Długo oczekiwany amplituner kina domowego Arcam AVR600 nareszcie dostępny!
Stało się ! Długo oczekiwany najnowszy amplituner Arcam AVR600 jest już fizycznie dostępny. Amplituner o którym było głośno na rok zanim trafił do sprzedaży. Fora internetowe od pół roku wrzały i spekulowały na temat jakości i możliwości nowego Arcama. Wiadomo było, że producent odkładał premierą chcąc dopracować produkt do granic swoich możliwości. Tym sposobem doczekaliśmy się pierwszego produktu na rynku, który połączy wymagania audio i wideofilów. Produkt niezwykle zaawansowany zarówno od strony audio jak i video. Z imponującym wyposażeniem. Oprócz jednak znakomitego wyposażenia, Arcam AVR600 potrafił zrobić z dźwiękiem to, czego nie udało się jego japońskim konkurentom – wydobyć z niego duszę. To pierwszy na świecie tak muzykalny amplituner do kina domowego.


Zapraszamy do naszej salki
Wszystkich zainteresowanych na poważnie tematem kina domowego, planujących budowę salki kinowej we własnym domu, nagłośnieniem wielostrefowym, czy zintegrowanym systemem sterowania - zapraszamy na spotkanie do siedziby naszej firmy. W naszej salce demonstracyjnej jesteśmy w stanie przedstawić koncepcję kina w domu i porozmawiać na temat Państwa oczekiwań co do systemu. Jeśli chcielibyście posiadać w swoim domu rozwiązania rodem z XXI wieku - zapraszamy!


Przedstawiamy nowy, obiecujący odtwarzacz Blu-ray.
Pomimo, że odtwarzacz Blu-ray NAD T587 jest na rynku dopiero od niedawna, wprowadził już całkiem sporo zamieszania. Tym razem nie tylko w świecie audio, ale również video. W lutowym wydaniu niemieckiego magazynu AUDIO, T587 uzyskał rekomendację czasopisma, pokonując tym samym 2, znacznie droższych rywali. Warto zaznaczyć, że odtwarzacz blu-ray NAD T587 jest pierwszym urządzeniem tego typu pochodzącym od producenta z audiofilskimi korzeniami. Jest to gwarancją, że player nie tylko będzie świetny w sekcji dźwięku przestrzennego, ale również stereo.


Nowe projektory do kina domowego, czyli czego możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach.
Branżowe targi ISE w Amsterdamie są doskonała okazją, aby zobaczyć czego można się spodziewać w najbliższych miesiącach na rynku audio-video. Spora część targów poświęcona jest projekcji, w tym również tej przeznaczonej do domowej rozrywki. Wystawiało się sporo firm z całego świata. Zobacz w telegraficznym skrócie, jakie ciekawe urządzenia projekcyjne trafią do sprzedaży tego roku.


Najlepszy projektor testów PC World Komputer - Epson TW5000
Projektor do kina domowego Epson EH-TW5000 okazał się najlepszym urządzeniem grupowego testu projektorów kinowych, jaki ukazał się na łamach miesięcznika PCWK. Oprócz najwyżej ocenionego modelu Epsona, w teście udział wzięły m.in. Mitsubishi HC7000, Epson TW3800 oraz Sony VPL-HW10. EH-TW5000 zdobył najwyższe oceny w kategorii czystość obrazu i naturalność kolorów. Zwrócono także uwagę na dobrą gwarancję, znakomitą czerń i kontrast, a także wysoką jasność w trybie dziennym-kinowym.


Najlepszy odtwarzacz Blu-ray na rynku? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Audio-Video
Wprowadzony do sprzedaży z ponadpółrocznym opóźnieniem Denon DVD-3800BD miał jeden cel: być najlepszym na rynku odtwarzaczem Blu-ray. Czy mu się to udało? Zważywszy, że odtwarzacz zdobył wyróżnienie redakcji i jej rekomendację - zapewne producentowi zabieg ten się opłacił. Przeczytaj obszerne fragmenty tego wyjątkowego odtwarzacza. Na początek roku 2009 odtwarzacz Denon 3800BD jest najbardziej zaawansowanym playerem dostępnym w sprzedaży. Produkt ten przeznaczony jest do najlepszych instalacji i systemów audio-wizualnych.


Nowy głośnik centralny w ofercie firmy Usher
Wraz z początkiem roku oferta firmy Usher zostaje powiększona o głośnik centralny. Nowy model nosi nazwę Be-616 i jest wyposażony w berylowy głośnik wysokotonowy i dwa głośniki nisko-średniotonowe, identyczne jak w pozostałych modelach serii Dancer II. Dzięki nowej konstrukcji miłośnicy bardziej wyrafinowanego brzmienia kinowego mogą zestawić go z pozostałymi głośnikami należącymi do serii Dancer. Sam producent zaleca, aby głośnik centralny Be-616 łączyć bądź z podstawkowymi Be-718 lub z pozostałymi kolumnami wyposażonymi w berylowe kopułki.


Kolejna rewolucja pochodząca z obozu Sim2
Szykuje się kolejny hit w segmencie projektorów klasy High End. Mowa o najnowszym projektorze Sim2 Lumis Host. Projektor został pokazany na targach CES 2009 i wzbudził olbrzymią sensację. To nowoczesna i unikalna konstrukcja, którą trudno porównać z jakimkolwiek urządzeniem konkurencji. Niesłychana jasność 3000 lumenów, kontrast On/Off 35 000:1 w połączeniu z potężnym kontrastem ANSI sprawiają, że niejeden miłośnik kina nie będzie mógł zasnąć przez ten projektor. Projektor jest "nafaszerowany" najnowszymi technologiami i rozwiązaniami, które dotąd nie były spotykane w projektorach kinowych.


Najlepsze nagłośnienie roku 2008 w świecie audio - zdaniem magazynu The Absolute Sound
Redakcja magazynu Absolute Sound przyznała nagrody produktom, które uważa za najlepsze w swoich kategoriach. Kategorie produktowe zostały dodatkowo podzielone na poszczególne przedziały cenowo, po to aby konkurencja była uczciwa. Są to urządzenia, które zostałyby zakupione przez redakcję lub zarekomendowane swoim przyjaciołom i rodzinie.


Stewart FilmScreen powiększa ofertę ekranów elektrycznie rozwijanych.
Wraz z końcem roku 2008 oferta amerykańskiego potentata rynku projekcyjnego powiększyła się o serię ekranów elektrycznie rozwijanych przeznaczonych dla osób poszukujących oryginalnego i nowoczesnego wzornictwa. Seria Cabaret sprawi, że ekran elektryczny Stewarta odnajdzie się w każdym wnętrzu...


Najlepsze instalacje kina domowego roku 2008 zdaniem CEDIA.
Corocznie podczas targów CEDIA stowarzyszenie wybiera najlepsze instalacje audiowizualne jakie zostały zgłoszone przez firmy zajmujące się profesjonalnie projektowaniem i montażem systemów AV. Każda z instalacji musi spełniać surowe wymagania oraz normy powszechnie obowiązujące w świecie audio-video. Instalacje muszą być nie tylko skrupulatnie przemyślane i zaprojektowane, ale również wykonane z należytą estetyką. Z racji na profesjonalizm tego typu instalacji kinowych, najniższy pułap jaki jest rozpatrywany przez stowarzyszenie, to salki kinowe wykonane w oparciu o budżet 80 – 100 000 USD.


Po raz kolejny znana osobistość ze świata filmu decyduje się na projektor Sim2
Tym razem słynny reżyser i twórca takich filmów jak "Ojciec chrzestny" zdecydował się na projektor Sim2 Pro5DL, który na stałe zagości w sali kinowej, która mieści się w wytwórni filmowej reżysera. Projektor Sim2 będzie używany podczas prac nad najnowszym dziełem filmowym, które zostało krecone w Europie. Francis Ford Coppola był pod niesamowitym wrażeniem jakie sprawił na nim obraz projektora Sim2. Będąc zaś w fabryce Sim2 we Włoszech miał możliwość obejrzenia najnowszej reedycji swojego filmu, jaka ukazała się na dysku Blu-ray.


Kolejna znakomita recenzja projektora Sim2 D80Evo w australijskim magazynie PC Authority.
„Obraz z projektora Sim2 D80E jest zdumiewający w każdym aspekcie. Jeśli tylko Twój budżet przyjmie odpowiednią wielkość, ten projektor jest z pewnością odpowiednim kandydatem.”


Budżetowe ekrany projekcyjne - test ekranów do kina domowego
Na łamach popularnego serwisu internetowego Projectorcentral pojawił się ciekawy test ekranów projekcyjnych w cenie poniżej 500 USD. Odnosząc to do oferty ekranów projekcyjnych na rynku Polskim musielibyśmy uwzględnić kwotę około 2 000 zł.
Analizując ten artykuł warto zwrócić uwagę na 2 rzeczy:
1. Redakcja za punkt odniesienia i wzorcowy produkt uznała 2 powierzchnie firmy Stewart Filmscreen. W kategorii powierzchni białych - StudioTek 130, a w kategorii powierzchni wysoko-kontrastowych - GrayHawk RS.
2. Największe wrażenie wywarł ekran wykonany w oparciu o farby projekcyjne Screen Goo. Testujący był pod wrażeniem wyróżniającej się od konkurencji jakości obrazu, jaką oferowały kanadyjskie farby.


Stewart GrayHawk RS G3 przechodzi pozytywnie testy i zdobywa certyfikat THX
Stewart Filmscreen jest najlepszym na świecie producentem ekranów projekcyjnych zarówno na rynku klientów indywidualnych jak i komercyjnych. Firma od samego początku prowadzona przez braci Stewart utrzymuje najwyższej jakości standardy zarówno w projektowaniu jak i produkcji ekranów. Każdy ekran jest produkowany ręcznie. Założona w 1947 roku firma, z niewielkiego lokalnego zakładu stała się międzynarodową z oddziałami na każdym kontynencie.


Nowe amplitunery, przedwzmaczniacze i procesory - klasa wyższa
Najbliższe miesiące mogą być bardzo interesujące dla wszystkich przygotowujących się do zakupu wysokiej klasy sprzętu audio. Wraz z rozwojem odtwarzaczy Blu-ray na rynku zaczęły pojawiać się amplitunery umożliwiające korzystanie z dobrodziejstw nowego formatu. Urządzenia te pochodziły głównie z oferty firm o japońskich korzeniach, które pozostawiały pewien niedosyt wśród bardziej wymagających miłośników dźwięku nie tylko przestrzennego ale przede wszystkim stereo. Audiofile ze zniecierpliwieniem oczekują na pierwsze poważne konstrukcje.


Projektor Sim2 D80E udowadnia, że sama rozdzielczość Full HD nie jest gwarantem najwyższej jakości obrazu.
W jednym z ostatnich numerów magazynu AUDIO ukazał się test projektora Sim2 D80 Evo. Oprócz włoskiego projektora redakcja przetestowała również 2 inne, znacznie tańsze modele. Test okazał się sprawdzianem, na ile widoczna i istotna jest różnica pomiędzy budżetowymi projektorami, a ich kilkukrotnie droższymi odpowiednikami w ofercie konkurencyjnych producentów. Sim2 nie tylko obronił się, ale również udowodnił, że w jego przypadku płaci się nie tyle za markę, ale za fantastyczną jakość obrazu. Znakomitym podsumowaniem całej recenzji jest fragment "SIM2 – poważny DLP za poważną cenę, ale jego obraz wszystko tłumaczy. Full HD to nie kod takiej samej jakości..."


Najlepiej wydane płyty Blu-ray, czyli referencyjne kino domowe
Kino w domu jako idea cieszy się coraz większym uznaniem i zainteresowaniem. Użytkownicy dużych telewizorów plazmowych oraz projektorów życzyliby sobie oglądania najlepszej jakości filmów, aby móc wydobyć każdy szczegół i niuans z obrazu. Identycznie jak w przypadku filmów wydawanych w formacie DVD, nowy format Blu-ray może oferować zarówno zaskakująco wysoki poziom jakości obrazu (referencyjne) jak i niewiele lepszy od DVD. Końcowa jakość zależy od bardzo wielu czynników. Niestety nawet najlepsze na świecie kino domowe nie pokaże pełni swoich możliwości jeśli będzie pracowało ze słabym materiałem źródłowym. Miłośnicy domowej rozrywki zrzeszeni w ramach amerykańskiego forum opracowali listę najlepiej wydanych płyt w formacie Blu-ray. Wszystkie tytuły, jakie ukazały się na rynku amerykańskim podzielono na 6 kategorii. Tym sposobem każda zainteresowana osoba może sprawdzić, czy dany tytuł rzeczywiście będzie gwarantował, że nasze kino domowe pracuje na 100% swoich możliwości.


Sim2 HT380 to najlepszy projektor do kina domowego wg. czasopisma Stuff TV
Brytyjski magazyn Stuff TV stwierdził, że rzutnik video Sim2 HT380 to najlepszy projektor kinowy jaki kiedkolwiek gościł w redakcji magazynu. W dowód uznania dla twórców projektora, redakcja umieściła urządzenie na pierwszym miejscu swojej listy "najlepszych rzutników video". Tym samym projektor pokonał znacznie droższych od siebie rywali. Oczywiste stało się, że redakcja przyznała modelowi HT380 tytuł "Gorący Produkt" określając rzutnik jako "niebywałą okazję" pomimo nie najniższej ceny... Redakcja magazynu zwróciła uwagę, że elegancja i stylowa obudowa jest niewielkich rozmiarów. Znakomicie wpasuje się w każde wnętrze domowe i salki do kina domowego. Sam obraz zaś powala na kolana. Jakość jest tak wysoka, że pomimo swojej ceny projektor Sim2 HT380 należy uznać za niebywałą okazję. Zarówno w swojej klasie cenowej jak i w porównaniu z nieco droższymi konstrukcjami projektor całkowicie na nowo definiuje hasło kino domowe.


Ekrany Adeo - nowość w ofercie, ekrany do Kina Domowego
Dążymy do tego, aby nasza oferta zawierała najciekawsze urządzenia dostępne na rynku. Te kryteria doskonale spełniają ekrany projekcyjne firmy Adeo. Znakomicie wypełniają lukę pomiędzy klasą podstawową a High-End. Z bogatej oferty producenta skupiliśmy się na ekranach ramowych Adeo Piano Velvet oraz elektrycznie rozwijanych Adeo Tensio. Obie grupy produktów oferują znakomity stosunek jakości do ceny z mocny zaakcentowaniem na jakość. Warto dodać, że seria Adeo Tansio Elegance i Professional posiadają napinacze boczne, które dbają o to aby powierzchnia projekcyjna była idealnie napięta. W tej klasie cenowej takie rozwiązanie stanowi jeszcze rzadkość.


Fachowcy doceniają wysoką jakość obrazu Sim2 D10
Projektory Sim2 przyzwyczaiły nas do znakomitej jakości obrazu. Kino domowe zbudowane w oparciu o włoskie urządzenie zapewnia niesłychane emocje i jest gwarancją najwyższej jakości. Australijski magazyn Audio & Video Lifestyle w jednym z ostatnich numerów zajął się testowaniem najprostszego urządzenia z oferty Sim2 - modelu Domino 10. Redaktora recenzującego D10 urzekła głębia czerni i żywe, energiczne kolory. Przypomnijmy od siebie, że projektor jest jednym z najjaśniejszych 1-chipowych rzutników na rynku. W związku z tym można go zarekomendować zarówno do ekranów o szerokości 180 cm jak i 300 cm. Jego wysoka moc świetlna pozwala jednocześnie na zastosowanie go w pomieszczeniach o niepełnym zaciemnieniu. Przy odpowiednio dobranym ekranie możliwa jest projekcja przy włączonym delikatnym oświetleniu. Takiej swobody nie zapewnia żaden inny projektor w tej kategorii cenowej.


Sim2 C3X 1080 to najchętniej kupowany projektor do kina domowego High-End.
Raport firmy badawczej Quixel Research informuje nas, że w segmencie projektorów luksusowych najchętniej kupowanym urządzeniem jest Sim2 C3X 1080. Tym samym stał się on nr 1 najgorętszych projektorów High End w I kwartale 2008. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy zdają się być wyniki sprzedaży jakie ogłosiła firma Sim2 za okres I kwartału 2008. Okazało się, że w stosunku do roku ubiegłego sprzedaż wzrosła aż o 9%!


Projektor Infocus IN83 - najnowszy rzutnik do kina domowego
Amerykańska firma InFocus wprowadza na rynek najnowsze urządzenie, model IN83. W odróżnieniu od swoich poprzedników, modeli IN81 oraz IN82 na pokładzie posiada najnowszy układ DMD DarkChip4. Dzieki jego zastosowaniu nowe projektory bedą mogły zapewnić lepszy kontrast, niższy poziom czerni i wyższą jasność. Infocus IN83 jest już dostępny w sprzedaży.


Najlepszy projektor wg. magazynu Kino Domowe - Epson TW2000!
"Najlepszy projektor Full HD do kina domowego, jaki dotychczas trafił do naszego laboratorium testowego." To zdanie w pełni wyjaśnia recenzję projektora Epson TW2000, jaka ukazała się na łamach magazynu Kino Domowe (numer 04/2008). Urządzenie zdobyło jednocześnie nagrodę "Najlepszy zakup" i prestiżowe "Wyróżnienie redakcji" - przeznaczone dla najlepszych urządzeń. Tylko najlepsze projektory na rynku są w stanie zdobyć te 2 wyróżnienia jednocześnie.


Sim2 D80E zwycięzcą grupowego testu projektorów 1080p!
„Sound and Image” - australijski magazyn Audio-Video przeprowadził na swoich łamach test projektorów Full HD. W testach udział wzięło wiele niezwykle popularnych urządzeń, m.in. Infocus z modelem IN82, najwyższy model firmy Mitsubishi - HC6000, ekskluzywny i bardzo drogi Runco RS900, odpowiednik JVC HD1/RS1 - DreamVision Dream Bee oraz Sim2 Domino D80 EVO. Redakcja magazynu przetestowała bardzo wnikliwie reprezentantów wszystkich znanych techonologii projekcyjnych: LCD, DLP, LCOS. Jakie wnioski? Zwycięzcą okazał się projektor Sim2 D80E, głównie dzięki doskonałej jakości obrazu. Redakcja zwróciła szczególną uwagę na realizm, głębię obrazu i doskonale kolorowe sceny. Wszystko to przy zachowaniu naturalności przekazu. Wskazano również na niezwykłe zalety wynikające z zastosowania technologii BrilliantColor, dzięki której możliwe zostało wyświetlenie znacznie bogatszej palety barw niż w tradycyjnych projektorach. Drugim atutem technologicznym wskazującym na przewagę nad konkurentami jest technologia Unishape, pozwalająca na uzyskanie lepszej czerni i jednocześnie wyższego poziomu jasności obrazu. Sim2 jaki jedyny producent na świecie posiada te 2 unikalne technologie zaimplementowane w swoich rzutnikach.


wyświetlono pozycje od 151 do 175 z 336 ilość stron: 14
 «    1   2   3   4   5   6   [ 7 ]   8   9   10     » 
« na początek       następne 10 »   na koniec » 

.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.