Prywatne kino domowe we wrocławskim apartamentowcu.

Nasz klient chciał mieć możliwość komfortowego oglądania filmów i telewizji na dużym ekranie w swoim stosunkowo dużym salonie. Wymagania były następujące: możliwość projekcji przy niepełnym zaciemnieniu oraz w godzinach przedpołudniowych, gdy światło z zewnątrz dostaje się do pokoju. Źródła obrazu to tuner TV satelitarnej oraz komputer multimedialny HTPC z aplikacją XBMC. Dodatkowy plus w przypadku tej instalacji kina domowego stanowiłaby również możliwość projekcji 3D.

Głównym elementem systemu kinowego został projektor JVC DLA-X30, który w swojej klasie wyróżnia się jakością obrazu 2D, jak i 3D. Z racji że pomieszczenie posiada jasną kolorystykę, oraz że inwestor chce mieć możliwość oglądania filmów również wieczorem lub w sytuacjach wymagających włączenia delikatnego oświetlenia, zastosowany został elektrycznie rozwijany ekran Adeo z szarą powierzchnią typu Vision Grey. Kaseta ekranu została zamontowana w specjalnie przygotowanej zabudowie sufitowej. Ekran jest niewidoczny po wejściu do pomieszczenia - całość jest schowana w zabudowie.  


 
Proces rozpoczęcia i zakończenia projekcji został zautomatyzowany. Każde uruchomienie projektora powoduje rozwinięcie ekranu, i analogicznie, każde wyłączenie projektora automatycznie zwija powierzchnię projekcyjną do kasety. Ekran został zainstalowany w sposób umożliwiający korzystanie z telewizora, który wykorzystywany jest głównie podczas codziennego oglądania telewizji. To optymalne połączenie funkcjonalności i jakości z wysokim komfortem.

Istotnym elementem wykonania instalacji była estetyka. Użytkownik chciał, aby możliwie wszystkie elementy systemu pozostały w ukryciu. Stąd też okablowanie zostało ułożone w suficie podwieszanym, zaś kolor projektora został tak dobrany, aby idealnie wtopić się na tle sufitu. Efekty możecie podziwiać Państwo na zdjęciach.

 
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.