» produkty » Zestawy głośnikowe » Monitor Audio
 Monitor Audio Apex
Zestaw głośnikowy Monitor Audio Apex to połączenie kompaktowych rozmiarów z zaawansowaną technologią rodem z serii Monitor Audio Platinum i RX. Spójny design, referencyjna jakość dźwięku i niewielkie wymiary sprawiają, że głośniki Monitor Audio Apex są doskonałą propozycją dla audiofilów, którzy cenią sobie dyskretną, elegancką stylistykę. Głośniki kina domowego Monitor Audio Apex to najwyższa jakość w atrakcyjnym opakowaniu.

Monitor Audio Apex A10

Wszechstronny, zarówno jeżeli chodzi o muzykę jak i dźwięk kinowy, piękny głośnik Monitor Audio Apex A10 potrafi zaskoczyć swoim brzmieniem – mamy przejrzyste wysokie tony, naturalną średnicę i głęboki bas. Jego sztywna, perfekcyjnie pomalowana i wypolerowana obudowa (dostępny kolor biały i czarny fortepianowy) odzwierciedla koncepcję przyjętą przez inżynierów Monitor Audio. Głośniki kina domowego Monitor Audio Apex A10 doskonale zgrywają się z głośnikiem centralnym Monitor Audio Apex A40 oraz subwooferem Monitor Audio Apex AW-12, tworząc zapierającą dech w piersiach przestrzeń, czyniąc z każdej ścieżki dźwiękowej niezapomniane widowisko. Także słuchając muzyki można doświadczyć realistycznego, czystego jak łza, otwartego i naturalnego brzmienia. Głośniki Monitor Audio Apex A10 mogą być ustawione na półce lub na dedykowanych standach.


Specyfikacja

Pasmo przenoszenia +/- 3 dB: 60 Hz - 35 KHz
Czułość (1W@1M): 87 dB
Przetworniki: 1 x 120 mm C-CAM® średnio/niskotonowy z RST®, 1 x 25mm C-CAM® pozłacana kopułka wysokotonowa
Impedancja: 8 ohmów
Maksymalne SPL: 110.8 dBA
Rekomendowana moc wzmacniacza (RMS): 25 - 100 W
Wylot basowy: Frontowy bass reflex. HiVE®II
Moc (RMS): 100 W
Pasmo zwrotnicy: 3.0 kHz
Wymiary (H x W x D): 250 x 140 x 140 mm
Waga: 3.95 kg

 

Monitor Audio Apex A40

Wyjątkowo wszechstronny głośnik Monitor Audio Apex A40 może być użyty jako centralny (w pozycji poziomej) lub jako prawy, lewy bądź surround (w pozycji pionowej), co daje szerokie możliwości tworzenia systemu kina domowego. Dzięki dwóm wylotom bas-refleks zarówno niskie, jak i średnie częstotliwości rozpraszane są daleko poza obudową, tworząc szerokie pole odsłuchowe (ważne dla osób siedzących z boku). Co więcej, jednopunktowe mocowanie przetworników od tyłu za pomocą śruby zapewnia solidne umocowanie go w obudowie i zapobiega rezonansom, zniekształceniom oraz wibracjom podczas pracy głośnika.

Gładki profil i lakier fortepianowy doskonale komponują się z nowoczesnymi ekranami, a specjalnie zaprojektowany uchwyt daje możliwość zmiany kąta ustawienia – w dół lub w górę – w zakresie 22,5 stopna.

W konfiguracji z subwooferem AW-12, głośnik do kina domowego Monitor Audio Apex 40 dostarczy zapierające dech w piersiach brzmienie rasowego systemu opartego o zestaw głośnikowy do kina domowego Monitor Audio Apex.


Specyfikacja

Pasmo przenoszenia +/- 3 dB: 50 Hz - 35 KHz
Czułość (1W@1M): 90 dB
Przetworniki: 2 x 150 mm C-CAM® średnio/niskotonowy z RST®, 1 x 25mm C-CAM® pozłacana kopułka wysokotonowa
Impedancja: 8 ohmów
Maksymalne SPL: 116.8 dBA
Rekomendowana moc wzmacniacza (RMS): 50 - 200 W
Wylot basowy: Frontowy bass reflex. HiVE®II
Moc (RMS): 200 W
Pasmo zwrotnicy: 600Hz i 3.0 kHz
Wymiary (H x W x D): 610 x 140 x 100 mm
Waga: 6,85 kg

 

Monitor Audio Apex AW12

Zestaw głośnikowy Monitor Audio Apex zamyka wywołujący sejsmiczne wstrząsy kompaktowy subwoofer Monitor Audio Apex AW-12. Za jego niewielką, zamkniętą obudową kryje się mocny, 500-watowy wzmacniacz pracujący w klasie D, napędzający 30 cm przetwornik C-CAM, umieszczony w sztywnej, 25 mm obudowie MDF. Panel sterowania ulokowano na górnej ściance, co pozwala na łatwą kontrolę urządzenia oraz zgranie go z resztą głośników kina domowego Monitor Audio Apex i uzyskanie spójnego brzmienia. Włączanie i wyłączanie subwoofera może odbywać się za pomocą triggera 12 V. Połączenie tych wszystkich zalet powoduje, że AW-12 jest po prostu sensacyjnym urządzeniem tego typu.


Specyfikacja

Moc wzmacniacza: 500 Watts (RMS)
Limit niższych częstotliwości: 27Hz (EQ1) 21Hz (EQ2)
Limit wyższych częstotliwości: 40 - 120Hz Variable
Obudowa: Zamknięta 25mm M.D.F ze wzmocnieniem wewnętrznym
Wzmacniacz: Klada D
Przetwornik: 1 x 30cm C-CAM®
Wymiary (H x W x D): 340 x 340 x 410 mm
Waga: 22.56 kg
Zasilanie: 100 - 120 Vac, 220 - 240 Vac, 50/60Hz
Impedancja na wyjściu: 20 kohmów

 

Monitor Audio Apex - standy dedykowane

Standy dedykowane do głośników kina domowego Monitor Audio Apex A10 są elementem nie tylko podkreślającym nowoczesną stylistykę głośników Monitor Audio Apex, ale zapewniają również ich stabilne mocowanie i są alternatywą przy komponowaniu systemu w nowoczesnym wnętrzu. Korpus standu dodatkowo jest obciążony balastem, zapewniającym jego prawidłowe wyważenie. Umiejscowienie gniazd głośnikowych w cokole i zastosowanie okablowania Silver Pureflow (posrebrzana miedź, kable charakteryzują się swobodnym i czystym dźwiękiem) sprawia, że nie jest potrzebne dodatkowe okablowanie pomiędzy głośnikiem i standem, a montaż całości jest prosty i intuicyjny.

 

 

 

 


Zestaw głośnikowy Monitor Audio Apex - paleta kolorów:
Piano Black Gloss
Piano White Lacquer

 


cena: kontakt

Zobacz inne produkty:

Monitor Audio Bronze BX
Monitor Audio Gold GX
Monitor Audio Platinum
Monitor Audio Radius HD
Monitor Audio Silver RX


.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.