OPPO BDP-103DPierwszy na świecie odtwarzacz Blu-ray z technologią Darbee

Jeden z największych na świecie producentów odtwarzaczy Blu-ray, zdobywca m.in. tegorocznej nagrody EISA dla najlepszego odtwarzacza Blu-ray roku 2013/2014, poinformował że podpisał umowę z firmą DarbeeVision na wykorzystanie technologii Darbeew najnowszym odtwarzaczy Blu-ray – modelu OPPO BDP-103D.

Dotychczas wielu miłośników wysokiej jakości obrazu i posiadaczy dobrej klasy sprzętu video było zmuszonych do zakupu za oceanem procesora obrazu Darbee. Urządzenie to stało się w krótkim czasie bardzo popularne wśród posiadaczy projektorów i telewizorów o dużej przekątnej. OPPO jako pierwszy producent zastosował wewnątrz swojego odtwarzacza możliwości jakie oferuje Darbee. W ten sposób nie tylko przy ponad 50% niższej cenie zyskujemy zaawansowane możliwości i lepszą jakość obrazu, ale również pozbywamy się dodatkowych połączeń przewodami HDMI i zewnętrznego elementu.

Technologia VisualPresence firmy Darbee dodaje głębi, realizmu oraz czystości każdemu materiałowy video poddanemu obróbce sygnału. W rezultacie widz zyskuje nieporównywalną z niczym innym jakość sygnału HD, skalowaną nawet do 4K. Pierwsza publiczna premiera będzie miała miejsce podczas targów CEDIA w USA w dniach 25-28 września 2013.

OPPO BDP-103 Darbee Edition (BDP-103D) jest najnowszym modelem w ofercie producenta. Bazowa jednostka OPPO BDP-103EU udoskonalona o technologię DarbeeVisualPresence (DVP) nie tylko dostarcza wzorcowej jakości obrazu, ale dodatkowo zwiększa głębię i realizm w wizualnych doświadczeniach towarzyszących projekcji. Identycznie jak bazowy model BDP-103EU, wersja BDP-103D odtwarza sygnał video z DVD, Blu-ray, plików multimedialnych oraz usług sieciowych. Dzięki technologii DVP, OPPO BDP-103D może aktywować algorytm trójwymiarowej głębi dla sygnału video i za pomocą jednego z trzech ustawień pracy procesora video wybrać optymalny zdaniem użytkownika obraz. Zmiany dokonywane w obrazie video są regulowane, zatem widz decyduje czy mają być one subtelne, czy wyraźnie zaakcentowane. Procesor z technologią DVP w czasie rzeczywistym analizuje sygnał video i wprowadza korektę w głębi i przejrzystości obrazu – co ważne w sposób, który nie wpływa na kalibrację systemu kinowego. OPPO BDP-103D łączy w sobie często sprzeczne cele wzorcowego kina domowego: referencyjną jakość, precyzyjną reprodukcję i wierność przekazu w celu wyrażenia oryginalnych zamierzeń filmowców z możliwościami poprawy i ingerencji w sygnał video aby dopasować go do indywidualnych gustów widza.

Nowy model  będzie dostępny w Listopadzie 2013 w cenie 3659 zł
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.