Lutron - systemy sterowania oświetleniemLutron - sterowanie oświetleniem

Minęły juz bezpowrotnie czasy, gdy oświetlenie w pomieszczeniach mieszkalnych kojarzyło się nam tylko z żyrandolem wiszącym w centralnym miejscu na suficie. Nowoczesne wnętrza charakteryzuję się dużą ilością punktów świetlnych pozwalającą nie tylko na widzenie po zmroku, ale przede wszystkim tworzą atmosferę umożliwiającą odpoczynek, rozrywkę czy pracę. Wszystkie te czynności możemy przeprowadzić w komfortowych dla nas warunkach świetlnych.

Niewielkie klawiatury sterujące zastąpiły tablice rozdzielcze pełne pokręteł i przełączników. Przejście z jednej kombinacji oświetlenia do drugiej za jednym przyciśnięciem guzika klawiatury ściennej bądź ręcznego pilota pozwala na stworzenie odpowiedniego nastroju i dostosowanie oświetlenia do wielu różnych celów.

Możliwość zaprogramowania wielu kombinacji oświetlenia do indywidualnych potrzeb, integracja systemu z zegarem astronomicznym dająca możliwość programowania oświetlenia w zależności od pory dnia. Istnieje możliwość podłączenia do alarmu w taki sposób, aby zapalające się światła odstraszały nieproszonych gości. Innym przykładem może być tryb pracy wakacyjnej, który odtwarza wzorzec oświetlenia pod nieobecność domowników.


sterowanie światłem
 

Firma Lutron Electronics Co. jest światowym liderem na rynku projektowania, produkcji oraz sprzedaży urządzeń i instalacji sterujących oświetleniem w domach, pomieszczeniach handlowych, przemysłowych i instytucjach. Urządzenia sterujące firmy Lutron bywają w salach narad zarządów, muzeach, sklepach, teatrach, biurach i obiektach sakralnych. Można je znaleźć w Owalnym Gabinecie Białego Domu, w Banku Rezerwy Federalnej, Katedrze Św. Patryka, Klinice Mayo, Pałacu Buckingham, Centrum Lincolna, a nawet w Statule Wolności. Są też instalowane w posiadłościach gwiazd filmu i milionerów. Możliwości zmieniania oświetlenia za pomocą urządzeń Lutrona sprawiają, że każde pomieszczenie - posiadłość wiejska, sklep przy głównej ulicy i własny przytulny domek - staje się bardziej wszechstronne a jednocześnie jedyne w swoim rodzaju.

PRODUKTY firmy Lutron:

Lutron Rania
Lutron GRAFIK Eye
Lutron GRAFIK Eye QS
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.