Cinematic na AudioShow 2006Audio - nr 12/2006

"Jednak, jak się okazuje, nawet 720p, oby z dobrego źródła obrazu, potrafi urzec głębią kolorów, dynamiką i genialna gładkością. Jeśli wraz z tym pojawi się dobry dźwięk, to razem daje to coś czego osobno nie da się uzyskać. Takie połączenie nastąpiło w pokoju firm Cinematic i Audio Center, gdzie prezentowano projektor Sim2 oraz urządzenie KEF/Arcam. Chociaż Sim2 posiada w swojej ofercie projektory o pełnej rozdzielczości HD (1080), to krótkie porównanie z wprawdzie potrafiącym wyświetlić tylko 720p, ale za to trzyczipowym modelem C3X, pokazuje, że liczy się nie tylko ilość linii, ale także to, co się z nimi robi."


AudioVideo - nr 12/2006

"Sim2 C3X lite – z pewnością najlepszego tego typu urządzenie na wystawie. Osoby, które do tej pory nie widziały naprawdę dobrego obrazu w projekcji przedniej, miały okazję tego doświadczyć. I to nie tylko z powodu klasy projektora (urządzenie kosztuje 70 tysięcy złotych), ale również z uwagi na ekran projekcyjny, którym była najnowsza powierzchnia Stewarta – FireHawk G3 1080p. Więcej na jego temat na stronie 11 (w dziale Nowości). Odtwarzane z komputera fragmenty Władcy Pierścieni robiły wrażenie, mimo, że ekran nie był bardzo duży, a projektor dysponuje rozdzielczością 720p."

High Fidelity Online

"Wraz z elektroniką Arcama i kolumnami KEF-a prezentowany był trzyczipowy projektor SIM2 C3X o rozdzielczości 720p, który dawał genialny obraz - nasycony o dużej dynamice kolorów. Do tego ekran Stewart i mamy system marzeń kinomaniaka..."  


HDTVPOLSKA - forum dotyczące tematyki HD


Wypowiedź użytkownika forum:

"To ja Wam powiem na rozluźnienie. Ponieważ mam kolumny KEF i szukam centralnego głośnika poszedłem na pokaz KEFa w Sobieskim. I mówię Wam NIGDY NIGDY NIGDY nie myślałem że będę z otwartymi ustami oglądał przekaz obraz z projektora. Projektor był HD obraz był podawany z kompa leciał Gladiator (klasyka) i koncert (tyle zdążyłem zobaczyć). Szczerze !!!!! Nie pamiętam jak grały kolumny i niewiele pamiętam co do mnie mówił ten facet który prezentował je ale ten obraz to było cos najlepszego co dotychczas widziałem. Wasz pojedynek gigantów skończyłby się gwizdami ))))) gdyby wszyscy uczestnicy widzieli to co ja tam zobaczyłem. siedziałem 4 metry od około 100" obrazu i naprawdę byłem w szoku."


.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.