 000:1
Jasność 1 600 ANSI lumenów
Projektor 3D


Sharp XV-Z17000 to pierwszy w ofercie producenta projektor o rozdzielczości HD ze wsparciem technologii 3D. Idąc z duchem czasu japoński producent wprowadził do swojej oferty projektory 3D. Pierwszym z nich jest własnie model Z17000. Projektor posiada chipsem DMD o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), dzięki zastosowanym rozwiązaniom osiąga współczynnik kontrastu na poziomie 40 000:1, przy wyjątkowej ja na tę klasę jasności wynoszącej 1600 lumenów (w trybie wysokiej jasności). Dzięki tak wysokim osiągom model idealnie spełnia wymagania miłośników kina domowego i projekcji 3D. Tryb 3D możliwy jest dzięki "IR Link" oraz specjalnym parom okularów 3D, które dołączone są do urządzenia.

Sharp XV-Z17000 to uniwersalny projektor do wyświetlania filmów, relacji z wydarzeń sportowych, plików video z internetu i innych materiałów w formacie 3D. To ciekawe urządzenie równie dobrze sprawdzi się także w tradycyjnym 2D.

W nowym modelu, tradycyjnie już jak u Sharpa, zastosowano technologię DLP. Według producenta pozwala ona na osiągnięcie lepszej niż w konkurencyjnych technologiach dokładności odwzorowywania kolorów. Wyświetlane przez projektor kolory są znacznie żywsze i atrakcyjniejsze. Projektory 3D Sharp XV-Z17000 dają swoim użytkownikom wiele możliwości podłączenia innych urządzeń. Jest to możliwe m.in. dzieki  2 wejściom HDMI, Component (D-sub 15 pin oraz 3 RCA) oraz wejściom S-video i video typu RCA. Należy zwrócić uwagę na niespotykanie niski poziom głośności pracy wentylatorów. Sharp deklaruje poziom hałasu na jedyne 23dB. Taki poziom

Z funkcji poprawiających komfort użytkowania warto wspomnieć, że projektor 3D Sharp XV-Z17000 posiada funkcję pionowej i poziomej korekcji tapezu, nie powinna być ona stosowana przez miłośników kinowej projekcji, jednak czasem może "uratować życie". W menu znajdziemy funkcję umożliwiającą przesuwanie obrazu w pionie. Na tylnym panelu gniazd przyłączeniowych znajdziemy instalacyjne złącze RS232, umożliwiające wykorzystanie projektora w profesjonalnych instalacjach kinowych. 


Australijski magazyn "Sound and Image" opublikował test projektora 3D Sharp XV-Z17000.
"Krótko i na temat - ten projektor zaprezentował najlepszy obraz 3D biorąc pod uwagę projektory domowe. Projekcja 3D była niesłychanie solidna, nie było mowy o jakimkolwiek cross-talku. Cross talk i Ghosting to zmora konsumenckich urządzeń do projekcji 3D, kiedy obraz przeznaczony dla lewego oka przechodzi do prawego oka i odwrótnie.
NA PLUS:
- genialna projekcja 3D
- dobra jakość obrazu 2D
- dobry stosunek jakości do ceny
Na MINUS:
- dynamiczna regulacja kontrastu powoduje widoczne zmiany w jasności obrazu
- ograniczone możliwości instalacyjne

 


cena: kontaktprywatne kino
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Wykonujemy projekty, instalacje oraz kalibracje systemów audio i video. Specjalizujemy się w projektowaniu i instalacji systemów typu kino w domu. Proponujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracjš systemów nagłoœnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowišzujšce profesjonalistów zrzeszonych w ramach organizacji CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœlana pod kštem akustyki, obsługi, tak aby obsługiwać system z jednego panelu bšdŸ pilota, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniajšcy wrażenia lepsze niż w kinie.