projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Projektory Sim2 D10 - Audio Video LifestyleSim2 D10 - kino domowe w najlepszym wydaniu, projektory produkowane we Włoszech w miejscowości Pordenone.

Audio Video Lifestyle
kino domowe Sim2

Poniżej przedstawiamy obszerne fragmenty testu projektora, który miał miejsce na łamach magazynu Audio & Videlo Lifestyle.


To jest trzeci projektor Sim2 z kolei, który mam możliwość testować i jednocześnie najbardziej dostępny cenowo. Podczas ostatniego pokazu, jaki miał miejsce w Sydney Sim2 zademonstrował całą gamę produktów do kina domowego, począwszy od modelu D10 (11 590 zł) aż po C3X 1080 ( 140 000 zł). Niektórzy twierdzą, że to najlepszy projektor jaki kiedykolwiek widzieli.

Sim2 jest włoskim producentem urządzeń High End, bardzo dumnym ze swojego pochodzenia. Posiadanie projektora Sim2 w świecie video można porównać z posiadaniem na ręce zegarka Panerai lub biżuterii Bulgari. Dotychczas odzwierciedleniem tej ekskluzywności była również wysoka cena produktów.

D10 pojawia się w bardzo atrakcyjnym przedziale cenowym, mowa o „poważnym” już projektorze za nie najmniejsze pieniądze. Olbrzymie rzesze ludzi wydaje podobne kwoty na zakup telewizora LCD lub plazmy. Jednak czym jest porównanie 50-calowego obrazu do 100 cali? Jeśli tylko z dużym obrazem wiąże się sensowna jakość, to oba rozwiązania nie mają nawet porównania – jeśli weźmiemy pod uwagę wywołany efekt. Oczywiście projektor nie jest dla każdego i nie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, jeśli jednak szukasz efektu dużego obrazu to z pewnością powinieneś rzucić okiem na projektor rodem z Pordenone.

Domino 10 akceptuje sygnał 1080p, przeskaluje go do swojej rozdzielczości natywnej 720p. Regularni czytelnicy doskonale wiedzą, że do testów używam odtwarzacza DVD Arcam DV139. Dystrybutor użyczył nam do testów konsolę Playstation 3, abyśmy mogli zobaczyć jak projektor zachowuje się przy pełnej rozdzielczości 1080p. Projektor posiada całą masę zaawansowanych opcji umożliwiających regulację obrazu. Jego uruchomienie i obsługa jest jednak banalnie prosta. Podłączyłem pod amplituner Yamahy zarówno konsolę PS3 jak i  odtwarzacz Arcama. Po przebrnięciu przez menu konsoli moim oczom ukazał się przepiękny obraz. Przykro mi to mówić, ale pierwszą uruchomioną rzeczą była gra Grand Turismo. Jak tylko ją zobaczyłem, to ze zdumienia szybko zawołałem żonę „chodź szybko, musisz to koniecznie zobaczyć”. Była pod mocnym wrażeniem, jednak nie na tyle aby wyrwać mi kontroler z ręki.
 
Skaler w projektorze działa znakomicie. Materiał uruchomiony na konsoli w rozdzielczości 1080p został znakomicie przeskalowany do 720p przez projektor. Świetna jasność obrazu, wyrazistość detali i witalność kolorów. Gry wyglądały tak prześlicznie, że zacząłem rozważać rozbudowę swojego systemu właśnie o zakup konsoli PS3.

Po zabawie z kilkoma grami uruchomiłem pierwszy film przeznaczony na wieczór „Bliskie spotkania 3-go stopnia” wydane na dysku Blu-ray. Genialny film, aż trudno uwierzyć że tak dawno nakręcony. Sim2 pozwolił się porwać magii filmu, a sam film umożliwił rzutnikowi rozwinięcie skrzydeł. Przedstawił głębokie czernie i żywe kolory, bez jakichkolwiek efektów rozmazanego obrazu, czy pikselizacji. Właściwie to obraz był ostry jak brzytwa. Co tylko potwierdziły kolejne, nowsze tytuły wydane na Blu-ray. Takim przykładem jest Casino Royale, znakomicie wydany film. Sim2 D10 daje przyjemność obcowania z obrazem wysokiej klasy przy rozsądnej cenie samego urządzenia. 

Biorąc pod uwagę jakość urządzenia mogę śmiało powiedzieć, że Sim2 słusznie podjął decyzję o wejściu na niższy segment rynku. Jakość obrazu bije o klasę urządzenia z niższego przedziału cen. Jedynym negatywem jaki znalazłem, to fakt że nie wygląda on tak elegancko i stylowo jak pozostałe urządzenia ze stajni Sim2. Z drugiej jednak strony, kto skupia się na wyglądzie rzutnika? Liczy się przede wszystkim jakość obrazu, a na tym polu D10 spełnia wszystkie oczekiwania.

 Projektor Sim2 D10
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.