» produkty » Nagłośnienie kinowe » Procella Audio » Subwoofery
 Procella Audio - subwooferySubwoofery kinowe wysokiej mocy Procella Audio są zaprojektowane dla jednego celu: precyzyjnej i pozbawionej zakłóceń reprodukcji basu. Masy basu, czystego i prawdziwego, ze wspaniałą charakterystyką i wystarczającymi parametrami do reprodukcji na poziomie referencyjnym wymagającego zakresu dynamicznego dzisiejszych nagrań 96/24.

Zaprojektowane na podstawie profesjonalnych referencyjnych standardów audio, trzy dwugłośnikowe subwoofery do kina domowego i jeden balansujący subwoofer tworzą generują bezkompromisowy dźwięk o standardzie audiofilskim aby zapewnić idealną reprodukcję w każdym pokoju, czy to mała salka kinowa czy profesjonalne kino domowe.

Wbudowany wzmacniacz klasy D z 28-bit ADI Sigma DSP

Procella daje wam wybór między wbudowanym, a zewnętrznym wzmacniaczem klasy D o wysokiej wydajności dla wszystkich subwooferów (pomijając P10Si, który nie posiada wbudowanej opcji). Wbudowany wzmacniacz, dzięki kontrolerowi 28-bit ADI Sigma DSP oferuje najwyższą jakość audio, oraz dostarcza wielu ustawień equalizera, które pozwalają dostosować pozycję subwoofera w pokoju.

Zewnętrzny wzmacniacz mocy Procella DA-2800DSP

Oprócz wbudowanego wzmacniacza Procella oferuje nam również rozwiązanie zewnętrzne. Procella DA-2800DSP to czterokanałowy wzmacniacz o mocy 2800W, dzięki któremu możemy przenieść wszelki osprzęt dla naszych głośników do szafy rackowej i używać modeli bez wbudowanej końcówki mocy.

Subwoofery kinowe wysokiej mocy Procella P18 i P18-FP

Najwyższy model subwoofera Procella. Nie jeden, ale dwa profesjonalne subwoofery do kina domowego! Te olbrzymie kinowe głośniki basowe są zasilane przez 2x700W ciągłej mocy z wysokiej wydajności wbudowanego wzmacniacza mocy klasy D z DSP, o niesamowitej mocy wyjściowej 133dB i sub-bass extension poniżej 18 Hz.

Możecie też wybrać wersję P18-FB z zewnętrzną końcówką mocy Procella DA-2800DSP i podwoić jego moc do zdumiewających 2x1400W mocy aby osiągnąć jeszcze większą moc wyjściową i zakres dynamiczny.

Jego czysty i przejrzysty bas wypełni nawet największe pomieszczenia, a produkowane przez oba głośniki niskie tony zachwycą każdego. Subwoofer kinowy Procella P18 to klasa sama w sobie i jedyny wybór dla tych, którzy szukają głębokich doświadczeń profesjonalnego kina domowego.

Subwoofer P18 posiada certyfikat „THX Approved” , dzięki czemu może być częścią takich rozwiązań jak THX Certified Screening Room bądź THX pm3 Studio.

Specyfikacja techniczna i wymiary

Subwoofery kinowe wysokiej mocy Procella P15 i P15-FP

P15 to subwoofer w zdumiewająco kompaktowym pudle ( jedyne 8,7 cala / 220mm głębokości ), który wnosi potęgę i autorytet P18 do średnich i małych sal, gdzie wymagana jest najlepsza jakość basu. Jego podwójne 15-calowe kinowe głośniki basowe  napędzane są wewnętrznym wzmacniaczem klasy D o mocy 2x350W.

Dzięki mocy wyjściowej 125 dB i możliwości reprodukcji basu o częstotliwości poniżej 22Hz, P15 jest idealnym źródłem niskich tonów dla średniej wielkości domowych i profesjonalnych środowisk kinowych. Tak jak w przypadku pozostałych modeli wersja P15-FP pozwala nam podpiąć się do zewnętrznej końcówki mocy, umieszczonej w szafie rackowej. Wymagany jest jeden kanał z czterech obsługiwanych przez Procella DA-2800DSP aby wygenerować 700W mocy na 4-omowym obciążeniu.

Specyfikacja techniczna i wymiary

Subwoofery kinowe wysokiej mocy Procella P10 i P10-FP

Nie dajcie się oszukać rozmiarom P10 – raz przesłuchane, te subwoofery do kina domowego udowadniają, że stać je na znacznie więcej niż pozornie się wydaje. Przy jedynie 7,1 cala / 180mm głębokości, Procella P10 jest zaprojektowany aby być najlepszym małym subwooferem, który kiedykolwiek powstał. Posiadający wspaniałą jakość audio, odziedziczoną po P15 i P18 subwoofer jest doskonałym rozwiązaniem  małych pomieszczeniach bądź użyty w większej ilości.

Podwójne 10-calowe woofery Procella P10 z 2,5-calowymi cewkami głośnikowymi zasilane mocą 2x350 wat, generują poziom sygnału wyjściowego o mocy 119dB z dolnym poziomem częstotliwości na poziomie 26 Hz przy – 3dB i poniżej.

Procella P10-FP osiąga identyczne wyniki bez wbudowanego zasilacza. Użyty z końcówką mocy Procella DA-2800DSP jest to doskonały wybór dla wielosubwooferowych instalacji, niezależnie czy używamy ich jako głównych czy balansujących subwooferów.

Specyfikacja techniczna i wymiary

Subwoofer P10Si Balancing Subwoofer

Procella P10Si to subwoofer balansujący zakładający użycie wielu subwooferów w różnych lokacjach dla wyprodukowania bardziej spójnego basu w salach odsłuchowych. Nawet mimo tego, że P10Si ma bardzo małe rozmiary to posiada on parametry wystarczające do zoptymalizowania jakości niskich częstotliwości w połączeniu z jakimkolwiek aktywnym subwooferem Procella.

Z jednym lub kilkoma większymi subwooferami Procella użytymi jako subwoofery główne, P10Si (zwykle 1-3 sztuki) mogą być rozmieszczone w różnych lokalizacjach w sali, aby zmiękczyć bas. Jeśli właściwie rozlokujemy P10Si wtedy ta technika pozwala znacznie poprawić ogólną jakość basu w systemie oraz znacząco zmniejszyć odczuwalne zmiany w poziomie basu zależne od miejsca w sali, które zwykle występują w małych pokojach używających jednego subwoofera.

Procella P10Si jest zbudowany na bazie pojedynczego, 10-calowego głośnika z Procella P10. Tak jak wszystkie kinowe głośniki basowe Procelli, P10Si używa zamkniętego pudła dla idealnej charakterystyki i posiada bardzo płaską głębię co daje instalatorom wolną rękę przy rozmieszczaniu subwooferów.

P10Si nie posiada żadnego wbudowanego wzmacniacza, gdyż jest zaprojektowany do pracy z zewnętrzną końcówki mocy Procella DA-2800. Dzięki swym rozmiarom (21.3”/540mm x 14.37”/365mm x 5.9”/150mm) P10Si pasuje do amerykańskich oraz europejskich norm.

Specyfikacja techniczna i wymiary
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.