projektory  kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja i projekt kina domowego


» produkty » Projektory do kina domowego » klasa wyższa
 JVC DLA-X90R
klasa wyższa
0.7-calowy chip D-ILA x3 3D READY
rozdzielczość Full HD 1080p
kontrast 120 000:1
jasność 1 200 lumenów
4K (3,840 x 2,160 pixels) 2D D-ILA
Nowość 2012

PRODUKT WYCOFANY Z OFERTY.JVC DLA-X90R to najwyższy projektor kina domowego w ofercie japońskiego producenta. Zastępuje dotychczasowy model JVC DLA-X9. Nie jest to tylko zwykła wymiana modelu 2011 na model 2012. Producent zadbał o to, aby projektorem mogli się również zainteresować dotychczasowi posiadacze najwyższego modelu. JVC DLA-X90R występuje wyłącznie w kolorze czarnym.

Producent wprowadził wiele innowacji, doprowadzając tym samym do nowego rekordu w dziedzinie kontrastu natywnego. DLA-X90R uzyskuje kontrast na poziomie 120 000:1. Imponująca czerń stała się możliwa dzięki wprowadzeniu kilku modyfikacji. W ich wyniku poza samym kontrastem, producentowi uzyskało się uzyskać wyższą jasność projektora. Wyższa jasność dotyczy ustawień THX i ISF, czyli po profesjonalnej kalibracji. Według deklaracji, jasność po kalibracji oraz w trybie 3D jest około 50% wyższa niż w starszej serii!

Kolejną nowością jest nowa technologia reklamowana jako 4K. Projektor, pomimo że posiada natywną rozdzielczość paneli LCOS 1920x1080 określany jest mianem 4K. Wynika to z technologii, która emuluje dodatkowe piksele, które pomimo że fizycznie nie istnieją na matrycy to pojawiają się na ekranie. W ten „techniczny” sposób projektor jest zdolny wyświetlić obraz o rozdzielczości 3840x2160.

Klienci używający projektora głównie do oglądania hitów kinowych docenią funkcję pamięci ustawień obiektywu. Dzięki temu za przyciśnięciem klawisza mogą powiększyć obraz i idealnie wypełnić ekran w formacie 2.35:1 podczas seansu filmu kinowego.


Prezentacja - w jaki sposób można wykorzystać pamięć obiektywu JVC.
Po lewej stronie projekcja na typowym ekranie w formacie 1.78:1 (popularny 16/9).
Po prawej stronie projekcja tego samego materiału filmowego na ekranie w formacie 2.35:1.


Miłośnicy projekcji 3D ucieszą się nie tylko z wyższej jasności ale także szeregu nowych możliwości projektora kinowego JVC. JVC DLA-X90R potrafi przetworzyć obraz 2D na 3D w trybie rzeczywistym. To oznacza, że oglądając swój ulubiony film wydany w tradycyjnej technologii 2D na DVD lub Blu-ray, możesz zobaczyć jak wyglądałby wydany w wersji 3D. Projektor  samodzielnie „przekonwertuje” obraz standardowy na trójwymiarowy. Dzięki suwakom regulacji, wybierzesz czy odpowiada Ci głębia obrazu 3D, czy Twoim zdaniem powinna ona przybrać innej formy. Nowa seria nie tylko zwiększa jasność projekcji 3D, ale również sprawia że obraz 3D jest wyraźniejszy i przyjemniejszy dla oka niż było to dotychczas.

Cechy projektora:

Recenzje:

John Archer, specjalista renomowanego serwisu trustedreviews.com, rekomenduje projektor JVC DLA-X90R. Zachęcamy do przeczytania obszernych fragmentów recenzji tego świetnie znanego w branży profesjonalisty.

"Tak jak myśleliśmy, większa precyzja optyki JVC DLA-X90R w rzeczy samej dodaje mocy technologii e-Shift, czyniąc obrazy jeszcze bardziej perfekcyjnymi niż w superostrym X70. Detale projekcji JVC DLA-X90 są po prostu ekstremalnie wyraźne! Jeszcze bardziej porażający jest poziom czerni X90. W pełni zaciemnionym pokoju, ciemne sceny wyglądają jeszcze bardziej kontrastowo, realnie i oszałamiająco niż te wyświetlane za pomocą JVC DLA-X70R. Oznacza to, że ciemne sceny wyglądają bardziej bogato i realnie niż na niemal każdym projektorze kina domowego! Tym bardziej, że optyka DLA jest w stanie dostarczyć tak niezmiernie głębokie czernie bez potrzeby korzystania z dynamicznej przysłony, wobec czego ciemne sceny wyglądają szalenie stabilnie i jednolicie.

Po zmianie na 3D, X90 jest wciąż doskonały. Po włączeniu trybu trójwymiarowego, nasze oczy olśniewają naturalne kolory, świetna ostrość i wyraźnie widoczny efekt 3D. Można przyczepić się jedynie do faktu, że tryb 3D trzeba włączać samemu - jednak po uruchomieniu trójwymiaru, obrazy w tej technologii wyglądają niesamowicie, szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę poziom detali i balans kolorów." [Czytaj więcej...]

 

PRODUKT WYCOFANY Z OFERTY.


Zobacz inne produkty:

JVC DLA-X30
JVC DLA-X70R
Projektory 3D w Cinematic
Projektory do kina domowego


prywatne kino
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.