» produkty » Zestawy głośnikowe » Usher » Seria S
 Usher S-520
klasa podstawowa
System: dwudrożny, podstawkowy
Skuteczność 86 dB/1W/1m
Impedancja nominalna 8Ω
Pasmo przenoszenia 52 Hz - 20 kHz (-3dB)
Moc 50 W
Częstotliwość podziału zwrotnicy 2.0 kHz
Waga 7.0 kg
Wymiary 18cm x 26,5cm x 30cm (szer. x głęb. x wys.)


Usher S-520

Usher S-520 to dwudrożne zestawy głośnikowe oferujące znakomitą w swojej klasie jakość dźwięku. Ich konstrukcja jest oparta na wysokiej klasy przetwornikach: 13 cm głośniku niskośredniotonowym wyposażonym w korektor fazy oraz 25mm tekstylnej kopułce. Zwrotnica została wykonana na bardzo dobrych elementach: kondensatorach polipropylenowych oraz cewkach powietrznych. Jakość użytych komponentów w połączeniu z przemyślaną konstrukcją dała rewelacyjny efekt: wszędzie gdzie małe Ushery są testowane zdobywają znakomite noty. Oto fragmenty recenzji z prasy specjalistycznej:

"Małe Ushery okazały się wielkim zaskoczeniem w teście odsłuchowym. Ich brzmienie jest anormalnie dobre na tle konkurencji, i to praktycznie we wszystkich jego aspektach. Bezpośrednio po odłączeniu kolumn referencyjnych nie czułem dyskomfortu i choć skala dźwięku uległa skurczeniu, to nie zwracałem na to większej uwagi (spodziewając się, że tak właśnie będzie). Pod względem szeroko rozumianej naturalności dźwięku, swobody przekazu informacji, a nawet przestrzenności, nie poczułem szczególnej różnicy, dyskomfortu, jaki zwykle odczuwa się, podłączając kilkunastokrotnie tańsze (!) kolumny.

Ushery S-520 są największym odkryciem głośnikowym w tegorocznych testach i zarazem najpoważniejszym kandydatem do przyszłorocznej nagrody Złote Ucho w kategorii zestawów głośnikowych. ... To okazja roku! Ich przewaga w dziedzinie brzmienia, jak również jakości wykonania nad innymi kolumnami w przedziale do 1500 zł jest znacząca. Szkoda nawet czasu na dalsze szukanie faworytów. Dla mnie wybór jest oczywisty. I tu pojawia się problem: zabrakło gwiazdek. W punktacji końcowej powinno być ich sześć!"

Filip Kulpa
AudioVideo 2005/07

"To niewiarygodne, co te kolumienki potrafią!. Są jak kameleon, zmieniając się tak, jak tego chce muzyka....przy tej cenie Ushery po prostu nie mają wad. Zostają w Redakcji jako kolumny odniesienia do co najmniej 2000 zł."

Wojciech Pacuła

HiFidelity 2006/01


"Natychmiast ujęła mnie rozdzielczość średnicy i wysokich tonów Ushera S-520. W obrębie średnicy dźwięk był szczegółowy i naturalny, z dozą dynamicznej artykulacji w obrębie niskich poziomów, niespotykanie realistycznej jak na głośnik z tak niskiego przedziału cenowego. Wysokie tony były także szczegółowe i niepodkolorowane, chociaż zauważyłem lekkie podkreślenie w obrębie niskiego przedziału sopranów (2-4kHz) na niektórych nagraniach. Nie można tego w żaden sposób nazywać „rozjaśnieniem” czy też „twardością”, słuchając nagrań z dużymi pokładami energii w tym regionie pasma, bez trudu mogłem śledzić detaliczność instrumentów z tego przedziału pasma. O ile wysokie tony były rozciągnięte, zauważyłem, że Usher nie był w stanie przekazać tak dużej ilości „powietrza” z górnych oktaw oraz atmosfery panującej w pomieszczeniu, jak czyniły to niektóre inne głośniki. W żadnym momencie jednak, S-520 nie brzmiał w sposób przyciemniony, czy zawoalowany.

Cieszę się że miałem okazję obcować z Usher Audio Technology S-520. Odsłuch szerokiego spektrum muzyki sprawił mi frajdę, kiedy to Usher S-520 gościł w moim systemie na przestrzeni wielu tygodni, podobała mi się również ich nowoczesna biała obudowa. Usher S-520 odznacza się znakomitym stosunkiem jakości do ceny, posiada wiele atutów i bardzo nieliczne ograniczenia, powinien znaleźć miejsce w wielu budżetowych systemach. Dzięki za zwrócenie mi na nie uwagi, Stan."


Robert J. Reina
StereophileAudio-Video Rekomendacja 07-08/2005CES 2005 Jimmy #1 award


The Absolute Sound
Wybór redakcji 2005 roku


The Absolute Sound
Wybór redakcji 2007 rokuUsher S520

HIGH Fidelity OnLine
Nagroda Roku 2006


Audioholic
Produkt Roku 2007


Zestawy Usher S-520 dostępne są w następujących wersjach kolorystycznych: drewnianej brzozowej oraz kolorach glossy: 


Przeczytaj całą recenzję Usher S520 w AudioVideo 07/05 (pdf 170kB)
Przeczytaj recenzję Usher S520 w HiFidelity OnLine 01/06
Recenzja Usher S520 w Stereophile


 Historia firmy Usher


.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.