projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  Budżetowe ekrany projekcyjne - test ekranów do kina domowego


Poniżej prezentujemy fragmenty testu ekranów projekcyjnych, jakie zostały przeprowadzone przez popularny serwis Projectorcentral.

"Budżetowe ekrany projekcyjne"

Zwykle najwięcej uwagi poświęcamy projektorowi, który jest sercem systemu projekcyjnego. Jednak ekran jest drugą połową całego systemu a jego wybór może mieć olbrzymi wpływ na jakość obrazu. Wraz z nadejściem tanich projektorów kinowych, coraz więcej osób zaczęło poszukiwać równie tanich ekranów. Idąc tym tropem postanowiliśmy przetestować kilka ekranów projekcyjnych w cenie poniżej 500 USD.

Nasze kryteria zostały spełnione przez m.in. dwa ekrany firmy Elite, jeden Saaria, jeden Grandview a także farby projekcyjne Goo Systems. W testach używaliśmy projektora JVC DLA-RS2. Referencyjnym punktem odniesienie były ekrany firmy Stewart. Dla ekranów z białą powierzchnią wzorcem był Stewart Studiotek 130, dla ekranów szarych Stewart Grayhawk RS. Porównując ekrany szczególną uwagę zwracaliśmy na różnice w balansie kolorów i ilości światła odbitego.


Elite EZ-Frame White

ekran elite vs Stewart Studiotek 130
                     Elite White                                                       Stewart Studiotek 130

Jakość: umieszczając ekran Elite obok ekranu Stewart Studiotek 130 dwie rzeczy stają się od razu oczywiste. Po pierwsze powierzchnia biała firmy Elite odbija znacznie mniej światła niż Studiotek 130. Wyszło nam, że Stewart jest o 17% jaśniejszy. Po drugie, Elite White nadaje chłodniejszy charakter wyświetlanym obrazom. Elementy mają na ekranie niebieskie zabarwienie.


Elite EZ-Frame Gray


                            Elite Gray                                                 Stewart Grayhawk

Jakość: Ekran Elite Grey był porównywany ze Stewartem Grayhawk RS, to specjalna szara powierzchnia stworzona po to aby uwydatnić poziom czerni i nasycenie kolorów. W porównaniu do Grayhawka, Elite identycznie zachowywał się jak podczas testów białych powierzchni. Szara powłoka nie była dostatecznie jasna, a kolory nieco ochłodzone w stosunku do referencyjnej powierzchni Stewarta. Tym razem różnice w poziomie jasności wynosiły 22%, a przesunięcie kolorów w kierunku niebieskim znacznie bardziej uwydatnione.

Goo Systems CRT White

Goo system jest najbardziej znanym producentem wyspecjalizowanym w produkcji farb projekcyjnych przeznaczonych do kina domowego. Nie stało się tak bez przyczyny. Dla osób o ograniczonym budżecie, oraz majsterkowiczów Screen Goo jest w stanie dostarczyć rewelacyjnej jakości w zamian za niewielkie pieniądze.

Budowa: Zamiast instalacji ekranu powinno się używać zwrotu „wykonanie ekranu”. Całkowity proces wymaga pomalowania 4 warstw farby: 2 warstw farby podkładowej a następnie 2 warstw farby właściwej. W międzyczasie musimy pamiętać o odpowiedniej przerwie pomiędzy poszczególnymi malowaniami. Farby projekcyjne Screen Goo mogą być nakładane bezpośrednio na ścianę albo na sztywny i trwały materiał. Jeśli malujemy bezpośrednio na ścianie, musimy zadbać aby powierzchnia była idealnie gładka. Wszelkie nierówności na malowanej powierzchni usuwamy delikatnym papierem ściernym. Szczegółowe informacje na temat wykonywania ekranów w oparciu o farby znajdują się na stronie producenta. Jeśli zrażają Cię opisy to w każdej chwili możesz zlecić profesjonalistom wykonanie takiego ekranu.

Instalacja Screen Goo jest z pewnością najbardziej czasochłonna i wymaga pewnego zaangażowania z naszej strony. Nie jest to produkt dla osób szukających gotowego rozwiązania na „już”.

Jakość: Najbardziej zdumiewająca zaleta farb Goo Systems – CRT White jest jego precyzyjne oddanie kolorów. Posiada idealny balans kolorów, całkowicie zostały wyeliminowane chłodne naleciałości tak mocno widoczne w pozostałych testowanych ekranach. W zasadzie bardzo blisko zbliża się do poziomu oferowanego przez Stewart StudioTek 130 – naszego referencyjnego ekranu.
Podsumowanie: Farby projekcyjne Screen Goo oferują niesłychany układ – w zamian za poświęcony czas i wysyłek dostarczają wręcz niewiarygodnie doskonałej jakości przy bardzo niskiej cenie.
Jeśli tylko masz trochę czasu i zapału, ekran Goo Systems może przybliżyć jakość znacznie droższych ekranów za jedynie ułamek ich ceny."

Przeczytaj podstawowe informacje dotyczące farb projekcyjnych Goo Systems


 

sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.