projektory  kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja i projekt kina domowego


» produkty » Ekrany » CIMA
 Ekrany CIMA by Stewart Filmscreen
Ekrany CIMA to nowa linia ekranów projekcyjnych, produkowanych przez renomowaną firmę Stewart Filmscreen. Znany wszystkim producent high-endowych ekranów rozszerzył ofertę o ekrany projekcyjne w standardowych rozmiarach i formatach obrazu, aby dotrzeć ze swoją jakością do większej liczby klientów.


Jako autoryzowany przedstawiciel firmy Stewart Filmscreen, produkującej ekrany Stewart i CIMA, oferujemy ekrany projekcyjne CIMA by Stewart. Czym charakteryzują się ekrany CIMA?

Ekrany CIMA oferowane są w standardowych konfiguracjach i rozmiarach dla instalacji audio-video, w których wymagana jest najwyższa jakość, wytrzymałość i wydajność ekranu, ale specyfika salki nie wymaga, aby ekran był produkowany na miarę. Zaprojektowane i produkowane w USA, ekrany CIMA oferują referencyjną jakość produktów Stewarta dla szerszej grupy klientów.

Jakie są główne zalety ekranów CIMA?
- Perfekcyjny balans pomiędzy wydajnością i ceną
- Wyjątkowa jednolitość i wydajność materiału
- Najwyższa jakość i wytrzymałość, jakiej oczekuje się od ekranów Stewarta
- Ekran CIMA można zamówić w jednym z 5 standardowych rozmiarów i 2 formatów obrazu, dzięki czemu łatwo dopasować ekran projekcyjny do warunków salki kinowej
- Dostępny w jednym z dwóch materiałów: biały ekran do salek z dobrą kontrolą oświetlenia, szary ekran do salek kinowych z gorszą kontrolą światła
- Przygotowany do projekcji 4K+ (jak wszystkie ekrany Stewart Filmscreen)
- Wyprodukowany w USA

Dostępne materiały, rozmiary i obramowania

NEVE - biały materiał, idealnie dostosowany do instalacji, w których można dobrze kontrolować oświetlenie. Współczynnik odbicia materiału to 1.1, a kąt widzenia to ponad 80 stopni. Wszelkie niepożądane efekty świetlne i niedoskonałości projekcji na zewnętrznych krawędziach ekranu są zminimalizowane.

TIBURON - szary materiał, zoptymalizowany pod kątem salek kinowych, w których nie można kontrolować oświetlenia. Współczynnik odbicia wynosi 0.95, a kąt widzenia, podobnie jak w przypadku NEVO, to ponad 80 stopni.

Obydwa materiały dostępne są w ekranach ramowych i zwijanych, w 5 standardowych rozmiarach i 2 formatach obrazu.

Format 16:9

 Przekątna  Wysokość obrazu  Szerokość obrazu
 92"  45"  80"
 100"  49"  87"
 110"  54"  96"
 123"  60"  107"
 135"  66"  118"

Format 16:10

 Przekątna  Wysokość obrazu  Szerokość obrazu
 94"  50"  80"
 109"  57,5"  92"
 113"  60"  96"
 130"  69"  110"
 137"  72,5"  116"

Czym różnią się ekrany CIMA od tradycyjnych ekranów Stewarta? Stewart Filmscreen zdążył przyzwyczaić nas do wykonywanych na indywidualne zamówienie ekranów, przystosowanych dokładnie do danej instalacji i warunków panujących w salce kinowej. Ekrany CIMA są tworzone z myślą o wygodzie i łatwości wyboru, dzięki czemu łatwo dopasujemy ekran z gotowej palety do swojej sali kinowej.

Ekrany CIMA mogą być elektrycznie zwijane i są przygotowane do projekcji 4K+ - Stewart od lat wytwarza ekrany, które mogą obsłużyć rozdzielczość dużo większą niż 4K. Stąd firma postanowiła wprowadzić logo 4k+, oznaczające, że ekran projekcyjny jest przygotowany na wysokie rozdzielczości, niezależnie od stopnia zaawansowania projektora. Ekrany CIMA nie mają również żadnych problemów z obsługą 3D.

Pomożemy dobrać odpowiedni ekran do instalacji i zadbamy o bezproblemowy zakup wybranego ekranu - z nami możesz być pewny trafnego wyboru!

 

 


prywatne kino
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.