Sony VPL-HW55ES zwycięzcą testu kwietniowego wydania What Hi-Fi Sound and Vision


Redakcja jednego z najbardziej prestiżowych magazynów dla miłośników audio-wideo wzięła na warsztat aktualnie dostępne rzutniki klasy podstawowej. Projektor Sony VPL-HW55ES okazał się najlepszy w stawce czterech projektorów wiodących producentów.

"300 cali. Oczywiście, projektory te nie mają gadżeciarskich funkcji, które możemy znaleźć w nowoczesnych telewizorach, lecz bardzo ciężko będzie znaleźć lepszy sposób na osiągnięcie dobrej jakości obrazu w takim rozmiarze. Jeśli chcesz poczuć magię kina w swoim domu, po prostu musi to być projektor. I to nie byle jaki projektor. W tym przedziale cenowym istnieje kilka sensownych możliwości. W naszym zestawieniu to Sony HW55ES zdobywa główną nagrodę.

Realizm obrazu jest większy niż w przypadku innych projektorów, nawet nasz poprzedni zwycięzca w tej kategorii. Panasonic PT-AT6000E jest dobrym projektorem, zwycięzcą nagród przez dwa lata pod rząd, jednak Sony VPL-HW55 wyprzedza go na każdym froncie. kolory są dokładniejsze, detale są bardziej szczegółowe, ruch jest płynniejszy, czego ogólnym efektem jest o wiele naturalniejszy obraz, pełen realizmu”. Nie oznacza to jednak, że nie lubimy już Panasonica. Nadal zdobywa on pięć gwiazdek.

Na trzecim miejscu plasuje się Epson EH-TW9200W. Jesteśmy nieco zawiedzeni faktem, że nowy konkurent nie stanowi żadnego zagrożenia dla weterana – Panasonica. Niemniej jednak dobrze radzi on sobie z materiałem 3D.
Na ostatnim miejscu w stawce wypada InFocus IN5144a, który krótko mówiąc został deklasowany przez rywali. Nie można jednak wstydzić się oddania palmy pierwszeństwa takim rywalom, a IN5144 ma kilka drobnych zalet."


Więcej informacji o projektorze Sony VPL-HW55ES można znaleźć na naszej stronie produktu.

.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.