projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Sim2 HT3000 - Referencyjny projektor wg. Home Cinema Choiceprojektor Full HD - 1080p Sim2 HT3000

Sim2 na czele projektorów 1080p

Poniżej przedstawiamy obszerne fragmenty recenzji projektora opublikowanej na łamach magazynu Home Cinema Choice - październik 2006.

Sytuacja jest niemal identyczna jak w przypadku autobusów komunikacji miejskiej. Zniecierpliwiony czekasz na przystanku, aż się pojawi, a tu nagle przyjeżdżają 3 autobusy na raz. Projectiondesign miał być pierwszy na rynku z projektorem 1080p. Pojawiło się kilka problemów z wdrożeniem nowej technologii i w efekcie projectiondesign wypuścił produkt w tym samym czasie, co Sim2. Na horyzoncie ukazuje się jeszcze nowy Marantz.

Cechy
Sim2 posiada 7-segmentowe koło kolorowe, które obraca się z prędkością ok. 11.000 obrotów na minutę. Wyposażony w całkowicie nowy procesor video PixelWorks, który jest w pełni 10-bitowy. Potrafi w prawidłowo przetworzyć obraz 1080i do 1080p – przy pełnym progresywnym NTSC 60Hz. Obróbka video obejmuje skalowanie, adaptacyjny deinterlacing, wykrycie materiału filmowego, a także pulldown 3:2/2:2. Wiele obecnych na rynku urządzeń (w szczególności plazmy) konwertują w dół 1080i do 540p, następnie skalują z powrotem do wysokiej rozdzielczości z nieuniknionymi stratami w jakości.

W fabryce Sim2 dokonywany jest proces kalibracji każdego modelu. Urządzenie podłącza się pod miernik kolorów i mierzy podstawowe kolory oraz poziomy bieli i czerni. Ustawienia wprowadzane są do pamięci wewnętrznej projektora, które ustalają najistotniejsze punkty odniesienia na wykresie kolorów CIE. Taka w skrócie jest istota systemu Live Colour Management (pomysł Sim2). W efekcie projektor wie jak matematycznie wyliczyć każdy kolor i jaka powinna być temperatura barw dla poszczególnych ustawień.

System kontroli i sterowania urządzeniem bazuje na standardowym menu Sim2. Projektor posiada wbudowane plansze testowe, które ułatwią prawidłowe ustawienie. Użytkownik ma do wyboru kilka opcji formatu obrazu: letterbox, anamorficzny, panoramiczny, a także tryb „subtitle”, który przesuwa do góry napisy na filmach.
Obiektyw Fujinon posiada funkcję optycznego przesunięcia (Lens Shift). HT3000 ma możliwość zapisania 6 ustawień (banki pamięci) dla każdego z wejść sygnałowych. W standardzie posiada 2 wejścia HDMI – idealnie do podłączenia odtwarzacza HD (Blu-ray/ HD-DVD) oraz platformy cyfrowej HDTV.
W praktyce obraz wysokiej rozdzielczości (HD) puszczony po złączu HDMI jest pozbawiony jakichkolwiek widocznych artefaktów kompresji. Zarówno efekt mosquito („Mosquito noise”) występujący przy przesuwających się po ekranie napisach jak i makrobloking (efekt kompresji MPEG) jakby zupełnie zniknęły. Efekty te są niewidoczne. Wszystko, co jesteś w stanie zauważyć to szczegółowość i ziarnistość materiału filmowego.
Pod niemal każdym względem HT3000 jest rewelacją. Głośność pracy jest niewielka, jeśli nie powiedzieć, że całkowicie zanika. Jednorodność obrazu jest wyraźnie najwyższej jakości. Nie widać jakiejkolwiek siateczki pikseli, o ile nie staniesz przy samym ekranie. Nawet wtedy jest tylko minimalnie widoczna, bez widocznych łączeń pomiędzy pikselami.
Patrząc z odpowiedniej do wielkości ekranu odległości, widzimy doskonale gładki i szczegółowy obraz. Czerń jest głęboka i czysta, z doskonałą gradacją obszarów zbliżonych do czerni. Biel jest jasna, jednak bez oznak przepalania.

W rezultacie uzyskujemy obraz niesłychanie dynamiczny, z olbrzymią ilością detali, koloru i kontrastu. Po podłączeniu do HD-DVD, artefakty ruchu są znacznie mniej widoczne na HT3000, niż na projektorze o mniejszej rozdzielczości podłączonym do odtwarzacza DVD.
Jest niesłychanie trudno wychwycić wady obrazu związane z kompresją MPEG. Duże obszary są świetnie nasycone i pozbawione szumów.

O ile jednak nie zaskoczyła mnie jakość obrazu przy wyświetlaniu materiału HD, o tyle byłem zdumiony jak świetnie wyglądał materiał standardowej rozdzielczości z platformy cyfrowej SKY. Testowałem obraz telewizyjny na tydzień przed wprowadzeniem do SKY kanałów HD. Oglądałem wiadomości i turniej Wimbledon (to komplement sam w sobie, ponieważ zwykle wykazuję zerowe zainteresowanie tenisem). Byłem zachwycony sposobem, w jaki Sim2 wypełnił ekran obrazem. Precyzyjność skalowania była zdumiewająca, brak jakichkolwiek efektów „schodkowania” przy wyświetlaniu ze źródeł video. Efekty tego typu były minimalnie zauważalne przy materiale fimowym, jednak ze niesłychanym poziomem czerni. Rozdzielczość obrazu była nieco za miękka, to dzięki naturze sygnału ze SKY, jednak podsumowując projektor dostarczył najlepiej wyglądający obraz ze standardowej rozdzielczości sygnału, jaki kiedykolwiek widziałem.


PODSUMOWANIE
Pierwszy produkt z nowej rewolucyjnej technologii, która sprawia olbrzymie trudności producentom. Co jest zdumiewające, to fakt jak bardzo jest uporządkowany Sim2. Jeśli szukasz pełnej rozdzielczości HD w doskonale dopracowanej formie, wtedy z całą pewnością musisz umówić się na prezentację HT3000.

OCENA
Za: Doskonałość w każdym calu, prosty w ustawieniu, cicha praca.
Przeciw: Dostępny tylko w kolorze szarym.

Jasność: 5/5
Przejrzystość: 5/5
Wyposażenie: 4/5
CAŁOŚĆ: 5/5

NAJLEPSZY ZAKUP
POZIOM REFERENCYJNY
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.