projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Sim2 C3X1080 - AVSPoniżej prezentujemy fragmenty testu, jaki pojawił się na łamach AVS Forum.

Projektor Sim2 C3X 1080
Wewnątrz dużego kartonu znajduje się właściwe opakowanie C3X 1080, pomiędzy kartonami znajduje się pianka i gąbki z powietrzem zabezpieczające urządzenie podczas transportu.

"Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że w swojej pracy zawodowej na co dzień mam do czynienia z całą masą różnych projektorów. Przyznaję, że byłem niesamowicie poekscytowany oczekując na ten projektor. Dotychczas sporo się o nim mówiło, a teraz… już jest dostępny w sprzedaży. Dla tych co nie słyszeli o tym cudeńku (na pewno musisz być nowicjuszem), Sim2 C3X 1080 to nowy 3-chipowy projektor 1920x1080 ze stajni Sim2. Co istotne, nie jest to pierwsza taka maszyna w ofercie Włochów. Większy brat HT5000 pojawił się na początku roku 2007. Tym razem to jednak coś nieco innego. C3X 1080 jest identycznych gabarytów jak wersja 720p – C3XE.

Dlaczego o tym wspominam?

Sim2 HT5000 to bardzo duży rzutnik, porównywalny do projektorów CRT. C3X 1080 z kolei przypomina raczej duże maszyny DLP ale 1-chipowe. Czyni to urządzenie znacznie przyjemniejsze i łatwiejsze w instalacji i obsłudze. Nie wspominając już o tym, że znacznie łatwiej zaakceptuje go żona. Nie jest to jednak jego jedyna zaleta. Jest on przede wszystkim pierwszym 3-chipowcem 1080p, którzy przełamał barierę cenową 140 000 zł (właściwie to nie słyszałem nawet o innych konkurentach w cenie poniżej 170 000 zł).

Zacznijmy jednak po kolei.

Od momentu prezentacji podczas targów CEDIA oczekiwałem na moment kiedy rzutnik trafi w moje ręce. C3X 1080 jest oferowany w 2 wersjach różniących się optyka, T1 (1.33-1.67) i T2 (1.75-2.35:1). Wkrótce ma się pojawić wersja T3 umożliwiającą projekcję z jeszcze dalszych odległości. W odróżnieniu od konkurencji, C3X 1080 możesz zamówić w różnych kolorach obudowy. Włączając czarny połysk, czerwone Ferrari, biały oraz złoty. Jest to możliwe za dodatkową opłatą, ponieważ w standardzie otrzymujemy obudowę w kolorze spiżu.
Tradycyjnie, jak to robię w przypadku testowanych urządzeń, na wstępie uruchomiłem generator plansz testowych i przeprowadziłem prostą kalibrację. Projektor jest wyposażony we wszystkie opcje, jakich można się spodziewać, a nawet i jeszcze więcej. Poza standardowymi ustawieniami (kontrast, gamma), można ustawić redukcję szumów, przesłonę (stany „włączony” i „wyłączony”), ustawić napięcie podawane na lampę (w zakresie 200-250 Watt), a także nowy system CMS umożliwiający bardzo precyzyjną kalibrację. Podsumowując C3X 1080 to raj dla miłośników kalibracji.

Sim2 pozwala na ustawienie współrzędnych X i Y aby uzyskać pożądaną temperaturę kolorów.  Wprowadzając odpowiednio x=.313 i y=.329 uzyskałem w rzeczywistości ok. 6800K. Wszedłem zatem w tryb serwisowy, przy pomocy regulacji gain i offset dostroiłem współrzędne. W rezultacie uzyskałem najlepiej wysterowany projektor jaki kiedykolwiek miałem przyjemność kalibrować (a kalibrowałem całe mnóstwo).

Obserwacje

Kontrast i poziom czerni:
Jasna cholercia. Czerń jest na  poziomie najlepszych projektorów jakie kiedykolwiek widziałem. Jest to niezwykła zaleta, ponieważ zwykle 3-chipowe projektory zyskują na jasności, ale jednocześnie tym samym tracą na czerni (poziom czerni zostaje podniesiony). Tutaj sytuacja wygląda inaczej. Połączenie bardzo głębokiej czerni i wysokiej jasności sprawiło, że kontrast On/Off jest niesamowity.
Wydajność świetlna jest zaskakująca. Jest wyraźnie jaśniejszy od każdego 1-chipowego DLP i jakiegokolwiek innego projektora wykonanego w konkurencyjnej technologii. Nie jest on najjaśniejszym 3-chipowcem (HT5000 ma tutaj przewagę), ale z łatwością poradzi sobie z dużymi ekranami.

Kolory:
 Podstawowe i uzupełniające barwy były niesamowicie blisko wzorca. Dodatkowo nowy system CMS pozwala na ich precyzyjne dostrojenie. Nasycenie kolorów było genialne, jednak nie „bajkowe”. Z lekkością otrzymywałem reprodukcję każdego koloru jaki wysłałem do projektora. Nawet tak trudne do odzwierciedlenia głębokie czerwienie były świetnie kreślone. Dzięki naturze i właściwościom 3-chipowych konstrukcji obraz jest bardzo jasny, posiada wysoki kontrast ANSI a także wypełniony jest soczystą projekcją.

Ostrość:  Generalnie DLP ma na tym polu przewagę. W tym przypadku nie ma mowy o wyjątku. Po uruchomieniu planszy do regulacji ostrości, baz trudu odszukiwałem wszystkie elementy, które powinny być widoczne. W rzeczywistości obraz był na tyle ostry, że przy tak dużej jasności projektor wychwytywał wszystkie niedoskonałości sygnału źródłowego.  Sim2 jest tak doskonały, że uwypukla wszystkie niedoskonałości całego toru video.

Podsumowanie
Widuję całą masę projektorów i w każdym urządzeniu potrafię znaleźć ciekawe i wyjątkowe cechy.
Jest jednak coś wspaniałego w projektorach DLP 3-chipowych. Sposób w jaki generują one obraz. Zyskuje on na wigorze i energii, tak jakby projektor tchnął w niego nowe życie. Jeśli tylko raz zobaczysz obraz z projektora 3-chipowego, trudno będzie patrzeć na cokolwiek innego nie przypominając sobie jak doskonale na nim wyglądał. Sim2 C3X 1080 jest nie tylko jednym z najlepszych projektorów na świecie, ale także oferowany jest w cenie, jaką są w stanie zaakceptować entuzjaści kina domowego. Pozwala na zastosowanie go w konfiguracjach z dużymi ekranami projekcyjnymi, gdzie wcześniej było to niemożliwe. Zachęcam każdego kto myśli o projektorze z tej kategorii do odwiedzenia najbliższego dealera i spędzenia trochę czasu w obecności rzutnika.

Poniżej zdjęcia Sim2 C3X 1080 w akcji:

C3X 1080
Sim2 C3X 1080
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.