projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Sim2 D10 - trusted reviewPoniżej prezentujemy obszerne fragmenty recenzji projektora, jaka ukazała się na łamach brytyjskiego serwisu Truster Reviews.

projektor kinowy, do kina domowego

Dopiero co mieliśmy możliwość zrecenzowania projektora Sim2 HT3000E, który był niewiarygodnie doskonały, ale kosztował drobne 60- kilka tysięcy. A to nawet nie są okolice cenowe szczytowych modeli Sim2. Uczciwie więc przyznaję, że D10 okazał się nie lada niespodzianką i zaskoczeniem. Sim2 D10 to zdecydowanie najtańszy projektor, jaki kiedykolwiek opóścił fabrykę we Włoszech.

Idea jest prosta: firma chce otworzyć swoje wrota dla całkowicie nowej rzeszy klientów, wierząc że pozostaną oni lojalni i w przyszłości zdecydują się na bardziej wyrafinowane modele.
Jest to teza trochę ryzykowna, ponieważ cena D10 bardzo istotnie odbiega od całej reszty oferty Sim2.
Sim2 D10 posiada pewien istotny element wyróżniający go od konkurentów: pełne koło typu BrilliantColor. Jest to specjalny system opracowany przez Texas Instruments, którego celem jest poprawa obrazu. Zawiera zarówno elementy mechaniczne jak i rozwiązania programowe. Nowe koło kolorowe zostało rozszerzone o dodatkowe segmenty w kolorach: cyjan, magenta i żółty. Zostały one dodane do standardowych segmentów : czerwony, zielony i niebieski.

Nie jestem w stanie przypomnieć sobie ani jednego projektora w podobnym segmencie cenowym, który posiadałby zaimplementowany  system BrilliantColor. Oczywiście fakt ten nie miałby większego znaczenia, jeśli nowa funkcja wprowadzałaby niewielkie ulepszenie. Z naszego doświadczenia jesteśmy w stanie stwierdzić, że BC w sposób radykalny zwiększa nasycenie kolorów, a także tworzy paletę kolorów znacznie obszerniejszą i bardziej naturalną w stosunku do tradycyjnych projektorów DLP.

Włączając projektor jedna rzecz od razu staje się oczywista, D10 to najlepszy projektor posiadający na pokładzie chipset DarkChip2 jaki kiedykolwiek widzieliśmy, bez dwóch zdań.  Najmocniejszym punktem rzutnika jest jego naturalność kolorów. BrilliantColor pozwala sportretować kolory w sposób tak niezwykle żywy, sugestywny i obfity, że bije na głowę większość droższych projektorów DarkChip3. Szersza paleta kolorów jaką jest w stanie wyświetlić urządzenie, powoduje że tradycyjnie trudne do odzwierciedlenia kolory, takie jak odcienie skóry ludzkiej, są odtwarzane z niespotykaną dotąd precyzją.

W końcu nadszedł czas na opisanie poziomu czerni. Odtwarzając fragmenty gry Half Life2 na konsoli Xbox360, byliśmy wprost zdumieni  jak znakomicie wyglądały ciemne ściany. Były one czarne, spodziewaliśmy się natomiast różnych odcieni szarości, a to z racji na wartość kontrastu jaką deklaruje producent. Prawdopodobnie Sim2 podaje kontrast 2000:1 w sposób bardziej realny i bliższy rzeczywistości niż konkurenci.  Film HD-DVD „The Prestige” wyglądał nieskazitelnie wyraziście i ostro. D10 świetnie oddawał wszelkie detale w obrazie, projektor posiada niespotykaną lekkość w portretowaniu subtelnych detali w ciemnych fragmentach obrazu. Potrafi przywołać je do życia, czego nie umie wiele alternatywnych projektorów i telewizorów.

A teraz chyba najbardziej istotna właściwość D10, wyświetlany obraz jest pozbawiony niektórych dolegliwości charakterystycznych dla technologii DLP. Jeśli do tego wszystkiego wspomnimy o wysokiej jasności i relatywnie niskiej cenie - w rezultacie otrzymujemy najlepszy projektor DarkChip2 jaki kiedykolwiek widzieliśmy.

Zobacz projektor Sim2 D10
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.