» produkty » Głośniki instalacyjne
 Głośniki instalacyjneGłośniki do zabudowy są znakomitą alternatywą dla tradycyjnych zestawów głośnikowych. Zapewniają doskonałej jakości dźwięk pozostając przy tym niemal niewidoczne. Nie trzeba już rezerwować przestrzeni w pomieszczeniach na ciężkie kolumny ani iść na kompromis w zakresie wystroju wnętrza.

Głośniki te są wbudowywane w ściany i sufity, a ich zewnętrzna cześć może być pomalowana na dowolny wybrany przez nas kolor czy też wzór, współgrając z wystrojem naszych pomieszczeń. Niewątpliwą zaletą zabudowania głośników jest również to, iż nie plątają nam się po podłodze kable - są one ukryte w ścianach.

głośniki do zabudowy 

Głośniki do zabudowy mogą być wykorzystane zarówno w instalacjach typu multiroom jak i w pojedynczych pomieszczeniach kinowych. Mogą być instalowane zarówno w nowych budynkach jak i już wykończonych, w pomieszczeniach zamkniętych jak i balkonach, tarasach itp. Praktycznie nie ma pomieszczenia, w którym nie mogłyby być zainstalowane.Dzięki zaawansowanym technologiom istnieje możliwość uzyskania dźwięku z głośników sufitowych i ściennych odpowiadającemu dobrej klasy głośnikom podłogowym, czy podstawkowym. Najważniejszą zaletą jednak jest fakt, że unikamy zbędnej plątaniny kabli a same głośniki można idealnie wtopić w wystrój pomieszczenia. Tym sposobem łączymy funkcjonalność z bardzo wysoką jakością.


głośniki instalacyjne

Jednym z najlepszych producentów głośników do zabudowy jest amerykańska firma Speakercraft.Firma SpeakerCraft rozpoczęła swoją działalność w 1976 roku w garażu i z czasem stała się największym producentem i  innowatorem w branży głośników do zabudowy. Wytworzyła już ponad milion głośników, na które daje dożywotnią gwarancję!! 

Wave Plane Technology

Firma SpeakerCraft wynalazła i opatentowała technologię Wave Plane, którą z powodzeniem stosuje w swoich głośnikach. Dzięki zastosowaniu specjalnych ekranów tuż za przetwornikiem wysokotonowym uzyskano lepsze rozproszenie dźwięków wysokiej częstotliwości.  W przeciwieństwie do zwykłych głośników, które brzmią najlepiej tylko jeśli słuchacz znajduje się bezpośrednio pod nimi, głośniki SpeakerCraft uzyskują optymalne brzmienie w całym obszarze słuchania.   


Porównanie tradycyjnej technologii (po lewej) z technologią SpeakerCraft WavePlane.

głośniki sufitowe

Specjalnie zaprojektowane serie głośników instalacyjnych z powodzeniem można zastosować w dobrej klasy pomieszczeniach kinowych. Bez większego trudu będą w stanie nagłośnić duże pomieszczenia zapewniając dynamiczny i przejrzysty dźwięk.

 
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.