projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Sim2 D80 - What Home Cinema - testy projektorówPoniżej znajdują się fragmenty recenzji projektora Sim2 D80, która ukazała się na łamach brytyjskiego magazynu What Home Cinema. Zapraszamy do lektury.

Najlepszy projektor 1080p

Obecnecnie najnowszym trendem w kinie domowym jest rozdzielczość projektorów wynosząca 1920x1080 i pełne wsparcie dla sygnałów 1080p. Nie inaczej stało się z najnowszym projektorem Sim2 D80, którego twórcy wyposażyli w układ DLP 0,95" produkcji Texas Instruments.

Układ DMD ściśle współpracuje z nowym kołem kolorowym wykorzystującym 7 segmentów.
Tradycyjnie spotykane koło kolorowe bazujące na segmentach : czerwony + zielony + niebieski zostało rozwinięte o dodatkowy segment ND(natural density). Dzięki niemu możliwe jest pozbycie się efektu ditheru, który widoczny jest na ekranie w postaci maleńkich zielonych punkcików. Pojawia się to w całkowicie ciemnych scenach. Chociaż efekt ten zupełnie jest niewidoczny z normalnej odległości widza od ekranu, inżynierowie postanowili zniwelować go do końca.

Wewnątrz projektora odbywa się pełna 10 bitowa obróbka sygnału video. Za usuwanie przeplotu odpowiada  procesor Pixelorks. Został on dodatkowo zmodyfikowany przez Sim2, który opracował specjalne algorytmy. Wspólnie elektronika i optyka są w stanie dostarczyć obraz o kontraście On/Off 4000:1. Obudowa D80 jest matowa, wygląda bardzo elegancko i to niemal zbrodnia, aby instalować projektor pod sufitem, gdzie mało kto będzie mógł go podziwiać, podczas gdy on tak ładnie wygląda. Do wyboru są dwa kolory obudowy, biały i czarny. Stąd właśnie wzięła się nazwa Domino.

Unikalną cechą D80 (również jego następcy D80 EVO) jest opatentowany przez Sim2 profesjonalny układ optyczny noszący nazwę Alpha Path. Po raz pierwszy został on zaimplementowany w modelu C3X. Od samego początku producent wiązał z nim olbrzymie nadzieje. Dzieki soczewkom borowo-krzemowym wykorzystywanym wewnątrz układu uzyskano wysoką wydajność świetlną. Dodatkowo jasna lampa  o mocy 160W zaplanowana jest na 4000 godzin pracy.

Szerokokątny obiektyw umożliwia projekcję obrazu o szerokości 2m nawet z 3m od ekranu.
Wszystkie źródła mogą zostać nazwane za pomocą menu wyświetlanego na ekranie, a następnie odpowiednio przypisane. D80 jest w pełni kompatybilny ze źródłami 24Hz – jest to niezwykle przydatne kiedy dysponujemy nowoczesnym procesorem obrazu lub odtwarzaczem HD nowej generacji (nowy Blu-ray Pioneera będzie w stanie wyświetlić dysk HD w formacie 24/48Hz). D80 w takim przypadku powtórzy klatkę w celu zapewnienia najbardziej kinowej i wiernej reprodukcji.

najlepszy projektor full hd

Na tylnym panelu znajdziemy dwa złącza 12V, z których jedno odpowiada za sterowanie ekranu, a drugie za elektryczne maskownice. Przy udziale drugiego wyzwalacza możemy sterować dowolnie wybranym formatem obrazu.

Pięć plansz testowych znajdujących się w pamięci projektora ma umożliwić szybką kalibrację urządzenia. Identycznie jak w znacznie droższym C3X, Sim2 D80 pozwala na bardzo precyzyjną regulację temperatury kolorów. Odpowiadają za to zarówno 4 presety, jak i system zarządzania kolorem przy udziale którego można wybrać punkt bieli ręcznie spośród 36 predefiniowanych.

Z innych  ustawień warto wspomnieć opóźnienie Y/C (tylko dla composite/s-video). Ponadto ustawienia jasność i kontrast mogą zostać zapamiętane w jednym z 6 banków pamięci. Oczywiście pamięci są dostępne oddzielnie dla każdego z wybranych złącz sygnałowych. D80 oferuje także 8 różnych formatów obrazu, z czego 3 są w pełni definiowalne przez użytkownika. 

Po kalibracji Domino 80 przeobraził się w niesamowite urządzenie. Zgodnie z przewidywaniami materiał HD daje szansę na rozwinięcie skrzydeł. Wersja King Konga wydanego na HD DVD aż kipiała od nadmiaru informacji. Obraz może nie posiadał tak dużej głębi i klarowności jak firmowy 3-chipowiec, ale zbliżał się dość blisko.

W kategorii poziomu czerni i kontrastu mieliśmy wrażenie, że D80 plasuje się nieznacznie poniżej znakomitego JVC HD1, jednak to wcale nie świadczy o klasie projektora. Wystarczy włączyć film na DVD typu DOOM, a przekonasz się że w mrocznych scenach odkryjesz całą masę szczegółów i znakomite cieniowanie, jakiego nie uświadczysz na innych projektorach.

najlepsze projektory 1080p, Full HD

Żywotność kolorów jest kolejnym mocnym atutem D80. Na tym polu wyprzedza możliwości takich firm jak Sony czy JVC. Jeśli zależy Ci na wierności i naturalności kolorów, to D80 wcale nie znajduje się daleko od C3X, który to jest najlepszym projektorem z pominięciem CRT, jaki kiedykolwiek widzieliśmy. Efekt tęczy został skutecznie wypędzony, a zielona „papka” która była widoczna na dużych ekranach podczas projekcji ciemnych scen, została całkowicie wyeliminowana.

Przetwarzanie obrazu (skalowanie, usuwanie przeplotu)  są na najwyższym poziomie. Potwierdza to brak artefaktów ruchu, czy schodkowania. Wydaje się też być mniej bezlitosny wobec sygnałów o słabej jakości.

Z pewnością jest droższy od projektorów Full HD innych firm, ale jego potencjał w zakresie generowania żywych i naturalnych obrazów sprawia, że projektor powinien znaleźć się na Twojej liście zakupów jeśli tylko Cię na niego stać.

Ocena: 5/5
Za: Przepiękna reprodukcja kolorów , Rewelacyjna detaliczność i dynamika
Przeciw:
czuły pilot
Werdykt:
Być może jest droższy od innych modeli w swojej klasie, jednak z całą pewnością posiada genialną jakość.

UWAGA: Model D80 został zastąpiony nowszą wersją D80 EVO.

kabel cyfrowyZobacz alternatywną propozycję - projektor Sim2 HT380
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.