projektory  kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja i projekt kina domowego


» produkty » Projektory do kina domowego » klasa podstawowa
 Panasonic PT-AT5000E
klasa podstawowa
technologia LCD 3D
rozdzielczość Full HD 1080p
kontrast: 300 000:1
jasność: 2 000 lumenów
waga: 8.7 kg

PRODUKT WYCOFANY Z OFERTY. 

Projektor PT-AT5000E nominowany do produktu roku 2011 według PC World! Produkt Roku to coroczne wyróżnienie, przyznawane przez PC World najciekawszym produktom lub technologiom, jakie pojawiły się na rynku przez ostatnio 12 miesięcy. Mianem tym ogłasza się urządzenia, które stawią czoła szczegółowym testom przeprowadzanym w laboratoriach PC World.

Firma Panasonic zaprezentowała światu pierwszy projektor wykonany w technologii LCD, umożliwiający przeprowadzenia projekcji  w trybie 3D. Panasonic PT-AT5000E, bo o nim mowa został zaprezentowany w ośrodku Hollywood Laboratory w Los Angeles, który znacząco przyczynił się do stworzenia standardu Blu-ray 3D.

Panasonic PT-AT5000E to godny następca bardzo popularnego PT-AE4000E. PT-AT5000E charakteryzuje się najszybszymi na rynku matrycami LCD, pracującymi z częstotliwością 480Hz. Dzięki temu uzyskany obraz jest niesamowicie ostry jak na projektor tej klasy, a tryb 3D stoi na wysokim poziomie. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego procesora wideo, projektor umożliwia konwersję trybu 2D do 3D w pięciu różnych algorytmach. PT-AT5000 wyposażono w dużą ilość wejść, co z pewnością znacząco ułatwi pracę z tym urządzeniem. Dostępne są tu 3 wejścia HDMI oraz PC, component, video oraz s-video.

Panasonic może pochwalić się również jasnością obrazu, która w tym przypadku wynosi 2000 lumenów. Duży kontrast (300.000:1), bardzo dobre odwzorowanie kolorów oraz wyśmienita ostrość obrazu w trybach 2D i 3D, jak na projektor klasy podstawowej, sprawiają, że PT-AT5000 to idealny produkt dla użytkowników ze średnim budżetem.

W celu zapewnienia najwyższej czystości oraz ostrości obrazu FullHD, Panasonic postawił na zawansowany system optyczny, zoptymalizowany pod kątem 1080p. Optyka obiektywu składa się 16 soczewek w 12 grupach. Nie zabrakło oczywiście elementów asferycznych o dużej średnicy - jak dwóch soczewek niskodyspersyjnych ED (extra low dispertion). Tak skomplikowana budowa, przekłada się na przejrzysty i wolny od wad obraz kinowy.

 

Technologia Smooth Screen

Funkcja Panasonic’s Smooth Screen sprawia, że na obrazie oglądanym z odległości nawet jednego metra, ciężko dostrzec widoczne piksele. Obraz stanowi jednolitą, gładką i zarazem bardzo wyrazistą całość.

 
                                                                                          Opcja Smooth Screen               Opcja Smooth Screen
                                                                                          włączona                                      wyłączona

 

Nowa, wydajniejsza lampa

 

W projektorze znalazła się nowa czerwona lampa  o mocy 200W, która ma zapewnić dynamiczniejszy i bardziej kolorowy obraz. Poprawiono tez system wewnętrznego chłodzenia, wydłużając życie lampy. Projektor Panasonika powinien działać na jednej lampie nawet do 4 tys. godzin - to dwa razy tyle co poprzednie modele.

 

Aktywna projekcja 3D

Projektor PT-AT5000E do projekcji 3D wykorzystuje okulary aktywne  - Panasonic właśnie zaprezentował najlżejsze na świecie aktywne okulary 3D.

 


Wbudowany emiter podczerwieni

Ciekawym rozwiązaniem okazało się wbudowanie w obudowę emitera IR mogącego pracować z okularami 3D z zachowaniem 6 metrowej odległości projektora od ekranu projekcyjnego. Wydłużenie tego dystansu oczywiście jest możliwe poprzez zastosowanie zewnętrznego emitera.

                       Wbudowany emiter podczerwieni                                         Opcjonalny emiter IR -  ET-TRM110

 

 

Specyfikacja techniczna projektora:

     • Jasność :  2000 ANSI lm
     • Technologia:  LCD 3D
     • Rozdzielczość:  1080p (1920x1080)
     • Kontrast:  300000:1
     • Format obrazu:  16:9
     • Wejścia : 3 x HDMI , 1 x VGA, 1 x Component, 1 x S-video,  1 x Composite, 1 x RS232
     • Wyjścia: 2 x Screen Trigger
     • Głośność:  22 dB
     • Obiektyw:  F 1.9 - 3.2, ( f 22.4 mm - 44.8 mm )
     • Współczynnik odległości:   1.35 - 2.70 : 1
     • Wymiary:  470 x 151 x 364 mm
     • Waga:  8.7 kg


PRODUKT WYCOFANY Z OFERTY.cena: kontakt

Zobacz inne produkty:

Projektory 3D w Cinematic
Projektory do kina domowego


prywatne kino
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.