Usher - historia firmyTajwańska firma Usher, to jednej z najbardziej liczących się producentów sprzętu high-end z dalekiego wschodu. Jest to firma z 30-letnią tradycją, dysponująca szerokim asortymentem produktów. W ofercie firmy znajdują się zarówno produkty finalne (zestawy głośnikowe, elektronika, akcesoria) jak i same przetworniki. Te ostatnie produkowane są zarówno na potrzeby własne jak i firm trzecich a także konstruktorów zajmujących się amatorsko budową kolumn głośnikowych.

Oferta zestawów głośnikowych Ushera jest szeroka, liczy łącznie kilkanaście modeli pogrupowanych w siedem serii: S, V, X, 6, Compass, Dancer oraz Horn.
Wszystkie zestawy głośnikowe odznaczają się nie tylko bardzo dobrym brzmieniem, ale także wyśmienitą jakością wykonania (do budowy wykorzystywane są lite drewno, skóra, naturalne okleiny) oraz wyjątkowo atrakcyjną ceną. Zestawy głośnikowe projektowane są dla Ushera przez jedną z najbardziej znanych i cenionych postaci światowego high-endu, Dr. D Appolito.

Dopełnieniem oferty kolumn głośnikowych jest wyrafinowana elektronika w skład której wchodzą przedwzmacniacz, wzmacniacze mocy (stereo oraz wielokanałowy) klasy solid-state a także zintegrowany odtwarzacz CD, procesor kina domowego oraz podstawki pod kolumny.

Filozofia.
Produkowanie urządzeń według własnego projektu w najlepszy możliwy sposób. Rodzina zestawów głośnikowych Usher prezentuje radykalne odejście od tradycyjnego sposobu projektowania kolumn. Każdy z wyrobów to zarówno precyzyjny instrument muzyczny jak i wytwór sztuki wzroniczniczej. Powinien charakteryzować się zarówno wiernością przekazu muzycznego jak i własnym niepowtarzalnym stylem. Wysiłki poniesione podczas powstawania produktu finalnego powinny zaowocować doświadczeniem muzycznym wyniesionym na zupełnie nowy poziom. Naszym celem jest zadowolenie klienta pod każdym względem.

Historia.
1972. Utworzenie Usher Audio Technology w Tai-Chung pod nazwą „Ruey-Fong”. Założyciel i dyrektor, Pan Tsai Lien-Shui rozpoczął działalność przedsiębiorstwa od napraw importowanego sprzętu klasy high-end.

1973. Uruchomiono działy: projektowania oraz badawczo-rozwojowy dla zestawów głośnikowych oraz wzmacniaczy.

1974. Usher Audio Technology stał się jednym z pierwszych większych wytwórców sprzętu audio, który zakupił wysokiej klasy sprzęt pomiarowy dla swoich zakładów na Tajwanie.

Usher Audio kładzie duży nacisk na konieczność połączenia procedur pomiarowych z intensywnymi testami odsłuchowymi.

1974. Usher wypuszcza na rynek pierwsze produkty pod nazwami „Marshal” i „MS”.

1979. Wytwarzane produkty otrzymują nazwę „Usher”.

1979. Usher, jako pierwszy na Tajwanie, wprowadza na rynek wzmacniacze i przedwzmacniacze pracujące w czystej klasie A. Produkty odnoszą duży sukces marketingowy.

1981. Usher Audio Technologiczny otwiera pierwszy punkt sprzedaży detalicznej.

1982. Usher rozszerza listę punktów sprzedaży do kilku na terenie całego Tajwanu.

2000. Usher przenosi siedzibę firmy do nowej, większej kwatery w Tai-Chung.

2001. Usher po raz pierwszy prezentuje swoją ofertę na targach Consumer Electronics Show (C.E.S.). Poszukuje międzynarodowych rynków zbytu.

Fabryka.
Na przestrzeni trzech dziesięcioleci Usher Audio polepszał poziom jakości i innowacyjności wytwarzanych produktów. Firma posiada certyfikat ISO9001. Usher nieustannie stara się budować urządzenia audio klasy high-end, które w najlepszy możliwy sposób będą zaspokajać potrzeby potencjalnych użytkowników.

D"Appolito.
Dr. Joseph D"Appolito to międzynarodowa sława i autorytet w dziedzinach audio i akustyki, specjalizujący się w projektowaniu systemów głośnikowych. Pracował jako konsultant wielu firm na całym świecie m.in.: w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie i Dalekim Wschodzie. Jest wynalazcą słynnej konfiguracji głośników „MTM”. Układ ten popularnie zwany „konfiguracja D"Appolito” jest powszechnie stosowany przez wielu producentów zestawów głośnikowych, zarówno w Europie jak i w Ameryce Północnej.
Jako członek Audio Engineering Society, dr. D"Appolito jest autorem wielu publikacji i odczytów potwierdzających jego dogłębną wiedzę z zakresu projektowania zwrotnic i systemów głośnikowych.
Przy użyciu komputerowych metod projektowania oraz zaawansowanych metod pomiarowych stworzył wiele uznanych projektów zestawów głośnikowych, m.in. zestaw Aria 5 Point Source dla francuskiej firmy Focal, który to projekt otrzymał wyróżnienie „Głośnik Roku” przyznane przez jedno z francuskich czasopism poświeconych tematyce audio-video.
Jako redaktor współpracujący miesięcznika „Speaker Builder”, pisma o międzynarodowym nakładzie, Dr. D"Appolito na przestrzeni ostatniej dekady dokonał wielu publikacji dotyczących projektowania i testowania głośników.
Zaprojektował m.in. „Mitey Mike” – szeroko stosowany, budżetowej klasy mikrofon służący do testowania głośników oraz oprogramowanie wspomagające proces projektowania o nazwie „TopBox”.
Jest również konsultantem technicznym trzech książek poświeconych konstruowaniu głośników domowych i samochodowych, wydanych nakładem Mater Publishing for Radio Shack.
Dr D" Appolito może poszczycić się następującymi tytułami naukowymi najwybitniejszych instytutów i uczelni technicznych:
• Massachusetts Institute Of Technology
• University Of Massachusetts
• Renesselaer Polytechnic Institute

Poza specjalizacją w dziedzinie akustyki, dr. D"Appolito jest autorem ponad 30 publikacji i referatów na temat metod współczesnej estymacji i teorii kontroli czy stochastycznych systemów identyfikacji i modelowania w takich dziedzinach jak nawigacja, naprowadzanie, przetwarzanie sygnałów czy telekomunikacja.

Oto niektóre z projektów zestawów głośnikowych wykonanych pod okiem Dr. D"Appolito:
• The Aria Series (Aria 3, 5, 7, 10) dla Focal America
• Aria 5 Point Source dla Focal, Francja (JM Lab)
• SWAN IV dla Swan Speakers Ltd.
• The System I dla Graham Engineering
• Signature 717 dla A&S Speakers
• ponda 30 zestawów do samodzielnego montażu w oparciu o przetworniki Focal, Cabasse, Access, Acuton dla ORCA

Design And Manufacturing
• seria głośników Rocky dla Rockustics Inc.
• i wiele innych
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.