Optoma HD81 "Najlepszym zakupem" wg What HiFi Home CinemaOptoma HD81
Projektor Optoma HD81 zdobył tytuł "Najlepszy Zakup" prestiżowego angielskiego magazynu branży audio-wideo "What Home Cinema".


Poniżej przedstawiamy wrażenia testerów:

Z kontrastem na poziomie 10.000:1, jasnością 1.300 ANSI-lumenów i korzyściami, jakie niesie za sobą zastosowanie optycznego procesora DarkChip3, Optoma HD81 nie może nie wywrzeć wrażenia. Dzięki dodaniu do projektora osobnego modułu, który zawiera w sobie znacznie więcej niż standardowy zestaw złączy, możliwe jest nie tylko podpięcie większej ilości urządzeń, ale też uniknięcie przeciągania kilku lub nawet kilkunastu kabli do projektora podwieszonego np. pod sufitem.

Po włączeniu urządzenia i ustawieniu rozdzielczości 1080p, obraz jaki zostanie wyświetlony na ekranie zapiera dech w piersi. Poziom głębi nie ma sobie równych - bez najmniejszych widocznych artefaktów ani linii zakłócających obraz.

Widoczna jest duża różnica jakości pomiędzy rozdzielczością 720p, a 1080i. O ile „Serenity" ogląda się wspaniale w rozdzielczości 720p, to przy 1080p można się poczuć zahipnotyzowanym. Odwzorowanie kolorów, poziomy czerni i rozdzielczość zasługują na najwyższe noty. Podłączenie do HD81 konsoli takiej jak XBox 360 daje „przytłaczający" efekt w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Nie tylko sygnał najwyższej rozdzielczości pozostawia niezapomniane doznania. Dzięki układowi Gennum skalującemu obraz, filmy DVD również robią duże wrażenie. System podczas skalowania nie wytwarza własnych artefaktów i przekształca w sposób bardzo płynny obraz o niższej rozdzielczości na wyższą. Wprawdzie formatu DVD nie da się porównywać z High Definition, ale dzięki temu nie zginie kolekcja filmów zebrana na płytach DVD.

Dość rozbudowane opcje ustawień projektora mogą sprawić, że niektórzy klienci mogą sobie zażyczyć wraz z nim usługę instalacji. Warto jednak to zrobić, jeśli chce się w domowym zaciszu stworzyć obraz, który może konkurować z tym, wyświetlanym w mniejszych salach prawdziwego kina.

Źródło: dystrybutor
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.