DTS-HD jako jeden z formatów dźwięku High Definition
Wraz z pojawieniem się filmów wydanych na dyskach HD-DVD i Blu-Ray po raz pierwszy mieliśmy możliwość zetknięcia się nie tylko ze znakomitym obrazem w wysokiej rozdzielczości, ale także nowymi formatami zapisu dźwięku przestrzennego w jakości, która nigdy wcześniej nie gościła w naszych domach. W poniższym artykule staramy się omówić najważniejsze cechy i właściwości formatu DTS-HD. W części drugiej omówimy konfiguracje głośników jakie są zalecane przez twórców formatu DTS-HD. Na zakończenie, w części 3 opiszemy w jaki sposób możemy cieszyć się nowym formatem i wykorzystać go w 100%. Zapraszamy...


Nowe niższe ceny na telewizory Pioneer
Z poczatkiem marca obniżce ulegaja telewizory plazmowe firmy Pioneer: PDP-4280XA, PDP-4280XD, PDP-428XD, PDP5080-XA, PDP-5080XD, PDP-508XD. Na modele wyposażone w moduł kalibracji ISFccc specjalna oferta. Szczegóły na naszych stronach internetowych.


Kolejny test projektora Sim2 D10, tym razem w CNET
Redakcja serwisu była pod silnym wrażeniem doznań jakie zaoferował projektor Sim2 D10. Projektor kinowy zaskoczył specjalistów i udowodnił,że liczy się nie tylko wysoka rozdzielczośc paneli, ale przede wszystkim sam produkt musi być przemyślany i dopracowany. Rzutnik zdał egzamin na 5+ pracując podczas testów z odtwarzaczem DVD Arcam, odtwarzaczem Blu-Ray oraz z konsolą Playstation 3. Co ciekawe o ile redaktor nie jest miłośnikiem gier, po zobaczeniu jak może wyglądać zabawa na dużym ekranie dołączył do grona zwolenników PS3!
Kino domowe w bardzo przystępnej cenie...


Projektor Sim2 C3X 1080 na łamach AVS Forum
Najsłynniejszy na świecie serwis społecznościowy zorganizowany wokół AVS Forum miał przyjemność bardzo dokładnie przetestować najnowszy i chyba najbardziej atrakcyjny na dzień dzisiejszy projektor ze stajni Sim2 - model C3X 1080. To pierwszy i jedyny na świecie tak kompaktowy projektor 3-chipowy zawierający skomplikowaną i wyrafinowaną konstrukcję 3x DMD 1080p. Dodajmy, że jest to jednocześnie najtańszy projektor w swojej klasie. Jak się można łatwo domyślić, Jason - testujący rzutnik został oczarowany magią C3X 1080. Oto jego słowa: "Jest coś wspaniałego w projektorach DLP 3-chipowych, sposób w jaki generują one obraz. Zyskuje on na wigorze, tak jakby projektor tchnął w niego życie." Szczera prawda, jeśli ktoś kiedykolwiek widział na własne oczy projektor 3-chipowy DLP pozostanie pod jego urokiem do końca swoich dni. Żadna inna konstrukcja nie jest w stanie przekazać tyle emocji i do tego z taką ekspresją jak dobry projektor 3-chipowy. A Sim2 C3X 1080 należy do najlepszych!


Epson TW2000 najlepszym projektorem LCD 1080p!
Rosyjski magazyn Stereo & Video 02/2008 w swoim najnowszym lutowym wydaniu opublikował test 4 najnowszych projektorów Full HD 1080p. Jak wynika z przeprowadzonych testów najwyżej został oceniony projektor Epson TW2000. Pod względem zmierzonego kontrastu wypadł on niemal 2x lepiej od swoich rywali. Pomiary dotyczyły kontrastu ON/OFF przy wyłączonym systemie dynamicznej przesłony IRIS. Uzyskane wyniki są ciekawe i zarazem dość zaskakujące:
Epson TW2000 - 3190:1, Sanyo Z2000 - 1850:1, Panasonic AE2000 - 1850:1, Mitsubishi HC6000 - 1450:1. Zobacz najlepszy projektor testów!


Audioholic wybiera produkty roku 2007
Popularny serwis amerykański Audioholic przyznał jak co roku wyróżnienia dla najlepszych produktów roku 2007. Specjalną uwagę redakcja zwróciła na kolumny głośnikowe Usher S520 - uznając je za najlepsze konstrukcje budżetowe ubiegłego roku. Kolejny raz specjaliści docenili nie tylko jakość dźwięku, ale i piękne wykonanie i wzornictwo. Najlepszym projektorem kinowym roku 2007 uznano rzutnik Epson TW2000 . Stwierdzono, że projektor stanowi doskonałe połączenie jakości i niskiej ceny. Znakomicie wyceniony stanowi konkurencję dla droższych projektorów DLP.


David Lynch decyduje się na projektor Sim2 C3X 1080 do swojego studia
Reżysera tej klasy nie trzeba przedstawiać. Warto jednak wiedzieć, że jest osobą niezwykle wymagającą i nie uznającą kompromisów. Szukając projektora do swojego studia w którym ogląda nakręcony przez siebie materiał, dokonał istnego przesłuchania wszystkich najważniejszych projektorów dostępnych na rynku. Spośród szerokiego grona wybrał Sim2 C3X 1080 uznając go za prawdziwie kinowy projektor, na miarę jego potrzeb i oczekiwań. nas to nie dziwi, bo projektor rzuca na kolana każdego, kto kiedykolwiek widział go na swoje oczy...


Projektor Sim2 D10 testowany w Trusted Review
Przedstawiamy bardzo obszerne fragmenty testu najnowszego projektora ze stajni Sim2, modelu - D10. Recenzja ukazała się na łamach popularnego i cenionego magazynu Trusted Review . Projektor Sim2 D10 został mocno chwalony za niespotykaną dotąd w swoim przedziale cenowym naturalność i ekspresję kolorów, oraz szerokich możliwości w zakresie oddania nawet najdrobniejszych subtelności w obrazie. Zwrócono również uwagę na zdumiewająco wysoka jasność urządzenia.


Najlepsze produkty roku 2007
Koniec roku i jednocześnie początek nowego, zawsze skutkują pojawieniem się olbrzymiej ilości zestawień i rankingów urządzeń, które zdaniem fachowców zasłużyły na szczególną uwagę w roku ubiegłym. Tym razem amerykański serwis internetowy "Secrets Of Home Theater and High Fidelity" poświęcony sprzętowi Audio-Video przyznał nagrody najciekawszym urządzeniom, które były testowane na łamach serwisu. Zobaczmy na co powinnyśmy zwrócić uwagę przy wyborze komponentów do naszych systemów kina domowego...


Rekomendacja magazynu Audio-Video - berylowe Ushery Be-718
Entuzjastyczna i pełna zachwytu recenzja najnowszych monitorów firmy Usher. Fakt ten nie powinien dziwić, ponieważ od momentu pojawienia się zapowiedzi nowych monitorów BE718 z berylowymi kopułkami produkt wzbudził zainteresowanie w światku audiofilskim. Dodatkowo atmosferę podgrzała informacja o niesłychanie niskiej cenie głośników. Są to prawdopodobnie najtańsze na świecie kolumny z głośnikiem berylowym. Pierwsze recenzje i opinie osób, które miały styczność z BE-718 potwierdzają wyjątkowość produktu. Zobacz co na ten temat miała do powiedzenia redakcja magazynu Audio-Video i dlaczego kolumny zasłużyły na rekomendację!


Kino przyszłości!
Dnia 16 listopada 2007 w kompleksie kinowym CINEPLEX w Munster (Niemcy) nastąpiło uroczyste uruchomienie kina cyfrowego bazującego na nowym projektorze Sony Cine Alta 4K. Jest to pierwszy egzemplarz, który został zainstalowany w Niemczech. Przy projekcie bezpośredni udział brali specjaliści z Sony, pilnując aby cała instalacja i uruchomienie odbyło się na należytym poziomie. Projektor SXRD Cine Alta 4K oznacza kolejny krok w kierunku uzyskania lepszej jakości obrazu w kinie. Czasy ciężkich szpul na których dostarczane są filmy idą powoli w niepamięć, przyszłość leży w zapisie cyfrowym. Filmy są wtedy zapisywane na specjalnych serwerach medialnych, z których podczas projekcji pobierane są dane.


Przepis na dobry subwoofer
10 powodów dla których subwoofery Velodyne serii Digital Drive nie mają sobie równych. Przeczytaj i dowiedz się sam, dlaczego subwoofery amerykańskiej firmy Velodyne są uważane przez specjalistów za najlepsze produkty na rynku. Praktycznie od samego początku powołania firmy do życia w roku 1983 roku, Velodyne regularnie zaczeła gościć na łamach wszystkich liczacych się magazynów Audio-Video. Po bardzo krótkim czasie została wielokrotnie nagradzana i doceniana przez ekspertów branży audio, audiofilów oraz entuzjastów kina domowego. Ceniono sobie innowacyjność projektów oraz nadzwyczajne osiągi brzmieniowe.


Znakomita recenzja projektora Sim2 D10
Brytyjski magazyn What Video przyznał maksymalną ocenę najnowszemu urządzeniu z włoskiej stajni Sim2. Najlepiej sprzedający się projektor w naszej ofercie uzyskał rekomendację redakcji, potwierdzając tym samym decyzje konsumentów. Sim2 D10 to pierwszy w historii firmy budżetowy projektor do kina domowego. Oczywiście budżetowy w znaczeniu Sim2. Firma ta jest znana z najwyższej jakości rzutników kinowych, przekonajmy się zatem czy marka zobowiazuje...


InFocus przedstawia 2 nowe projektory full-HD
Nowościami w ofercie są projektory Infocus IN81 oraz IN82. Oba urządzenia posiadają rozdzielczość 1920x1080 oraz bardzo atrakcyjną cenę.


Epson EMP-TW2000 - projektor 1080p
Epson prezentuje swój najnowszy i najbardziej zaawansowany jak dotychczas projektor kinowy, model TW2000. Pozostawia on jednocześnie w tyle swojego starszego brata, model EMP-TW1000 który będzie w dalszym ciągu oferowany do sprzedaży. Zobacz na czym będą polegały główne różnice pomiędzy oba modelami i czy warto zainteresować się głebiej modelem EMP-TW2000.


Najlepszy projektor roku 2007 - Sim2 HT380
Brytyjski magazyn What Hi-Fi Sound and Vision ogłosił listę najlepszych produktów ze świata kina domowego, jakie ukazały się na rynku w 2007 roku. W kategorii projektorów kinowych w kategorii cenowej powyżej 40 tys. złotych najlepszy okazał się Sim2 HT380. Projektor z serii Grand Cinema jest o tyle wyjątkowy, że nie tylko wykonany jest z najlepszej jakości komponentów, ale także wyposażony został w 2 nowe i unikalne technologie projekcyjne - pełne koło kolorów BrilliantColor oraz lampa typu Unishape.


Recenzja Arcam Solo Movie 5.1 w magazynie HIGH Fidelity Online
System zintegrowanego kina domowego wysokiej klasy? Brzmi jak bajka, a jednak stało się to możliwe. Dzięki najnowszemu urządzeniu Arcam Solo Movie 5.1 otrzymujemy w jednej niewielkiej obudowie prawdziwy system kinowy ze znakomitym wzmacniaczem i odtwarzaczem DVD. Nie wierzysz? Przeczytaj recenzję.


Cinematic na AudioShow 2007
W dniach 10-11 listopada nasza firma będzie współorganizatorem warsztatów poświęconych kalibracji i technologiom wysokiej rozdzielczości.


Sim2 HT380 - projektor, który zaskakuje nawet największych znawców tematu
Sim2 HT380 to projektor wyjątkowy pod każdym względem. Swoją jakością obrazu kwalifikuje się do znacznie wyższego segmentu cenowego, chociaż i tak do najtańszych nie należy. Rzutnik ten zaskakuje na każdym polu, sprawia że każdy film ze swojej kolekcji odkryjemy na nowo. Jeszcze żaden projektor kinowy nie zbliżył się tak blisko do klasy obrazu jaka jest oferowana przez urządzenia 3-chipowe. Sim2 HT380 niebezpiecznie blisko podchodzi do tej poprzeczki i wydaje się być tym zupełnie niewzruszony. To urządzenie to wulkan! Niebywały postęp w dziedzinie projekcji przedniej i zarazem dowód na to jak genialny i doskonały może być obraz z 1-chipowego projektora DLP.


Najchętniej kupowany projektor kinowy w naszej ofercie.
Prezentujemy zdjęcia wykonane podczas projekcji najchętniej kupowanego projektora do kina domowego w ostatnich tygodniach. Znakomity w swojej cenie projektor Sim2 D10. Wyróżnia się m.in żywymi i naturalnymi kolorami, dużą ekspresją bez śladów nachalności lub agresji, znakomitą jasnością, super ostrym jak brzytwa obrazem, idealnym naświetleniem całej powierzchni. Sim2 D10 to przemyślana konstrukcja, która zapewni doskonałą rozrywkę dla całej rodziny. Jest doskonałym partnerem zarówno do filmów telewizyjnych, odtwarzacza DVD lub Blu-ray jak i konsoli do gier. Wysoka jasność zapewnia swobodę i komfort oglądania nawet przy braku pełnego zaciemnienia.


Test kabla Monster Cable Z1
W magazynie Audio został przetestowany kabel głośnikowy Monster Cable Z1. Klasyk w ofercie amerykańskiego producenta. Z1 to jeden z najchętniej stosowanych kabli audio w systemach kina domowego za oceanem. Cechuje go bardzo umiarkowana cena i znakomite parametry techniczne.


Nowe, berylowe kolumny Usher BE-718
Firma Usher znana ze swoich niezwykle dopracowanych zespołów głośnikowych przedstawia nowość, która okazuje się rewolucją w świecie audio. Berylowy przetwornik wysokotonowy w konstrukcji, której cena nie przekracza 7 000 zł! Zrozumiałe jest, że z racji na swoją cenę jest to konstrukcja przeznaczona do współpracy z podstawkami, nosi Be-718.


Subwoofer Velodyne SPL-1200R - najlepszym subwooferem 2007/2008
Stowarzyszenie EISA, zrzeszające międzynarodowe redakcje magazynów związanych ze światem muzyki i obrazu przyznało swoje coroczne nagrody i wyróżnienia. Za rok 2007-2008 w kategorii "Najlepszy Subwoofer przeznaczony do kina domowego" nagrodę główną otrzymał produkt firmy Velodyne, model SPL-1200R. Produkt ten od momentu pojawienia się w sprzedaży zaczął wywoływać dreszcze w świecie audio-video. Ta niepozorna konstrukcja potrafi sprawdzić, że poczujesz przechodzące po całym ciele dreszcze podczas niemal każdego seansu. Nie jest przy tym bezmyślnie hałaśliwa, subwoofer uderza w momencie kiedy ma uderzyć i trzaśnie, kiedy ma trzasnąć. Jest doskonale i precyzyjnie kontrolowany. jak co roku, przyznało swoje nagrody. Jedna z nich, w kategorii Europejski Subwoofer Kina Domowego 2007-2008, przyznana została subwooferowi Velodyne SPL-1200R


Najlepsze instalacje kina domowego - Cedia 2007
Prezentujemy pierwszą część galerii najlepszych instalacji kina domowego. Nagrody i wyróżnienia zostały przyznane instalatorom zrzeszonym w organizacji CEDIA. Zobacz jak może wyglądać najlepsza instalacja kina domowego...


Nowe amplitunery firmy Denon
Denon dokonał prezentacji swoich nowych amplitunerów przeznaczonych do kina domowego, modeli AVR-4308 i AVR-3808. Zostały one przygotowane z myślą o współpracy z najnowszymi formatami dźwięku i obrazu. Oferują na dzień dzisiejszy wszystkie możliwe dekodery dźwięku przestrzennego, w tym .in. DTS HD. Ponadto posiadają bardzo wydajne procesory obrazu umożliwiającą jednoczesną obsługe wielu zewnętrznych urządzeń wizyjnych. Wyższy model AVR-4308 ma możliwość obsługi 2 wyświetlaczy HD. Może być podłączony zarówno do telewizora jak i projektora.


wyświetlono pozycje od 176 do 200 z 336 ilość stron: 14
 «    1   2   3   4   5   6   7   [ 8 ]   9   10     » 
« na początek       następne 10 »   na koniec » 

.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.