» produkty » Głośniki instalacyjne » głośniki sufitowe
 Głośniki sufitoweGłośniki sufitowe - dźwięk z niewidocznych głośników.

Głośniki sufitowe, jak sama nazwa wskazuje, montowane są w sufitach. Z reguły są okrągłe, ponieważ lepiej się komponują z innymi obiektami, takimi jak lampy. Czasami występują również głośniki w kształcie kwadratu.

glosniki sufitowe

Oferowane przez nas głośniki sufitowe zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu w naszych pomieszczeniach najlepszej jakości dźwięku przy minimalnej ingerencji w estetykę ich wystroju. Bez względu na to, czy chcemy słuchać nastrojowej muzyki w salonie czy też poczuć drżenie ścian w salce kinowej, głośniki sufitowe z naszej oferty oferują idealnie dostosowane rozwiązania. Począwszy od serii AIM firmy Speakercraft poprzez serię CRS do modeli DT, które wytwarzają dźwięk stereo w pojedynczej lokalizacji - SpeakerCraft oferuje głośniki sufitowe, które mogą być zainstalowane w każdym pomieszczeniu w naszym domu. Zewnętrzna część głośników może być pomalowana farbą, dzięki czemu nie będą się wyróżniać na innych niż białe sufitach.

Nowa seria głośników amerykańskiej firmy Polk Audio - Vanishing została zaprojektowana z myślą o architektach i osobach przykładających olbrzymią wagę do estetyki. Tradycyjny głośniki sufitowy posiada "kołnierz" dookoła głośnika. Po zamontowaniu go w suficie widzimy zwykle standardową siateczkę, tzw. grill w kolorze białym, a dookoła niego zwykle około 2cm plastikowy kołnierz zewnętrzny. Głośnik sufitowy z nowej serii jest praktycznie pozbawiony kołnierza, dzięki czemu koniec osłony grilla, jest zwykle zakończeniem samego głośnika. Dzięki temu głośniki idealnie wtapiają się w sufit. Osoby pojawiające się w pomieszczeniu, nawet nie zauważą zamontowanych głośników.

Głośniki sufitowe z oferty Speakercraft, Polk Audio, czy TruAudio  mogą być z powodzeniem wykorzystane w systemach stereo. Dzieki możliwości regulacji kątu promieniowania, dźwięk może być skierowany dokładnie w kierunku słuchacza niezależnie od samego położenia głośnika.

Głośniki sufitowe mają jedną wielką przewagę nad głośnikami wolnostojącymi. Mogą być całkowicie niezauważalne, a przy tym zapewniać dobrej jakości dźwięk. Do instalacji głośnik sufitowy potrzebuje zwykle od 8 do 15 cm, tyle miejsca może potrzebować na schowanie w suficie podwieszanym. Jeśli zastanawiasz się nas zainstalowaniem w przyszłości tego typu nagłośnienia w swoim domu lub mieszkaniu powinieneś wcześniej zadbać o dociągnięcie odpowiedniego okablowania do głośników oraz sprawdzenie, czy głębokość w suficie podwieszanym pozwoli na montaż takich głośników.

Rozrzut cenowy jest dość duży, chociaż na szczęście nie aż tak duży jak w przypadku głośników wolnostojących. W przypadku głośników montażowych płacimy głównie za jakość komponentów i technologie, którą dysponuje dany producent. Nie płacimy za to za wyrafinowane wzornictwo, czy wykończenie. Zatem klient płaci tylko i wyłącznie za głośnik, a nie za mebel. Patrząc się na zainstalowany głośnik jedyne co widzimy, to grill, czyli obudowa z siateczki zabezpieczająca głośnik przed uszkodzeniem.

Jeśli zależy nam na jakości i chcemy wycisnąć nieco więcej z „brzmienia sufitowego” to dobrze jest zadbać, aby głośniki sufitowe posiadały swoje własne obudowy. Obudowy dla głośników sufitowych zwykle są wykonane ze specjalnych materiałów bazujących na wełnie mineralnej.


Zastosowanie przy systamach stereo oraz multiroom.

Tego typu rozwiązanie może zostać skutecznie wykorzystane do systemów kina domowego. Montaż specjalnych głośników w suficie umożliwi stworzenie sceny dźwięku, która swoją przestrzennością wprowadzi widzów w akcję filmową.


Zastosowanie w systemach kina domowego.

Głośniki do montażu w suficie z powodzeniem mogą być zastosowane w instalacjach kina domowego. Nawet jeśli nie ma możliwości montażu głośników nad głowami widzów, wystarczy zamontować je w odpowiednich odległościach i skierować promień w kierunku widzów. Do efektów specjalnych są specjalne głośniki efektowe promieniujące w 2 kierunkach, dzięki czemu tworzy się szersza scena dźwiękowa i uzyskujemy realistyczne efekty przestrzenne.

Jakość dźwięku?
Głośniki sufitowe potrafią zagrać bardzo słabo, jak i bardzo dobrze. Identycznie jak w przypadku tradycyjnych głośników wolnostojących. Wszystko zależy od klasy głośnika, sposobu jego montażu, miejsca w którym głośnik jest instalowany oraz okablowania jakie jest użyte do słuchania muzyki.

 

 
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.