projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Prezentacja ekranu VariVision - ProjectaVariVision jest inteligentnym, wysokojakościowym i elektrycznie sterowanym ekranem, który automatycznie dostosowuje się do wybranego formatu obrazu - 4:3 TV/Video, panoramiczny 16:9 oraz 2,35:1 kinematoskop. Inne opcje mogą zostać zaprogramowane przez użytkownika.

Tak duża elastyczność jest możliwa dzięki opatentowanemu horyzontalnemu systemowi maskującemu, który sprawia, że środek obrazu pozostaje w tym samym miejscu, bez względu na wybrany format. Jednocześnie umieszcza on czarną ramkę wokół obrazu, co zwiększa odbieraną rozdzielczość. Ekran VariVision dostępny jest w szerokościach 160, 180, 200 oraz 240 cm, z materiałem pokrywającym Matte White S lub High Contrast S, co sprawia, że możliwe jest uzyskanie krystalicznie czystego obrazu.

Zgodnie z „lifestylowym” wizerunkiem Kina Domowego, VariVision oferowany jest w atrakcyjnej aluminiowej obudowie, którą można całkowicie zamknąć, gdy sprzęt nie jest używany. Ekran sterowany jest za pomocą dyskretnego pilota na podczerwień, zaś system montażu umożliwia zainstalowanie go na suficie lub na ścianie. Dzięki temu w ciągu kilku sekund można przekształcić pokój wypoczynkowy w stadion sportowy, kino lub salę koncertową.

High Contrast – nowy, lepszy materiał pokrywający ekran

Projecta zaprezentowała także High Contrast – nowy, rozpraszający i odbijający materiał pokrywający ekran. „Nowy materiał został stworzony od zera. Wzięliśmy pod uwagę wszystkie czynniki odgrywające rolę przy oglądaniu Kina Domowego, takie jak ustawienie siedzenia, warunki oświetlenia, opcje zaciemniania, schematy oglądania oraz typowy sprzęt do kina domowego. Dzięki temu posiadacze Kina Domowego mogą w swoich domach czerpać przyjemność z obrazów profesjonalnej jakości ze specjalnie stworzonym rozwiązaniem. Wynika to z kilkudziesięcioletniego doświadczenia firmy Projecta w dziedzinie rozwijania wysokiej jakości profesjonalnych produktów” - twierdzi Eric Eric Kamerbeek, dyrektor działu badań i rozwoju w firmie Projecta.

Konsumenci inwestujący w projektory kładą duży nacisk na siłę obrazu. Często nie zdają sobie sprawy z tego, że o jakości odbioru decyduje właściwy ekran projekcyjny. Nawet najlepszy projektor wymaga ekranu na adekwatnym poziomie, aby wyświetlić obraz o odpowiednim standardzie.

Kino Domowe łączy w sobie dziesiątki lat tworzenia rozwiązań dla profesjonalistów

Jasnoszara powierzchnia ekranu projekcyjnego High Contrast zapewnia duży kontrast, żywsze kolory oraz większą szczegółowość. Dzięki temu nowy produkt jest idealny w słabych warunkach zaciemnienia, w których źródłem obrazu wideo lub cyfrowego jest projektor multimedialny stojący na meblu lub zamontowany na suficie. Obecnie dostępne są dwa typy materiału. High Contrast D o zmiennym naprężeniu, zostanie zastosowany w następujących typach ekranów: PermScreen, PermScreen Deluxe i TabScreen electrol. Oferuje on wartość odbicia 0.8 oraz kąt oglądania 40º. Materiał waży 490 gramów na metr kwadratowy i ma tylko 0,26 mm grubości. Natomiast High Contrast S, dostępny na ekranach projekcyjnych ProCinema, Cinema Electrol VariVision jest mocny, wytrzymały oraz bardziej sztywny. Ponadto został po obu stronach pokryty szarym winylowym podkładem. Materiał oferuje wartość odbicia 1 oraz kąt oglądania rzędu 45º. Jego grubość wynosi 0,36 mm zaś waga to 450 gram na metr kwadratowy.

Kino domowe staje się coraz bardziej popularne

"Posiadacze Kina Domowego gotowi są zainwestować dużą kwotę pieniędzy w sprzęt do projekcji" twierdzi Peter A. de Kroon, główny dyrektor Projecta B.V. "Wyświetlanie na nieodpowiedniej powierzchni poważnie obniża jakość emitowanego obrazu, który traci wówczas na jasności i przejrzystości. To samo można powiedzieć o profesjonalnej prezentacji. Kierownicy przygotowują pokaz i kupują drogi projektor tylko po to, aby

zobaczyć osłabienie ogólnego efektu w wyniku projekcji na złej powierzchni. Projecta z powodzeniem wykorzystuje dziesiątki lat swojego doświadczenia w dziedzinie rozwiązań dla profesjonalnej prezentacji. Dzięki temu jest w stanie zapewnić najlepsze w klasie Kina Domowego rozwiązania zawierające czysty oraz jasny obraz z każdego kąta widzenia oraz bardzo atrakcyjny i ergonomiczny design urządzeń.

O firmie Projecta

Projecta jest wiodącym międzynarodowym twórcą i producentem ekranów produkcyjnych i mebli, z dużym doświadczeniem w dziedzinie materiałów pokrywających ekrany. Przez ostanie 50 lat Projecta rozwinęła się w firmę działającą na skalę międzynarodową, z siedzibą główną w Weert, w Holandii. Firma odniosła sukces m.in. dzięki bliskim kontaktom z dystrybutorami oraz klientami, co ma swoje przełożenie w ciągłym zdobywaniu nowych rynków. Od roku 1991 Projecta wchodzi w skład w Da-Lite Screen Company, mieszczącej się w Stanach Zjednoczonych. Wynikiem tego jest wyłonienie się lidera światowego rynku w dziedzinie ekranów projekcyjnych. Ponadto Projecta zakupiła francuskiego wytwórcę ekranów ProColor. Projecta uzyskała także świadectwo ISO 9001:2000 i obecnie jest jedyną firmą w swojej branży, która spełnia te surowe normy.

 
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.