projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Sim2 HT380 - genialny projektor zdaniem AVS ForumText i zdjęcia pochodzą z serwisu AVS Forum - największego serwisu o projektorach i urządzeniach AV.

Sim2 HT380 to projektor DLP 1080p, przedstawiający środek oferty Sim2.  Cena projektora wynosi 42 000 zł (wersja T1) i jest oferowany w 2 wersjach: z optyką T1 (1,5-2,0:1) i T2 (2,0-3,0:1). Dzięki temu mamy większą swobodę instalacji. HT380 wygląda identycznie jak poprzednicy z serii 720p HT30X. Jest tych samych rozmiarów i posiada identyczną obudowę. Na tym jednak kończą się wszelkie podobieństwa.

Projektor jest niewiarygodnie mały. Dotychczas głównie bawiłem się z modelami HT3000E i C3XE, które są jakby nie patrzeć sporo większe.  Kiedy tylko zobaczyłem karton z projektorem zdziwiłem się tak małym rozmiarem. Otworzyłem karton i zobaczyłem drugie opakowanie, jak zwykle Sim2 zapakował swój produkt w podwójny karton. Sim2 konsekwentnie podwójnie pakuje swoje produkty, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wewnątrz pudła moim oczom ukazała się czarna torba okrywająca projektor. 

projektor sim2 ht380

projektor kinowy

HT380 jest mały, ale prezentuje się bardzo elegancko. Spojrzałem na tył obudowy i zobaczyłem pełen pakiet złącz sygnałowych: HDMI, VGA, Component, S-video, composite. Ponadto znajdziemy RS232 do kontroli i 2 wyzwalacze do ekranów elektrycznych z maskownicami. Pilot jest identyczny jak we wszystkich pozostałych modelach Sim2. Podświetlenie jest jasne, ale nie trwa za długo, co bywa problemem kiedy operujemy w całkowitych ciemnościach. Urządzenie posiada Lens Shift regulowany poprzez pokrętło na górze obudowy. Ustawienie ostrości i powiększenia realizowane jest drogą elektryczną (z pilota), co jest genialne w instalacjach ze stałą wysokością ekranu. Najciekawszą funkcją pojawiajacą się wraz z HT380 jest Unishape. To system opracowany przez firmę Osram, który dostosowuje moc lampy w sposób dynamiczny w celu zmaksymalizowania jasności i kontrastu. Co ważne to działa! W dodatku zaadoptowano system Brilliant Color z nowym kołem kolorowym posiadającym segment Magenta. Dzięki temu odfiltrowano zielony kolor charakterystyczny dla lamp UHP, co skutkuje łatwiejszą kalibracją do D65 bez towarzyszącego spadku jasności.

Po kalibracji dokonałem kilku pomiarów. Moje pierwsze wrażenia: „Czy to możliwe aby tak wysoka jasność była możliwa do uzyskania z projektora 1-chipowego z lampą 160W??” Projektor jest jasny jak licho! Musiałem to zmierzyć…  Na krótkim zoomie  uzyskałem 760 lumenów!! To niezwykle rzadkie zjawisko, kiedy na 1-chipowym projektorze mamy tak wysoką jasność. Dzieje się to w dużej mierze dzięki technologii Unishape. Powinienem także wspomnieć, że Sim2 nie stosuje kilku trybów pracy lampy. Za każdym razem uzyskiwana jest identyczna moc, przy jednoczesnej cichej pracy wentylatorów i długiej żywotności lampy. Super sprawa! Teraz zapewne myślisz „przy takiej jasności musi drastycznie spaść kontrast”. Nic bardziej mylnego. Sim2 HT380 osiągnął kontrast On/Off 3804:1 na krótkim zoomie (na długim kontrast jest wyższy).

Niewiele jest projektorów, które potrafią jednocześnie wygenerować tak wysoką jasność i jednocześnie utrzymać tak genialny kontrast (poza projektorami 3-chipowymi DLP).  Moje pomiary znajdziecie poniżej.

Doskonale zdajecie sobie sprawę, że oglądam setki różnych projektorów. Wielokrotnie oglądam te same modele, co sprawia że stałem się nieco „zobojętniały” i przyzwyczajony do wysokiej jakości obrazu. Tylko coś dramatycznie doskonałego potrafi wyrwać mnie ze stanu otępienia. A to właśnie miało miejsce w przypadku HT380. Uczciwie postawię sprawę, rzeczywiście twierdzę że Sim2 jest jednym z najlepszych producentów na rynku, ale nie spodziewałem się aż takiego szoku (C3XE zawsze mi imponował). Wyświetlany obraz jest absolutnie cudowny. Ciągle się zastanawiam, jak ten pełen wigoru i energii obraz jest możliwy do uzyskania z lampy o tak niewielkiej mocy? Wszystko co mogę powiedzieć na ten temat – sam się przekonaj!

HT380 ma tyle energii, że jest w stanie obsłużyć ekrany o znacznych rozmiarów w dalszym ciągu dostarczając obraz niezwykle gładki i idealnie czysty. Plus cała masa szczegółów, która w tym projektorze jest niezwykła. Podczas projekcji "Piratów z Karaibów" mogłem dostrzec włosy wychodzące z dredów kapitana Jacka. Były one oczywiście naturalnie ciemnie. To niesamowicie trudne zdanie dla projektora, ale HT380 tak genialnie sobie z tym poradził, że od razu to zauważyłem (pomimo, że nie wpatrywałem się w to specjalnie). Ponieważ byłem w szoku, że projektor jest tak jasny, zdecydowałem się przetestować go na olbrzymim ekranie.  Nie było jakiegokolwiek problemu… Puściłem obraz na ekranie o szerokości 320 cm w dedykowanym pomieszczeniu i ciągle było sporo mocy w zanadrzu. Oczywiście z czasem lampa będzie traciła na mocy, jeśli jednak chcesz oglądać na dużym ekranie (lub przy włączonym świetle) – ten projektor może być dla Ciebie. Koniec gadania, zobaczcie jak wyglądają zdjęcia z projekcji. Są chyba najlepsze jakie kiedykolwiek udało mi się uzyskać:

super projektor

najlepszy projektor

testy projektorów

test projektora

recenzja projektora

jaki projektor kupić

testy rzutników

test projektora kinowego


POMIARY:
Jak wielokrotnie wspominałem we wcześniejszych recenzjach, staram sie pisać na relatywnie mało technicznym poziomie. Chociaż wielu interesuje się stroną techniczną i pomiarami, nie każdy ma dostateczną wiedzę lub nie interesuje się technicznymi zagadnieniami. Zaznaczam również, że moje pomieszczenie nie jest idealnym środowiskiem do pomiarów. Zatem projektor jest naprawdę zdolny do znacznie lepszych wyników w idealnym pomieszczeniu. Moje pomiary raczej stanowią informację czego możemy się spodziewać w typowym pokoju kinowym. Wyniki poniżej odnoszą się oczywiście po kalibracji do D65.

MOC ŚWIETLNA:
Krótka ogniskowa (obiektyw T1): 760 lumenów
Długa ogniskowa (obiektyw T1): 608 lumenów

KONTRAST:
ON/OFF, krótka ogniskowa: 3804:1
ANSI, krótka ogniskowa: 592:1
ON/OFF, długa ogniskowa: 4092:1
ANSI, długa ogniskowa: 604:1

PODSUMOWANIE:
Jak już wspomniałem, niesłychanie ciężko jest mi zaimponować a to z tego względu że bawię się wieloma projektorami na co dzień. Na rynku jest bardzo wiele projektorów 1080p, które mają swoje zarówno mocne jak i słabe strony. HT380 prawdziwie mi zaimponował. Nie wiem, czy to z tego względu że nie spodziewałem się aż takiego szoku, czy też ze względu że tak małe urządzenie jest w stanie wyświetlić tak genialny obraz. Ne jest to z całą pewnością najtańszy projektor, ale osoby posiadające konkretny budżet powinny z całą pewnością odwiedzić swojego lokalnego dealera. Mam nadzieję, że będziecie pod takim samym wrażeniem jak ja byłem.

Zobacz projektor Sim2 HT380
Zobacz recenzję użytkownika projektora Sim2 HT380
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.