Canal+ Nordic nadaje HDTV


Telewizja HDTV w Europie.

Informacja ta nie byłaby znaczącym newsem o ile nie fakt, że kanał C More HD będzie głównie nadawał filmy. W odróżnieniu od eferty kanałów HD-1, HD-2 i HD-5 skandynawowie zamiast filmów dokumentalnych, przyrodniczych i koncertów, będą mogli cieszyć się kinowymi przebojami z ostatnich kilku lat.

Na pierwszy ogień pójdzie film Władca Pierścieni - Powrót Króla, którego emisja rozpocznie się 1 września o godzinie 21. W kolejnych dniach abonenci będą mogli zobaczyć m.in. Sindbada, Sylvia, 21 gramów, Seabiscuit, In The Cut, Paycheck, Out of Time, House of Sand and Fog.
Nadawca przewidział na poczatek 2-3 filmy dziennie.

Ciekawostą jest fakt, że pomimo iż kanał C More HD będzie nadawał od września, to podobno provider (Canal+, Canal Digital) będzie w stanie dostarczyć tunery do odbioru kanału dopiero na początku października.
Odnośnie informacji technicznych związanych z jakością transmisji na razie niewiele wiadomo. W materiałach reklamowych Canal + informuje, że wszystkie filmy będą transmitowane z dźwiękiem w systemie 5.1. Co do transferu wiemy jedynie jakie były podczas próbnych transmisji:
1080i @ 25fps
~17 mbit/s

Swoją drogą ciekawe, kiedy w nasze strony zawita telewizja HDTV...

 

.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.