» produkty » Amplitunery » końcówki mocy
 Parasound 5250
Parasound 5250 v.2 to druga wersja bardzo udanej końcówki mocy amerykańskiej firmy Parasound. Jest to pięciokanałowy wzmacniacz o mocy ciągłej 250W na każdy z pięciu kanałów przy impedancji 8 om oraz 385W na kanał przy 4-omowym obciążeniu. Jest to wspaniałe uzupełnienie naszego domowego systemu audio.

PRODUKT WYCOFANY Z OFERTY.Pięciokanałowy wzmacniacz mocy Parasound NewClassic Model 5250 v.2 to następca produkowanego przez sześć lat Parasound NewClassic Model 5250. Podstawowe parametry nie uległy zmianie. Nowy 5250 v.2 ma moc 250W na kanał przy obciążeniu 8 omów. Przy 4 omach moc wzrasta do 385W na kanał. Szczytowy prąd to 45 amperów na kanał. W stopniach wyjściowych pracują dyskretne tranzystory i transformatory toroidalne. Wzmacniacz ma certyfikat THX Ultra 2.

Zmieniony został wygląd przedniej ścianki. O ile poprzednik miał wzmocnienie ustalone na stałe, to w modelu Parasound 5250 v.2 istnieje możliwość regulacji wzmocnienia dla poszczególnych kanałów. Regulacja działa w zakresie +/-10dB względem poziomu THX. Według producenta liczba poprawek w stosunku do poprzednika obejmuje 60 pozycji. Między innymi wyeliminowano odłączanie uziemienia (ground-lift), co stało się możliwe dzięki zmianie sposobu uziemienia wewnątrz wzmacniacza.

Parasound 5250

Specyfikacja techniczna (ang.):

  • Over 60 improvements compared to the Model 5250
  • THX Ultra2 certified
  • 250 watts rms per channel into 8 ohm, all channels driven
  • 385 watts rms per channel into 4 ohm, all channels driven
  • 45 amps peak current per channel
  • Gain for each channel adjustable from 19-39
  • +/-10dB from THX Reference level
  • Turn on options for Manual, 12v or audio


PRODUKT WYCOFANY Z OFERTY.


Zobacz inne produkty:

Parasound 2250


.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.