projektory  kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja i projekt kina domowego


» produkty » Projektory do kina domowego » klasa podstawowa
 SONY VPL-HW50ES
klasa podstawowa
Projektor 3D
Panele SXRD o krótkim czasie reakcji
Dynamiczny kontrast 100 000:1
Rozdzielczość Full HD (1920x1080) x 3; 6 220 800 pikseli
Jasność 1 700 lumenów


MODEL ZASTĄPIONY projektorem Sony VPL-HW55ES

Nowy projektor do kina domowego Full HD 3D - Sony VPL-HW50ES charakteryzuje się nieprzeciętnie jasnym, ostrym i wyraźnym obrazem. A wszystko to dzięki zaimplementowaniu technologii i funkcji dotychczas dostępnych tylko w dużo droższych modelach. Szczególną uwagę zwrócono na poprawę jakości obrazu wyświetlanego w pomieszczeniach oświetlonych, takich jak salon w domu.

Projektor Sony VPL-HW50 dostępny jest w kolorze białym oraz czarnym.


Reality Creation

Funkcja Super Resolution zaprojektowana początkowo dla modelu VPL-VW1000ES została zaimplementowana również w modelu VPL-HW50ES. Odpowiada ona za reprodukcję kolorystyki i faktur z pierwotnego sygnału 1080p. Dzięki niej obraz Full HD jest ostry i wyraźny.


Jasność 1700 lumenów i wierna reprodukcja barw

Poprzez  zwiększenie efektywność lampy oraz zoptymalizowanie bloku optycznego jasność została zwiększona o około 30% w stosunku do klasycznych projektorów do kina domowego Sony. Dzięki temu obraz będzie jaśniejszy i wyraźniejszy nawet w oświetlonym salonie. Sony VPL-HW50 posiada również bogatą reprodukcję kolorów dzięki ulepszonej konstrukcji optycznej silnika i tej samej metodzie zarządzania kolorami jak VPL-VW1000ES.


Tryby Bright Cinema i Bright TV -  specjalnie przeznaczone do użycia w salonie

Dzięki ulepszonemu blokowi optycznemu oraz przetwarzaniu sygnału, projektor Sony charakteryzuje wysoka jasność bez strat w jakości reprodukcji kolorów i kontrastu. Obraz nadal jest jasny i ostry, nawet podczas seansów w dobrze oświetlonym pomieszczeniu w domu.


Funkcja Contrast Enhancer

Funkcja ta odpowiada za poprawę kontrastu. W czasie rzeczywistym analizuje składowe sygnału każdej sceny, a następnie równoważy jasne i ciemne fragmenty obrazu, aby uzyskać odpowiedni kontrast.


Motionflow

Dzięki tej technologii projektor Sony VPL jest w stanie wyświetlić dwa razy więcej obrazów w czasie jednej sekundy. Unikalny algorytm Sony, bazując na informacji o kolejnych klatkach tworzy nowy obraz, który wstawia pomiędzy klatki oryginalne. W konsekwencji uzyskujemy płynniejszy obraz.


Technologia paneli SXRD

Technologia SXRD to połączenie trzech paneli – po jednym dla koloru czerwonego, niebieskiego i zielonego. Dzięki temu, że każda barwa ma swój osobny panel, wyeliminowano załamywanie kolorów i zapewniono ich wierną reprodukcję na ekranie. Technologia ta charakteryzuje się również tym, że nie występuje efekt tęczy. To ta sama technologia, która jest stosowana w cyfrowych projektorach kinowych 4K firmy Sony, zainstalowanych w popularnych kinach.  Bardzo duża, wynosząca 240 Hz częstotliwość odświeżania paneli SXRD zapewnia lepszą separację obrazów dla lewego i prawego oka w systemie frame-sequential 3D oraz bardziej realistyczne oglądanie.


System Advanced Iris3

Technologia Advanced Iris 3 pracuje na zasadzie zbliżonej do działania oka ludzkiego: dynamicznie reaguje na jasność sceny w celu zapewnienia optymalnego kontrastu.


Technologia dynamicznego sterowania lampą

Gdy otwierają się migawki w okularach 3D, technologia Dynamic Lamp Control automatycznie zwiększa jasność obrazu  dla danego oka (około trzykrotnie). Dzięki temu maksymalizowany jest efekt obrazu, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności lampy.


Wbudowany nadajnik 3D

Dzięki wbudowanemu nadajnikowi synchronizującemu 3D istnieje możliwość synchronizacji otwierania i zamykania przesłony obiektywu i przesłony w okularach 3D. Zmniejsza to czas przygotowania oraz eliminuje problem ukrycia okablowania.  


Kontrast dynamiczny 100,000:1
Dzięki technologii Contrast Enhancer  i Advanced Iris3 uzyskano dynamiczny współczynnik kontrastu na poziomie ponad 100.000:1. Poziom czerni i bieli został zwiększony bez zmniejszenia szczytowej jasności, tak aby zapewnić, że żaden szczegół nie zostanie pominięty w ciemnych scenach.

Osobne tryby 2D i 3D
Sony HW50 oferuje możliwość niezależnego wybierania zaprogramowanych parametrów do różnych zastosowań oraz automatyczne rozpoznaje sygnału wejściowy 2D i 3D.

Wyjątkowo cichy wentylator (21 dB) 
Dzięki bardzo efektywnemu systemowi chłodzenia głośność wentylatora została zmniejszona do zaledwie 21 dB.

Funkcja RCP (Real Colour Processing) w wersji 2
Rzutnik VPL-HW50ES posiada funkcję „RCP (Real Colour Processing)” do regulacji kolorów oraz odcieni każdego z docelowych kolorów wyświetlanego obrazu z osobna. Wersja 2 tej funkcji dodatkowo umożliwia jednoczesną regulację jasności.

Konwersja 2D na 3D 
Niezwykle efektywny proces znacznie zwiększający wachlarz materiałów możliwych do wyświetlenia w trybie 3D.

Uniwersalny tryb ustawień 3D 
Możliwość regulacji szybkości działania przysłony i poziomu jasności w okularach 3D. Możliwość regulacji głębi 3D w projektorze VPL-HW50ES.

Ulepszona funkcja wzajemnego dopasowywania paneli
Projektor Sony VPL-HW50 ma funkcję kompensującą luki w znakach lub zarządzaniu kolorem.


SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Podstawowe informacje

System wyświetlania Panele SXRD o krótkim czasie reakcji
Emisja światła 1700lm
Współczynnik kontrastu 100,000:1 (kontrast dynamiczny)
Elementy wyświetlacza — efektywny rozmiar wyświetlacza 0,61" x 3
Elementy wyświetlacza — efektywna liczba pikseli Full HD (1920x1080) x3; 6,220,800 pixels
Obiektyw do projekcji — Powiększenie/Ostrość Ręczne (około 1,6 x)/Ręczna
Obiektyw do projekcji — Przemieszczanie Ręczne, pionowo: +/-71% / poziomo: +/-25%
Źródło światła Lampa UHP 200 W
Rozmiar ekranu 40" do 300''

Funkcje/Technologie

3D Tak
Reality Creation Tak
Contrast Enhancer Tak
MotionFlow Tak
System Advanced Iris Wersja 3
RCP Wersja 2
Dopasowywanie paneli Tak (przesunięcie/strefa)
Tryby obrazu 9 trybów
Tryby gamma 11 trybów

Wejścia/Wyjścia

HDMI (2 wejścia) Cyfrowe RGB/Y Pb/Cb Pr/Cr
Y Pb/Cb Pr/Cr Komponentowe: cinch
INPUT A 15-stykowe Mini D-Sub (RGB)
Remote RS-232C, 9-stykowe D-sub (żeńskie)
IR IN tyczka typu minijack
3D Sync Built-in Transmitter or via RJ-45 (TMR-PJ2)

Ogólne

Poziom głośności 21dB
Zasilanie Napięcie przemienne od 100 V do 240 V, od 3,0 A do 1,3 A, 50/60 Hz
Pobór mocy Max. 300 W
Kolor obudowy czarny / biały
Standardowe wymiary zewnętrzne 407,4 x 179,2 x 463,9 mm (szer. x wys. x gł.)
Waga ok 9.6 kg

Załączone wyposażenie

Pilot RM-PJ23
Baterie manganowe R6 – 2 szt.
Przewód zasilający do projektora
Okulary 3D – 2 szt.
Etui na okulary 3D – 2 szt.
Karta gwarancyjna
Instrukcja obsługi


Rzutnik SONY VPL-HW50ES to najlepszy projektor w cenie powyżej 3000 dolarów według popularnego portalu Home Theater Hi-Fi. Projektor SONY VPL-HW50ES znalazł się w zaszczytnym gronie wyróżnionych tytułem najlepsze produkty 2012. Ten niezwykle jasny projektor to jedno z najnowocześniejszych urządzeń na rynku, co potwierdza ta nagroda. [Czytaj więcej...]


Rzutnik Sony VPL-HW50ES został polecony w teście portalu AV Forums. Jak czytamy w recenzji Sony VPL-HW50ES może wygenerować fantastycznie szczegółowy obraz, który prawdziwie oczarowuje. Ten sam poziom jakości odnosi się do obrazu 3D. Nowy projektor sony to niezwykła jasnosć, jakość obrazu oraz pełna detali głębia 3D. [Czytaj więcej...]

 

MODEL ZASTĄPIONY projektorem Sony VPL-HW55ES

Informacja prasowa - premiera rzutnika video SONY VPL-HW50
Technologie używane w projektorach Sony
ranking projektorów - który projektor najlepszy w cenie do 20 000 zł. Test w Niemczech.


cena: kontakt

Zobacz inne produkty:

Projektory 3D w Cinematic
Projektory do kina domowego
Sony VPL-VW95ES


prywatne kino
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.