projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Sim2 D80E - test projektora AUSim2 D80 EVO najlepszym projektorem testów


"Sound and Image
" najwyżej ze wszystkich testowanych projektorów ocenia model Sim2 D80 E. Redakcja postanowiła przetestować najciekawsze rzutniki 1080p oferowane w danym momencie na rynku.

najlepsze projektory 1080p, Full HD

Australijski magazyn poświęcony urządzeniom kina domowego wziął pod lupę najnowsze projektory kina domowego. W grupowym teście udział wzięło aż 5 urządzeń, wszystkie o rozdzielczości 1080p. Co ważne, redaktorzy postanowili zaprosić do testu przedstawiliście wszystkich obecnych technologii projekcyjnych. W teście udział wzięły urządzenia DLP: Runco RS900, Sim2 Domino D80E, Infocus IN82. Projektor wykonany przy użyciu technologii LCOS DreamVision Dream Bee – jest to odpowiednik modelu JVC HD1 / JVC RS1 / Barco Cineversum. Reprezentantem ostatniej technologii, LCD został Mitsubishi ze swoim flagowym modelem HC6000.

„Projektora Sim2 D80E nie można mylić z modelem D80. Oba należą do serii Domino, jednak na tym te różnice się kończą. Poprzedni model D80 jest znany, ponieważ m.in. w naszym magazynie zdobył specjalne wyróżnienie za oferowaną jakość obrazu. Sim2 D80E to jednak niemal całkowicie nowa konstrukcja, którą należałoby potraktować niezależnie. Jest to nowy i bardziej udoskonalony projektor w stosunku do poprzedniej generacji. Obraz generowany jest przy użyciu układu DarkChip3 pracującego w technologii DLP.

D80 EVO zdołał w zdumiewający sposób przekształcić niedoskonałość projektora 1-chipowego w jego niebywałą zaletę. Projektory DLP tworzą kolor poprzez sekwencyjne wyświetlanie kilku kolorów zlokalizowanych na kole kolorowym.  Dzięki technologii BrilliantColor, w którą został wyposażony projektor Sim2 D80E, koło nie jest ograniczone jedynie do kolorów podstawowych (czerwony, zielony, niebieski), ale w tym przypadku posiada całkiem nowe, dodatkowe filtry, umożliwiające wyświetlenie pełniejszej palety barw.

Jakby większa ilość kolorów była mało atrakcyjna dla klienta, D80E posiada specjalną technologię Unishape. Jej celem jest dynamiczna regulacja mocy lampy. W taki sposób generowane kolory posiadają większą intensywność i jednocześnie zwiększa się ich jasność.  Pozwala to na uzyskanie lepszego poziomu czerni (niżej schodzi) i wyświetlenie większej ilości szczegółów w ciemnych scenach filmu.

Próbując opisać jakość wyświetlanego obrazu jednym wyrazem, użyłbym hasła - przepiękny. Na ekranie istniała wyraźnie nakreślona realistyczna głębia. Obiekty były doskonale kolorowe, przy czym nie posiadały bajkowego charakteru, został zachowany perfekcyjny naturalizm. Podczas kilkutygodniowych testów i codziennego użytkowania projektor Sim2 D80 EVO ani razu nie rozczarował mnie podczas seansu swoim kontrastem, poziomem generowanej czerni i jej szczegółowością.

Jedynym podejrzanym zjawiskiem było chwilowe wyszukiwanie sygnału i synchronizacja do jego wewnętrznych ustawień po wprowadzeniu zmiany w wyświetlanym sygnale.

Domino D80E oferuje odzworowanie pixel-w-pixel, czyli 1 do 1. Jest to niezwykle istotne w świecie wysokiej rozdzielczości, kiedy każdy szczegół powinien być doskonale widoczny. Projektor bez problemów wyświetli obraz HD bez jakiegokolwiek skalowania czy obcinania fragmentów, tylko tym sposobem obraz może być doskonale ostry i wyrazisty. W uzupełnieniu dodam, że D80E w pełni obsługuje tryb 1080p/24. Wideofile mogą być zatem spokojni, że obejrzą film w najlepszej jakości.

Werdykt
• Idealnie realistyczne kolory
• Znakomite odcienie czerni
• Długa żywotność lampy


test projektorówPodsumowanie i werdykt testu grupowego:

Sim2 D80E okazał się najlepszym projektorem testu grupowego. Najważniejszą zaletą jest zaskakująco przemyślana konstrukcja urządzenia. Podczas gdy sobie myślisz, że w chwili obecnej niewiele mogą wprowadzić ulepszeń producenci projektorów, Sim2 pojawia się ze swoim systemem modulowanej lampy, czyniąc to samo co dynamiczna przesłona, tylko znacznie szybciej, wydajniej i na dodatek z każdym z kolorów oddzielnie.  Zasłużony zwycięzca." 

Zobacz projektor Sim2 D80E
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.