» produkty » Głośniki instalacyjne » głośniki ukryte - niewidoczne
 Ukryte głośniki - niewidoczne, niewidzialne nagłośnienieJak ukryć głośniki w salonie? Jak sprawić, aby głośników nie było widać w pomieszczeniu?
Jak całkowicie schować głośnik, aby stały się niewidzialne - niewidoczne dla gości?

Pytania tego typu często zadają sobie inwestorzy, którzy z wielu względów (estetyka, wzornictwo, wykończenie wnętrza, niewielka przestrzeń) pragną, aby nagłośnienie było całkowicie niewidoczne. Aby wchodząc do pomieszczenia nie było widać żadnych "klocków", a na ścianach nie wisiały żadne "ozdoby" w postaci głośników. Niewidzialne głośniki to marzenie wielu kobiet, które z regóły nie przepadają za urządzeniami audio-video pozostawionymi na widoku.

Pierwsza myśl to zamontować głośniki instalacyjne w ścianie lub suficie podwieszonym. To rozwiązanie niestety nie zawsze ma swoje zastosowanie, ponieważ większość głośników wymaga zachowania odpowiedniej przestrzeni umożliwiającej montaż głośnika, a niekiedy nie mamy możliwości schowania głośnika w suficie, gdyż jest np. za niski. Z drugiej strony nie zawsze mamy też warunki na wykucie dziury w ścianie na kilkanaście centymetrów. W takich sytuacjach przychodzą nam na ratunek niewidoczne głośniki panelowe...Zastosowanie


Tego typu rozwiązanie szczególnie pożądane jest w pomieszczeniach, gdzie priorytetem jest ukrycie wszelkich "niepożądanych" elementów, które nie są częścią wystroju wnętrza. Dla wielu klientów częstym problemem są głośniki wolnostojące lub (nadal widocznie) głośniki instalacyjne montowane w ścianach lub sufitach podwieszanych. Stosując rozwiązania „podtynkowe” mamy możliwość zamaskowania głośnika w sposób kompletnie nie widoczny. Materiałem maskującym może być tynk wapienny, gipsowy, maszynowy czy tapeta. W ten sposób głośniki znikają z pola widzenia, stają się niewodoczne. Pomimo, że głośniki są ukryte - nadal możemy cieszyć się muzyką w pomieszczeniu.

Niewidoczne nagłośnienie doskonale się sprawdza w pomieszczeniach i rozwiązaniach takich jak:

  • salon / pokój gościnny - głośniki ukryte w ścianie sprawią, że nikt z gości nie zauważy nagłośnienia,
  • "niewidoczne kino domowe" w salonie - można pogodzić oczekiwania Pani Domu z wymaganiami Pana Domu,
  • basen - głośniki są odporne na trudne warunki atmosferyczne,
  • łazienka,
  • sala konferencyjna - specjalna odmiana głośników panelowych do montażu w sufitach kasetonowych,
  • muzeum,
  • galeria - ukryte głośnik w żaden sposób nie odciągną uwagi zwiedzających,
  • obiekty zabytkowe - nagłośnienie bez ingerencji w wystrój i klimat pomieszczenia.

"Niewidzialne głośniki" mają szeroki zakres zastosowań. Olbrzymia uniwersalność głośników sprawia, że mamy do czynienia z produktem niezwykle atrakcyjnym i zarazem oryginalnym.

W instalacjach typu „kino domowe” w salonie, instalując głośniki panelowe w połączeniu z systemem maskowania telewizorów (np. windy wyjeżdżające z podłogi, sufitu, mebli, ruchome mechanizmy rozsuwanych obrazów) możemy osiągnąć niesamowite efekty, przemieniając reprezentacyjny salon w pomieszczenie będące centrum domowej rozrywki.

Stawiając na rozwiązania maskujące urządzenia elektroniczne, otrzymujemy nieprzeciętne efekty. Odnotowujemy brak ingerencji urządzeń audio-video w wystrój pomieszczenia, zachowując przy tym pełną funkcjonalność zainstalowanych systemów audio-video.

W przypadku obiektów typu galeria/muzeum zastosowanie ukrytych / niewidocznych zestawów głośnikowych umożliwia nagłośnienie obiektu, nie zmieniając jednak charakteru pomieszczenia lub wystawianej ekspozycji.  Takie rozwiązanie okazuje się niesamowitym udogodnieniem. Przykładem może być często zmieniająca się wystawa dzieł sztuki, do których może być dodatkiem subtelne nagłośnienie. Wówczas w pomieszczeniach gdzie głośniki nie byłyby zainstalowane, niezbędne będzie rozstawienie tradycyjnych zestawów grających, co często może kolidować z charakterem wystawy.

Instalacja - montaż głośników

Szeroki zakres możliwości montażu głośników sprawia, że zamontujemy je w ścianach murowanych (twardych) jak i w konstrukcjach z płyt GK.  Zwarta płaska konstrukcja głośników sprawia, że do montażu jednego modułu wystarczy nam wnęka o głębokości od 5 do 7 cm. Materiałem maskującym może być tynk wapienny, gipsowy, maszynowy czy tapeta.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z instalacji oraz film przedstawiający sam proces.

Podsumowanie

Głośniki podtynkowe
to idealne rozwiązanie dla osób, którym trudno pogodzić widok urządzeń audio-video z wystrojem wnętrza.

Technologia, w jakiej zostały wykonane zestawy głośnikowe sprawia, że warstwa maskująca położona w sposób poprawny przez firmę instalacyjną nie stanowi żadnego problemu dla równomiernie rozchodzącego się dźwięku o kącie promieniowania do 180 stopni. Te cechy sprawiają, że mamy do czynienia z produktem wyjątkowym.

 


Nowoczesne wnętrze z głośnikami ukrytymi w ścianie obok telewizora.

Osoby zainteresowane rozwiązaniem - prosimy o kontakt.

Ceny głośników ukrytych zaczynają się od ok. 3 000 zł za sztukę.
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.