projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Epson EMP-TW2000 - ProjectorreviewsPoniżej przedstawiamy fragmenty recenzji projektora Epson EMP-TW2000 jaka ukazała się na łamach amerykańskiego serwisu Projectorreviews.

"Epson Home Cinema 1080UB (to amerykański odpowiednik modelu TW2000) jest znakomitym projektorem. Pomimo, że byłem pod wrażeniem samego pokazu przedpremierowego, jaki miał miejsce podczas targów CEDIA we wrześniu, musze stwierdzić że projektor w bezpośrednim kontakcie jeszcze bardziej przerósł moje oczekiwania.

To pierwszy projektor LCD do kina domowego, który naprawdę jest lepszy od większości swoich rywali, zarówno z obozu LCD jak i DLP.  Model TW2000 dzięki znakomitej czerni jest czymś więcej niż tylko następcą modelu TW1000, on przenosi projektor na całkiem nowy poziom jakości.
Wierzę, że Epson ze swoimi nowymi panelami D7 C2Fine przeniósł za pomocą TW2000 wydajność projektorów LCD na nowy, wyższy poziom.

Jakość obrazu z Epsona TW2000 naprawdę mnie olśnił, niemal od pierwszego rzucenia okiem na ekran. Czy jest „idealny”? Nie, ale mimo wszystko wydaje się być krokiem do przodu w stosunku konkurencji z podobnego przedziału cenowego.

Projektor kinowy: Odcienie skóry
Jeśli kolory są nieco rozregulowane na projektorze, dla przykładu jeśli czerwień za bardzo przechodzi w pomarańcz, większość z nas będzie miała problemy z rozpoznaniem nieścisłości, lub nawet nigdy tego nie zauważy. Jeśli jednak odcień skóry jest nienaturalny, jest to element który większość z nas dostrzeże.
Jak się okazało, po prostej regulacji skali szarości, Epson TW2000 znakomicie wypadł w kwestii naturalności zabarwienia skóry. Właściwie po kalibracji, odkryłem że odcienie skóry wyglądały niemal identycznie jak na moim RS1, poza faktem że Epson generował bardziej energiczny i przykuwający wzrok obraz. Wiele osób preferuje właśnie tego typu efekt, obraz posiada energię i jest bardziej dynamiczny. Inni z kolej mogą skłaniać się ku nieco bardziej stonowanemu, jak niektórzy mówią „kinowemu” charakterowi.

Poziom czerni
Zdumiewający! Kto by się tego spodziewał? Przez całe lata czerń była piętą achillesową projektorów LCD. Urządzenia LCD ze swoim dramatycznie gorszym kontrastem musiały się uciekać na różnego rodzaju „oszustwach” technologicznych, dzięki którym mogły uzyskać lepszy poziom czerni.  Kombinacja systemu sztucznej inteligencji, która analizowała kolejno wyświetlane klatki i automatycznie dostosowywała stopień zamknięcia/otwarcia przesłony dynamicznie sterowanej z dynamicznie regulowanym napięciem podawanym do lampy.

Dynamiczna przesłona
Nawet z wyłączoną przesłoną, Epson EMP-TW2000 dostarcza znakomity poziom czerni, stając się godnym rywalem najlepszych projektorów DLP. W sytuacji kiedy System przesłony jest włączony, wierzę, że generuje całkowitą jakość obrazu na poziomie lepszym niż najlepsze DLP.

Jak na projektor w cenie poniżej 15 000 zł jest to oszałamiająca jakość.

Jaki ekran?
Im lepszy projektor, tym lepiej sobie radzi z większą ilością powierzchni projekcyjnych. Jeszcze nigdy nie spędziłem aż tak wiele czasu z jednym projektorem przygotowując tekst recenzji. Wyświetliłem aż 80 godzin! Większość z nich na moim własnym ekranie Stewart z powierzchnią FireHawk G3. W prawie każdym przypadku wypełniałem całą powierzchnię ekranu. Dla zabawy, któregoś razu wpuściliśmy do pomieszczenia nieco światła zewnętrznego i uruchomiliśmy tryb Dynamiczny – oglądaliśmy wtedy mecz footballowy. Zredukowalismy jednak wielkość ekranu za 123” do 100”.
Firehawk G3 (albo Firehawk SST jeśli montujesz rzutnik pod sufitem w bliskiej odległości od ekranu) współpracuje genialnie z TW2000. Pozwala zachować czernie bardzo ciemnymi, a jego właściwości zwiększające kontrast powodują, że dodaje efekt „wow”.

Podsumowanie
Epson TW2000 otrzymuje wyróżnienie “gorący produkt”. A w tym przypadku właściwe powinien zyskać dodatkowe określenie „zakup nie wymagający zastanowienia”.  Rzutnik oferuje wyjątkową jakość obrazu w swoim przedziale cenowym, nawet gdybyśmy uwzględnili przy zakupie urządzenia 1,5x do 3x droższe. Nie twierdzę przy tym, że jest idealny. Jedynie stwierdzam, że oferuje znakomity obraz ze wspaniałą czernią i detalicznością w ciemnych scenach. Pozwala także na niesłychana łatwość instalacji."
projektor kinowy Epson EMP-TW2000

Zobacz projektor Epson TW2000

 
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.