Renomowany magazyn Stereophile umieszcza odtwarzacz Blu-ray OPPO BDP-95 w kategorii A+!
Audiofilski magazyn Stereophile, wyrocznia w dziedzinie audio, wyróżnił odtwarzacz Blu-ray OPPO BDP-95 w kategorii "A+". Co istotne, kosztujący ok. 5500 zł odtwarzacz znalazł się w gronie urządzeń, za które zapłacić trzeba od 20 000 do nawet 340 000 zł! Poważany wśród audiofilów magazyn potwierdził niesamowitą jakość OPPO BDP-95, za którą wcale nie trzeba płacić kosmicznej ceny.


Amir Majidimehr wybiera Sim2 NERO 3D do swojego prywatnego kina domowego - recenzja
Nie ma lepszej reklamy dla produktu niż sytuacja, w której najwyższej klasy zawodowiec i specjalista z danej dziedziny decyduje się na zakup urządzenia na własne potrzeby. O takiej właśnie sytuacji jest mowa. Amir Majidimehr - właściciel firmy Madrona Digital, zajmującej się budową profesjonalnych sal kinowych w USA, a także recenzent projektorów kinowych oraz telewizorów w specjalistycznym magazynie Widescreen Review - po instalacji u klienta projektora Sim2 NERO 3D, zdecydował się na zakup rzutnika na własne potrzeby. Stwierdził, że dawno nie widział tak dobrego projektora i jego jakość jest na tyle wysoka, że z przyjemnością wstawi urządzenie do swojego kina. Zapraszamy do przeczytania recenzji...


"Najlepszy projektor kina domowego w cenie ponad 10 000 zł" - Złoty Pixel dla JVC DLA-X70
Projektor JVC DLA-X70 zwyciężył w plebiscycie "Złoty Pixel"! Rzutnik został wybrany jako najlepszy produkt w kategorii "Najlepszy projektor kina domowego w cenie ponad 10 000 zł". Projektor 3D X70 zebrał najwięcej głosów wśród fanów kina domowego - użytkowników serwisu hdtv.com.pl.


Blu-ray tygodnia: Mission: Impossible - Ghost Protocol
Jak wiadomo, "nie każde złoto co się świeci" - czyli sam fakt, że film został wydany na dysku Blu-ray nie oznacza automatycznie wysokiej jakości obrazu i dźwieku. W związku z licznymi pytaniami "który film Blu-ray warto kupić ze względu na doskonałą jakość obrazu i dźwieku?" - przedstawiamy nasze propozycje. W tym tygodniu naszą (i nie tylko) uwagę zwróciła najnowsza część "Mission: Impossible - Ghost Protocol". Zapraszamy do sprawdzenia, co oferuje edycja Blu-ray najnowszego filmu akcji, aż kipiącego spektakularnymi efektami. To aż prosi się o wyświetlenie w kinie domowym na wielkim ekranie! Ten film warto mieć w swojej kolekcji ze względu na doskonałą jakość dźwięku i obrazu.


Najlepszy zakup zdaniem brytyjskiego Home Cinema Choice - Sim2 Nero 3D-1
Po raz kolejny projektor firmy Sim2 został doceniony przez prasę brytyjską. W kwietniowym wydaniu magazynu HCC jednoczipowy Sim2 Nero 3D-1 zdobył najwyższe wyróżnienie. Pomimo stosunkowo wysokiej ceny zakup projektora 3D można uważać za okazję. W swojej klasie cenowej oferuje najlepszą jakość obrazu, niespotykaną u konkurencji. Projektory 3D z serii NERO oferują nieporównywalną jakość obrazu 3D w stosunku do popularnych projektorów takich firm jak JVC, Sony, czy też Epson.


Nowa generacja projektorów LED
M.150 to przedstawiciel nowej, II generacji projektorów LED, która otwiera nowy rozdział w świecie projektorów kinowych. To pierwszy na świecie projektor LED posiadający możliwość wyświetlenia obrazu 3D najwyższej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.


Porównanie jakości obrazu w projektorach kina domowego klasy podstawowej.
Wiele osób zainteresowanych projektorem do kina domowego w budżecie do 15 000 zł zadaje nam pytanie, który z projektorów jest najlepszy i dlaczego? W Internecie znajdziemy mnóstwo sprzecznych opinii, co oczywiście jest normalną rzeczą. Tym bardziej, że każdy właściciel chwali swoje urządzenie. Stąd też w niniejszym porównaniu staramy się maksymalnie skupić na obiektywnych i mierzalnych parametrach, a ograniczyć do minimum subiektywne zdania i preferencje. Na początek porównujemy ze sobą 2 najpopularniejsze projektory w tym segmencie – JVC DLA-X30 i Panasonic PT-AT5000E. Z czasem do zestawienia dołączy Epson TW9000. Cechą wspólną wszystkich urządzeń jest podobny przedział cenowy oraz zdolność do wyświetlenia znakomitej jakości obrazu 2D i 3D.


Odtwarzacz Blu-ray OPPO BDP-95EU produktem sezonu 2011/2012 zdaniem magazynu Audio-Video.
Pod koniec roku 2011 magazyn branżowy Audio-Video ogłosił konkurs dla czytelników i miłośników sprzętu AV na najlepszy ich zdaniem produkt, który trafił do sprzedaży w roku 2011. Sprzęt został podzielony na kategorie. W kategorii "Odtwarzacz Wieloformatowy" zostały nominowane: OPPO BDP-95EU, OPPO BDP-93EU oraz Yamaha BD-S1067. O palmę pierwszeństwa biły się aż 2 urządzenia z oferty 1 producenta...


AVR360 – Najnowszy amplituner od Arcama
AVR 360 to najnowsza propozycja firmy Arcam, cieszącej się powszechnie dużym uznaniem. Nowy model amplitunera, potwierdza teorie, że ten znakomity producent urządzeń audio-video zdecydowanie trzyma się swoich, dawno określonych założeń. Przywiązanie do tradycyjnego już wyglądu amplitunerów oraz nieprzeciętnego brzmienia, sprawiło że firma Arcam zdobyła wiele ważnych branżowych wyróżnień, przekładających się na olbrzymią popularność wśród klientów końcowych oraz instalatorów na całym świecie. Każdy z amplitunerów firmy Arcam projektowany jest, przede wszystkim z myślą o entuzjastach kina domowego.


Sim2 Lumis 3D-S produktem roku 2011 według TrustedReviews!
Projektor Sim2 Lumis 3D-S zdobył kolejne ważne wyróżnienie. Portal TrustedReviews po przeprowadzonym teście, w którym Lumis 3D-3 zdobyło notę 10/10 ogłosił, że ten znakomity projektor zwycięża w kategorii „Produkt Roku 2011”. Bez wątpienia jest to dowód na to, że olbrzymia popularność tego projektora w hi-endowych instalacjach kina domowego jest jak najbardziej uzasadniona. W celu przybliżenia kryteriów, które miały największe znaczenie przy wyborze Lumisa 3D-S na produkt roku 2011 przedstawiamy poniżej fragmenty testu przeprowadzonego przez redaktorów TrustedReviews.


Wygraj odtwarzacz OPPO BDP-93EU w plebiscycie miesięcznika Audio-Video!
Chcesz wygrać topowy odtwarzacz Blu-ray? OPPO BDP-93EU może być Twój! Wystarczy, że oddasz swój głos w plebiscycie prowadzonym przez miesięcznik Audio-Video. Każdy, kto zagłosuje na OPPO BDP-95EU, weźmie automatycznie udział w losowaniu nagród, wśród których znajduje się między innymi popularna „dziewięćdziesiątka-trójka”.


Fragmenty relacji z targów IFA magazyn Audio-Video - projektory 3D
W Październikowym numerze magazynu Audio-Video pojawiła się relacja z targów IFA w Berlinie. Ze względu na fakt, że podczas targów pokazywano najnowsze projektory i telewizory 3D przedstawiamy Państwu skróty z relacji . Zapraszamy na fragmenty opisujące najnowsze projektory EPSON TW9000 / JVC DLA-X90R oraz Sim2 Lumis 3D Solo.


Projektor kinowy JVC DLA-X30 uzyskuje tytuł "najwyższa rekomendacja" AVForums.
Jedno z największych forów europejskich poświęconych elektronice użytkowej testowało najnowszy projektor JVC DLA-X30, który właśnie trafia do sprzedaży. Jak się można domyślać, nowy model jest jeszcze lepszy niż model zeszłoroczny, który był jednym z najchętniej kupowanych projektorów kinowych do domu. Test projektora JVC DLA-X30 został przez nas podzielony na 2 części. Część 1 to ogólne informacje o projektorze i jego ustawieniach, Część 2 to ocena jakości obrazu 2D i 3D. Osoby niezorientowane informujemy, że JVC X30 to najnowszy projektor zdolny wyświetlić obraz tradycyjny 2D, jak i obraz trójwymiarowy 3D. Zapraszamy do obszernych tłumaczeń testu projektora. Recenzja projektora..


SIM2 Lumis 3D Solo - najlepiej sprzedający się projektor w segmencie High End !
Wraz z wprowadzeniem na rynek 15 nowych produktów, producent Sim2 zapoczątkował nową strategię sprzedaży i marketingu, która ma na celu umocnienie jego pozycji numer 1 w branży. Już dziś można śmiało stwierdzić, że Sim2 jest na najlepszej drodze do osiągnięcia zamierzonego celu. Ogromnym sukcesem okazało się wprowadzenie na rynek projektora Lumis 3D Solo, który według agencji Quixel Research monitorującej rynek projektorów, odnotował najwyższą sprzedaż w segmencie high end w Stanach Zjednoczonych.


"Niewidzialne" głośniki - czyli jak całkowicie ukryć głośniki w domu lub biurze.
Przedstawiamy ciekawy pomysł ukrycia głośników w salonie lub innych pomieszczeniach, w których nie życzylibyśmy sobie aby jakiekolwiek elementy nagłośnienia były widoczne. Pomysł bazuje na wykorzystaniu głośników panelowych, umożliwiających dyskretny montaż w ścianie lub suficie. Dzięki unikatowej konstrukcji wzbudnika oraz membrany wyprodukowanej w technologii „plastrów miodu” o sztywnej konstrukcji, głośniki dają możliwość montażu w sposób kompletnie niewidoczny dla użytkownika. Rozwiązanie to skierowane jest zarówno architekta jak i inwestora przykładającego dużą uwagę do estetyki wnętrza. Zainteresuje ponadto osoby zajmujące się wystrojem wnętrz oraz tych, którym przeszkadzają rozłożone kable i głośniki w salonie lub niewielkich pomieszczeniach.


Sim2 zgarnia prestiżowe nagrody!
Kolejna edycja CEDIA Expo okazała się podwójną okazją do świętowania dla firmy Sim2. Włoski producent wysokiej jakości projektorów, na 15-stą rocznicę funkcjonowania firmy przedstawił 15 nowych produktów, z czego dwa z nich otrzymały aż trzy prestiżowe nagrody. Wyróżnione produkty, to SIM2 Lumis SOLO 3D nagrodzony przez CE Pro i Custom Retailer, oraz SIM2 Crystal 35 nagrodzony przez magazyn Residential Systems.


Nowa seria projektorów kinowych 3D firmy JVC - prezentacja
Pod koniec listopada do sprzedaży trafi najnowsza seria projektorów kinowych 3D przewidziana na rok 2012. Wszystkie nowe projektory JVC pracują w technologii 3D i posiadają funkcję konwersji sygnału 2D na 3D w czasie rzeczywistym. Urządzenia są kontynuacją niezwykle popularnej serii X, która pojawiła się w sprzedaży w roku 2011. Seria obejmuje modele: JVC DLA-X30 (podstawowy projektor otwierający ofertę), JVC DLA-X70 (model tzw. środka, posiadający wiele funkcji niedostępnych w modelu tańszym), JVC DLA-X90 (najlepszy projektor w ofercie oferujący najwyższą jakość obrazu). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami...


Premiera cyfrowego streamera multiroom Russound DMS-3.1
Amerykański producent systemów multiroom, służących do nagłośnienia całego domu, wprowadził do swojej oferty nowe urządzenie - Russound DMS-3.1 Digital Media Streamer. To serwer / streamer muzyczny umożliwiający przesłanie 3 niezależnych strumieni muzycznych oraz 1 sygnału radiowego. Źródłem dźwięku dla 3 niezależnych strumieni mogą być internetowe stacje radiowe, pliku muzyczne zgromadzone w zasobach sieci domowej (mp3, flac, wave) lub pliki muzyczne znajdujące się na pamięciach przenośnych podłączonych do DMS-3.1 poprzez złącze USB.


Nowy król telewizorów plazmowych? – Panasonic 65VX300
Podczas targów CEDIA2011 we wrześniu japoński producent zapowiedział nowy monitor plazmowy, który ma zostać najwyższym w hierarchii modelem kinowym oferującym zarazem najlepszą jakość obrazu i niezapomniane wrażenia. Panasonic TH-65VX300 ma stać się referencyjnym monitorem plazmowym do tradycyjnego kina i telewizji jak i projekcji w formacie 3D. Produkt ma trafić do sprzedaży w okolicy października.


Projektory Sim2 NERO 3D i NERO 235 - nowa seria w ofercie Sim2
Włoski producent legendarnych projektorów do kina domowego oficjalnie ogłosił podczas targów CEDIA 2011 w USA o stworzeniu nowej linii projektorów Sim2 – NERO. Są to pierwsze projektory 3D jednoczipowe w ofercie producenta. Linia produktów NERO zawiera 4 High Endowe projektory. Modele podstawowe Sim2 3D-1 oraz 3D-2, różniące się technologią projekcji, kontrastem i jasnością. Model 3D HB dysponujący niewiarygodną jasnością jak na projektor 1-chipowy. Ostatnią propozycją jest projektor Nero 235 wyposażony w układ DMD o rozdzielczości 2056x1600, który umożliwia projekcję w formacie kinowym bez czarnych pasów u góry i dołu ekranu.


Projektor 3D umożliwiający projekcję 3D w domowych warunkach
Informacje na temat podstawowych systemów umożliwiających oglądanie obrazu 3D w warunkach domowych. Projektory 3D pracujące w technologii tradycyjnej 2D oraz 3D. Omówienie trzech najważniejszych i najczęściej występujących formatów 3D wraz z urządzeniami specjalnie zaprojektowanymi do oglądania obrazu trójwymiarowego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań – prosimy o kontakt.


Projektory JVC DLA-X7 oraz JVC DLA-X9 wersje ISF.
Najbardziej wymagających miłośników projekcji kinowej zachęcamy do skorzystania z naszej oferty na wersje ISF niezwykle popularnych modeli kinowych. Są to standardowe projektory JVC X7 oraz JVC X9 po dokładnym przetestowaniu a następnie po precyzyjnej kalibracji ISF. Oba projektory posiadają uaktywnione 2 dodatkowe tryby pamięci - ISF Day oraz ISF Night. Standardowo są one nieaktywne dla normalnego użytkownika. Zobacz czego dotyczą różnice pomiędzy sklepową wersją projektora JVC a wersją ISF.


Prezentacja systemu multiroom Sonos na przykładzie nagłośnienia 2 pomieszczeń.
Sonos to jeden z najprostszych i zarazem najpopularniejszych systemów multiroom na świecie. Jest w pełni bezprzewodowy co umożliwia rozmieszczenie go w domach już wykończonych, gdzie układanie kabli głośnikowych oraz sterujących jest dużym problemem. Daje możliwość słuchania plików muzycznych z serwera muzycznego podłączonego do sieci lokalnej na którym mamy zgromadzone ulubione albumy muzyczne, niezliczonej ilości internetowych stacji radiowych, płatnych serwisów muzycznych typu Last.fm oraz dowolnego urządzenia wyposażonego w wyjście liniowe audio. Dzięki temu ostatniemu możemy słuchać z głośników sufitowych zarówno muzyki jak i dźwięku z telewizji.


Arcam AVR 400 – rekomendacja miesięcznika Audio-Video!
W lipcowym numerze Audio-Video pojawił się test amplitunera Arcam AVR 400, w którym czterysetka otrzymała wysoką notę potwierdzoną później rekomendacją redakcji . Ten udany amplituner w przystępnej cenie wyrobił sobie silną pozycję na rynku przede wszystkim dlatego, że charakteryzuje się wyśmienitą jakością dźwięku jak na urządzenia tej klasy. W połączeniu z Oppo BDP-95EU zachwyca nie jednego kinomana, a nawet entuzjastę dźwięku wielokanałowego, nie koniecznie powiązanego z kinem domowym. Zapraszamy do przeczytania namiastki testu tego bardzo ciekawego urządzenia A/V.


DF Solutions Base - prezentacja serwera filmowego
Zastanawiałeś się kiedyś jakby to było wygodnie, gdybyś miał jedno wielkie archiwum filmów, zdjęć i muzyki z której mógłbyś korzystać w całym domu? Oglądać film w salonie, sypialni, łazience, pokoju gościnnym? Do tego wszystkiego nie musiałbyś szukać płyt DVD i Blu-ray, tylko całą kolekcję miał w zasięgu ręki? Jest to jak najbardziej możliwe. Rozwiązaniem tego problemu jest serwer multimedialny, często określany jako serwer filmowy. Niezwykły komfort i wygoda. Do tego wszystkiego urządzenie może być przez cały czas schowane w pomieszczeniu technicznym.


wyświetlono pozycje od 76 do 100 z 336 ilość stron: 14
 «    1   2   3   [ 4 ]   5   6   7   8   9   10     » 
« na początek       następne 10 »   na koniec » 

.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.