Zdaniem specjalistów Oppo BDP-83 najlepszym odtwarzaczem Blu-ray roku 2009.
Odtwarzacz Blu-ray przez większość magazynów audio-video został uznany za objawienie roku. Oppo BDP-83 został uznany za Produkt Roku 2009 przez takie wydawnictwa specjalistyczne jak m.in.: „the absolute sound”, „Playback”, „Home Theater Review” „Home Theater”, „Stereophile” oraz „Home Theater and High Fidelity”. To tylko kilka z wielu magazynów, które doceniły wyjątkowość produktu firmy Oppo. Jest to jeden z niewielu odtwarzaczy Blu-ray, który nie tylko sprawdza się w nowym formacie HD, ale również w tradycyjnym DVD, SACD i CD. Rekomendacja!


Kino domowe - czym jest i czy warto sprawić sobie taką przyjemność?
Nasza firma została poproszona o pomoc przy realizacji felietonów w elektronicznym wydaniu Gazety Wyborczej, poświęconych tematyce Kina Domowego. Udzieliliśmy wsparcia merytorycznego przy tworzeniu artykułów, które ukazały się w dziale „technologie” na łamach portalu gazeta.pl. Materiał przeznaczony jest dla osób słabo zorientowanych w technologii Kina Domowego, które chciałyby zdobyć podstawowe informacje na temat zasady działania i elementów systemu domowej rozrywki. Odnośniki do pierwszych odcinków znajdują się w sekcji "Kim Jesteśmy".


Wykorzystanie systemu multiroom
System multiroom przeznaczony jest do nagłośnienia wielu pomieszczeń jednocześnie. Umożliwia słuchanie muzyki w kilku pomieszczeniach bez potrzeby posiadania niezależnych systemów w każdym pomieszczeniu, w którym gra muzyka. Muzyka w poszczególnych pomieszczeniach może być słuchana niezależnie od wyborów innych domowników, bądź też wspólnie. Dlaczego jednak system multiroom jest lepszy od tradycyjnych rozwiązań? Czy w moim przypadku warto zastanowić się nad takim wariantem? Przeczytaj o zaletach systemu.


Cinematic w prestiżowym gronie firm wyróżnionych certyfikatem ISF.
Miło nam donieść, że Cinematic jako jedna z nielicznych firm w tej części Europy pozytywnie zdała egzamin potwierdzający wiedzę z zakresu obrazu video. Tym samym udowodniliśmy, że wiemy "co" i "jak" należy zrobić, aby obraz w systemie kina domowego wyglądał jak najlepiej. Cieszymy się, że naszą wiedzę możemy wykorzystać dla dobra naszych klientów.


Pokaz profesjonalnego kina w domu – projektor LED Vivitek H9080FD
Wszystkich zainteresowanych posiadaniem systemu kina w domu z prawdziwego zdarzenia zapraszamy na pokaz pierwszego projektora pracującego w technologii LED. Projektor Vivitek H9080FD będzie współpracował z ekranami firmy Stewart FilmScreen o przekątnej 110 i 100 cali.Dzięki projektorowi Vivitek będzie można zobaczyć, w jakim kierunku zmierza przyszłość projektorów kinowych klasy High End. Projektor dzięki technologii LED przez kilkadziesiąt tysięcy godzin utrzymuje stałą jasność, a obraz nie traci jakichkolwiek parametrów. Dzięki temu jest niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem dla osób zamierzających często korzystać z systemu kinowego. Serdecznie zapraszamy na prezentacje.


Najlepszy amplituner w klasie High End? - zdaniem "Home Theater" to Arcam AVR600
Redakcja amerykańskiego magazynu "Home Theater" wyróżniła amplituner Arcam AVR600 tytułem najlepszego amplitunera kina domowego. Jednocześnie magazyn twierdzi, że Arcam AVR600 to prawdopodobnie jedyny amplituner, wobec którego można użyć wyrazów "amplituner" oraz "audiofilski" w jednym zdaniu. Takiej dynamiki, ekspresji i przyjemności z słuchania można spodziewać się po znacznie droższych konstrukcjach dzielonych. Tym bardziej cieszy fakt, że wszystko to można uzyskać z jednego, uniwersalnego urządzenia.


Epson TW5500 nowy projektor w klasie średniej.
Podczas targów elektroniki użytkowej IFA w Berlinie oraz CEDIA USA, japońska firma Epson zaprezentowała nową serię projektorów kinowych. Dotychczasowy, najwyższy model kinowy producenta, TW5000 zostanie zastąpiony projektorem o symbolu TW5500. Główne udoskonalenia dotyczą kontrastu, który dzięki dynamicznej przesłonie wyznaczył nowy rekord. Poza tym producent deklaruje, iż technologia interpolacji klatek została istotnie udoskonalona. Nowy Epson TW5500 ma być dostępny w listopadzie.


Profesjonalna instalacja wielkiego ekranu Screen Goo na uniwersytecie Stanforda.
Znakomity przykład zastosowania ekranu projekcyjnego o olbrzymich wymiarach w oparciu o kanadyjskie farby projekcyjne Screen Goo. Ekran powstał na zlecenie amerykańskiego uniwersytetu Stanforda. Takie rozwiązanie zapewniło nie tylko doskonałą jakość obrazu, ale również było możliwe do wykonania w bardzo atrakcyjnej cenie, nieporównywalnej do tradycyjnych ekranów o zbliżonej jakości obrazu. Przedstawione rozwiązanie szczególnie polecamy do dużych sal konferencyjnych oraz wykładowych. Szczegółowa dokumentacja zdjęciowa przedstawia etapy, w jakich ekran powstawał...


Przykład salki kinowej zlokalizowanej w piwnicy domu
Przedstawiamy możliwości jakie daje nam współczesna technologia w zakresie stworzenia salki kinowej we własnym domu. Wystarczy wydzielić stosowne pomieszczenie (lub jeszcze lepiej zaprojektować na etapie budowy) i powierzyć zadanie specjalistom. Pomieszczenie takie szybko staje się ulubionym miejscem w domu i sprawia, że wyjście do kina przestaje już być atrakcyjne. Pod względem jakości dźwięku i obrazu nasza salka bije na głowę większość kin komercyjnych, nie mówiąc już o komforcie oglądania...


Znakomita recenzja projektora 1080p LED Vivitek H9080FD w magazynie Kino Domowe
Redakcja magazynu przeprowadziła test najnowszego urządzenia firmy Vivitek. Model H9080FD jest pod wieloma względami konstrukcją rewolucyjną, wyznaczającą nowe kierunki w rzutnikach domowych. Projektor o znakomitych parametrach technicznych, poteżnej obudowie i jeszcze bardziej imponującym obrazie.


Nowa seria subwooferów Velodyne trafia do sprzedaży. Velodyne SPL Ultra to nowa jakość w kinie i muzyce.
Amerykański specjalista od subwooferów wprowadza do swojej oferty nową udoskonaloną serię SPL-Ultra. Zastępuje ona dotychczasową serię SPL oferując m.in. zmienioną konstrukcję obudowy, tym razem wyposażoną w wyświetlacz przedstawiający najważniejsze ustawienia głośnika, udoskonalony system kalibracji oraz jeszcze większą moc. Biorąc pod uwagę fakt, że poprzednia seria SPL odniosła niesłychany sukces, uzyskując m.in. nagrodę EISA dla najlepszego subwoofera roku 2007, możemy się spodziewać, że nowa seria SLP Ultra zagra jeszcze lepiej. Dźwięk w produktów należących do tej serii jest szybki, zwarty i doskonale kontrolowany. Stanowi znakomite uzupełnienie każdego systemu kina domowego i stereo.


Sim2 C3X Lumis - najnowszy projektor kinowy pojawiający się w serii C3X
Grand Cinema C3X Lumis jest najnowszym projektorem wchodzącym w skład wielokrotnie nagradzanej serii C3X. Reprezentuje 10 lat innowacji i badań na polu projektowania nowoczesnych urządzeń kinowych. Sim2 C3X Lumis należy do grupy najmniejszych rzutników 3-chipowych oferowanych na rynku, będąc przy tym jednocześnie najbardziej zaawansowanym urządzeniem. Inżynierom z Pordenone kolejny raz udało się pokonać barierę tworząc projektor niemal doskonały. Projektor klasy high end.


Projektory LED - Vivitek H9080FD
Krótka prezentacja pierwszego na świecie projektora kinowego wykorzystującego diody LED zamiast tradycyjnego źródła światła jakim jest lampa. Projektor o niespotykanych dotąd właściwościach i możliwościach jakie daje nowa technologia już jest dostępny w naszej ofercie. Technologia LED pozwala zapomnieć o ekonomicznym aspekcie użytkowania projektora. Wytrzymałość źródła światła określana jest na około 20 000 godzin, chociaż sam producent zaznacza że wartości te są podawane w bardzo bezpieczny sposób. Wedle symulacji równie dobrze trwałość diod LED może wynosić 30 000 godzin. Oprócz nowego źródła światła, otwierają się również nowe możliwości w zakresie poziomów generowanej czerni. Parametr kontrastu został określony na 100 000:1.


Wybór redakcji - najwyższe możliwe wyróżnienie przyznane nowej powierzchni projekcyjnej firmy Stewart FilmScreen
Jeden z najbardziej poczytnych serwisów internetowych dotyczących technik projekcyjnych – projektorów i ekranów, opublikował test najnowszej powierzchni projekcyjnej amerykańskiej firmy Stewart FilmScreen. Powierzchnia ta została uznana za referencyjną, spełniając wszystkie, nawet najbardziej zaostrzone kryteria. Stewart jako jeden z nielicznych producentów dysponuje materiałami, które są niemal idealnie neutralne, co oznacza że w pełni oddają charakter obrazu wyświetlanego przez projektor. Bez wprowadzania zmian w kolorach, szczegółach i innych niuansach obrazu. Pomimo, że brzmi to jakby było proste do osiągnięcia, bardzo niewielu producentów potrafi wykonać taki ekran. Zapraszamy do recenzji nowej powierzchni StudioTek 100, będącej nową odmianą ekranu o współczynniku gain wynoszącym 1.0.


„Berylowy tancerz” - test głośników Usher Be-718 w AUDIO
W najnowszym wydaniu magazynu Audio (7/09) pojawiła się recenzja pod tytułem „berylowy tancerz” dotycząca głośników Usher Dancer Be-718. Redakcja magazynu zwróciła uwagę na znakomite wykonanie oraz „audiofilskie brzmienie”. Poniżej fragmenty recenzji, zainteresowanych odsyłamy do najbliższego kiosku z prasą. „..niektóre dodatki są tak imponujące, iż mamy do czynienia z produktem mającym prawo kosztować znacznie więcej.” „Zwrotnica wygląda bajecznie. Duże płytki, przymocowane przez podwójną warstwę mat bitumicznych, czyściutki montaż, pierwszorzędne elementy. Wygląd Be-718 jest kontrowersyjny, ale technika jednoznaczna – super.” „Specjalnym atutem jest bas – mocny, spójny, a nie ujednolicony, nasycony i nie tłusty. Silny, treściwy, dynamiczny, nie ogranicza się do rysowania konturów, ale też z rytmem nie ma żadnych problemów i obsługuje bez problemów cały średni podzakres niskich tonów. Beryl Ushera jest szybki, zdecydowany, operuje wyraźną kreską, wprowadza dobrą mikrodynamikę i rozdzielczość. Nawet jeżeli metaliczności jest tu więcej, to wciąż nie za dużo. Taka klarowność i wyrazistość bez najmniejszego wzmocnienia to sytuacja rzadko spotykana.”


Odtwarzacz Blu-ray DENON DVD-3800BD - specjalna akcja promocyjna na najlepszy odtwarzacz blu-ray na rynku!
Tylko do końca czerwca znakomita okazja do tego aby zostać szczęśliwym posiadaczem najlepszego odtwarzacza blu-ray na rynku - Denon DVD-3800BD. Ten bezkonkurencyjny niezależnie od klasy cenowej odtwarzacz blu-ray stał się wzorcem dla innych producentów. Dotychczas żaden z błękitnych odtwarzaczy nie był tak dobry w sekcji audio i video. Denon DVD-3800BD to sprzęt dla wymagających, który sprawdzi się w każdej konfiguracji. Idealne rozwiązanie dla osób poszukujących uniwersalnego rozwiązania - dobrej klasy odtwarzacza CD, porządnego odtwarzacza DVD oraz źródła dysków blu-ray...


Russound MCA-C5 nowy wzmiacniacz - kontroler wielostrefowy w ofercie amerykańskiego producenta multiroom
Oferta amerykańskiego potentata na rynku instalacji multi-room powiększyła się o nowy, znacznie bardziej rozbudowany sterownik będący zarówno kontrolerem jak i wzmacniaczem wielostrefowym. Russound MCA-C5 może obsłużyć 8 stref audio wykorzystując do tego 8 sygnałów źródłowych. Posiada wbudowane radio z funkcją RDS pozwalające na wyświetlenie komunikatów na panelach ściennych lub przenośnych. Dodatkowo rozbudowany jest o zaawansowane funkcje budzenia, które potrafią sprawić że dzień rozpoczniesz ze swoją ulubioną muzyką, lub wybudzi Cię poranna audycja radiowa.


HDMI 1.4 – czyli kłopotów ciąg dalszy…
Od dłuższego czasu spekulowano na temat pojawienia się nowego standardu HDMI. Nie powinno to właściwie nikogo z nas dziwić, skoro poprzednia specyfikacja o numerze 1.3 pojawiła się w czerwcu 2006. Nowa specyfikacja o numerze 1.4 zostanie przekazana do publicznej wiadomości nie później niż do końca czerwca. Dla wszystkich zainteresowanych oraz niecierpliwych, publikujemy najważniejsze funkcjonalności jakie pojawią się w ramach nowego standardu HDMI 1.4...


Kolejna znakomita recenzja projektora Sim2 D80E w brytyjskiej prasie
Sim2 wszystkich już chyba przyzwyczaił do znakomitych recenzji w prasie i opinii fachowców. Nie inaczej jest w przypadku recenzji, jaka ukazała się po dokonaniu testów przez redakcję magazynu Hi Fi News. Projektor otrzymał rekomendację i swoim charakterem i jakością obrazu przywoływał na myśl znacznie droższe konstrukcje. Tym samym potwierdza się teza, że Sim2 D80E to jeden z najbardziej atrakcyjnych zakupów. Jakością obrazu może równać się ze znacznie droższymi konstrukcjami...


Niesamowita instalacja kinowa - jedna z najlepszych instalacji domowych wyróżnionych podczas CEDIA 2009
Przedstawiamy jedną z najciekawszych naszym zdaniem instalacji kina domowego. Projekt ten zdobył główną nagrodę podczas CEDIA 2009 dla najlepszej instalacji w kategorii powyżej 100 000 funtów. Aż trudno sobie wyobrazić, że tak duża instalacja systemu projekcyjnego miała miejsce w domu. Przedstawione "kino domowe" może być bez jakichkolwiek kompleksów porównywane z tradycyjnym kinem komercyjnym. Ta niesamowita instalacja ma miejsce w Pakistanie.


UWAGA - super cena na projektor Sim2 D10
W związku z "wymianą" przez klienta projektora klasy podstawowej na projektor klasy wyższej mamy znakomitą ofertę na doskonały model Sim2 D10. Projektora kinowego tej klasy nie trzeba chyba przedstawiać, osoby gorzej zorientowane zapraszamy do zapoznania się z opiniami i recenzjami umieszczonymi na naszym serwisie.


Najwyższe oceny amplitunera Arcam FMJ AVR600 w teście magazynu Hi-Fi i muzyka.
Nareszcie pojawiają się pierwsze recenzje najnowszego i jakże długo oczekiwanego amplitunera z brytyjskiej stajni. Mowa oczywiście o Arcam FMJ AVR600, który można śmiało stwierdzić jest pierwszym poważnym amplitunerem na rynku. Jako jeden z niewielu łączy w sobie cechy niezwykłego dźwięku stereo z doskonałym dźwiękiem kinowym. Do tego niezwykłe wyposażenie i potężna moc, sprawiają że AVR600 sprawdzi się nawet w całkiem zaawansowanych konfiguracjach. Warto dodać, że zanim ukazała się nasze pierwsza polska recenzja, niemiecki magazyn audio przyznał amplitunerowi najwyższą notę określając go mianem referencyjnego urządzenia. Pierwsze opinie na forach zdają się potwierdzać oceny prasy branżowej. Dlatego też warto zapoznać się z obszernymi fragmentami recenzji opublikowanej w kwietniowym wydaniu magazynu Hi-Fi i muzyka...


Test najnowszego subwoofera firmy Velodyne CHT-10Q
W najnowszym, kwietniowym wydaniu magazynu Audio Video odnajdziemy recenzję najnowszego produktu ze stajni Velodyne. Subwoofert Velodyne CHT-10Q jest budżetową konstrukcją, jednak jakość wykonania, wyposażenie a w efekcie jakość brzmienia wskazuje, że bez trudu powinniśmy go porównywać do znacznie droższych konstrukcji z oferty konkurencji. CHT-Q jest nową serią, powstałą w oparciu o niezwykle popularną CHT-R. Cechuje ją jednak znacznie lepsze wyposażenie, lepsza funkcjonalność no i oczywiście brzmienie. Inżynierowie z Velodyne przybliżyli tym samym serię CHT-Q niebezpiecznie blisko do znacznie droższej SPL. Wyrazem uznania dla konstruktorów jest również recenzja w najnowszym wydaniu magazynu AV, na której skróty zapraszamy...


Rekord kontrastu według Video Mix, czyli recenzja projektora Epson TW-5000.
Na początku roku 2009 do sprzedaży trafił następca niezwykle popularnego modelu TW2000. Projektor Epson EH-TW5000 zdaje się być pod każdym względem znacznie lepiej dopracowany niż swój poprzednik, który w swoim czasie zawojował w segmencie podstawowym. Tym razem japoński producent udoskonalił swoją technologię wchodząc na całkiem nowy poziom. Projektory Epsona znane są z niesłuchanie prostej instalacji wynikającej z dużego zakresu zoom-u oraz lens shiftu. Bez większych problemów możne projektor umiejscowić nawet z boku ekranu - co w przypadku wielu samodzielnych instalacji jest kluczowe. Zobaczmy skrót recenzji zamieszczonej w kwietniowym wydaniu Video Mix...


Nowa seria subwooferów Velodyne - CHT-Q
Amerykański twórca najbardziej zaawansowanych konstrukcji subwooferów, firma Velodyne wprowadza do sprzedaży produkty z nowej serii CHT-Q. Wraz z nową seria CHTQ Velodyne przybliża jakość wysokiej klasy basu użytkownikom o mniej zasobnych portfelach. Nowe subwoofery umożliwiają całkowicie automatyczne dopasowanie charakterystyki przenoszenia subwoofera poprzez kalibrację w 5-ciu punktach częstotliwości, co w praktyce przekłada się na likwidację rezonansów i ubytków w miejscu odsłuchowym. Kalibracja jest niesłychanie prosta i przypominą tę znaną z wyższej serii SPL – wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, uprzednio podłączając mikrofon znajdujący się na wyposażeniu. Doskonałe parametry akustyczne serii CHT-Q zapewnia procesor DSP i cyfrowa kontrola parametrów. Identycznie jak w serii CHT bogata oferta składa się z modeli posiadających średnicę głośnika basowego o wymiarach 8,10,12 i 15 cali. Do wyboru mamy 2 wersje kolorystyczne: czarny i wiśniowy. Zakres cenowy serii CHT-Q od 2 300 zł do 6 200 zł.


wyświetlono pozycje od 126 do 150 z 336 ilość stron: 14
 «    1   2   3   4   5   [ 6 ]   7   8   9   10     » 
« na początek       następne 10 »   na koniec » 

.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.