projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Sim2 C3X EVO - prezentacjaSim2 C3X EVO – prezentacja projektora High End

Czy w obecnej dobie, kiedy projektory można kupić za kilka tysięcy złotych znajdzie się miejsce dla urządzenia kosztującego kilka, a nawet czasem kilkanaście razy więcej niż najtańsze urządzenia na rynku? Pytanie może zaskakujące, ale jeśli do tego dodamy, że projektor który mamy na myśli jest „jedynie” w rozdzielczości 720p, a nie 1080p – odpowiedź wydaje się dość prosta. Zapewne większość osób stwierdzi, że takie urządzenie nie ma za bardzo racji bytu na rynku. ..

Otóż nic bardziej mylnego. Mówiąc więcej, taki produkt jest nie tylko bardzo popularny, ale do tego najczęściej kupowanym projektorem w USA w klasie cenowej powyżej 10 000 USD. Już sam ten fakt mówi nam, że mamy do czynienia z urządzeniem wyjątkowym.

Sim2 C3X EVO, bo to o nim mowa jest nową, udoskonaloną wersją modelu C3X. Po niezwykłym sukcesie modelu C3X na rynkach światowych, włoski producent zechciał spróbować swoich sił na rynku kina cyfrowego.  Postanowił stworzyć produkt, który mógłby nie tyle konkurować z profesjonalnymi produktami D-Cinema, ale powalczyć w segmencie E-Cinema. Produkty z serii Sim2 Pro-Cinema miały znaleźć swoje zastosowanie w niewielkich salach kinowych, kinach niezależnych, a także w salkach montażowych.  Owocem tych prac były modele PRODue i PROC3. Oba bazujące na doświadczeniach zdobytych przy tworzeniu serii C3X. Posiadając już produkty skierowane na rynek profesjonalny, Sim2 zdecydował wdrożyć te nowe zaawansowane rozwiązania do swoich produktów konsumenckich. W efekcie model EVO okazuje się być połączeniem wersji konsumenckiej z wersją profesjonalną. Posiada całkowicie nowy typ lampy z ulepszoną jednorodnością obrazu i jednocześnie minimalizujący efekt migotania, nowe prawdziwe 10-bitowe przetwarzanie kolorów, a także udoskonalone algorytmy kalibracji systemu Live Color Management.

Sam obraz bardzo istotnie zyskał na kontraście, dynamice i witalności kolorów. W stosunku do poprzedniego modelu, który wyznaczał punkt odniesienia dla konkurencji, jeszcze bardziej obraz zyskał we wszystkich niemal aspektach jakości.

Każdy projektor z serii C3X przychodzi zapakowany w podwójny karton. Jest to rzadko spotykany proceder, ale znakomicie zabezpiecza karton właściwy przed ewentualnym uszkodzeniem.

projektor High End
Zdjęcie 1 - karton C3XE

We wnętrzu kartonu znajdziemy eleganckie opakowanie na kable oraz projektor zapakowany w delikatny materiał z logiem Sim2.

projektor
Zdjęcie 2 - zawartość kartonu z projektorem

projektory highend
Zdjęcie 3 - zabezpieczenie projektora

Model oferowany jest w 2 wersjach T1 oraz T2. Różnią się one jedynie optyką. Pierwsza jest o szerokiej ogniskowej, podczas gdy druga o wąskiej ogniskowej umożliwia projekcję z dużych odległości. W przyszłości producent zapowiada wprowadzenie również T3 – przeznaczoną do bardzo dużych pomieszczeń.

rzutnik DLP
Zdjęcie 4 - elektrycznie sterowany obiektyw T2

Pomimo, że projektor jest najmniejszym na świecie projektorem 3-chipowym DLP jego wymiary nie należą do małych. Z trudnością może się pomieścić na małym stoliku, nie mówiąc już o standardowych uchwytach sufitowych. Ciężar 12 kg sprawia, że podwieszenie rzutnika musi być mocno przemyślane.


Zdjęcie 5 - rzut z góry na projektor

Niebywały potencjał projektora 3-chipowego tkwi w jego niezwykłej jasności. Jest ona deklarowana na 2500 ANSI lumenów. Już kilka sekund wystarczy aby stwierdzić że urządzenie wyświetla obraz o znaczącej różnicy w jasności w stosunku do projektorów 1-chipowych. Obraz powstaje przy udziale 3-chipsetów DMD bez użycia standardowego koła kolorowego. W efekcie strumień świetlny nie traci po drodze w sposób znaczący na mocy.  Praktycznie urządzenia 3-chipowe DLP nie mają konkurencji przy instalacjach kładących nacisk na jakość obrazu, gdzie wymagane jest uzyskanie obrazu o dużej przekątnej. Seria C3X bez problemu poradzi sobie z napędzeniem ekranu o przekątnej nawet 150”.


Zdjęcie 6 - C3XE w akcji

Dzięki wyrafinowanej konstrukcji rzutnika i jego znakomitej optyce udało się włoskim inżynierom stworzyć produkt o niespotykanej dotychczas głębi obrazu. C3X stał się punktem odniesienia do oceny możliwości projektorów w zakresie generowania przestrzennego obrazu. Doznania z tego modelu są nieporównywalne z niczym innym spotykanym w klasie tańszych projektorów.

Po włączeniu jakiegokolwiek materiału wysokiej rozdzielczości wprost niemożliwe jest stwierdzenie, że C3X posiada niższą rozdzielczość od projektorów 1080p. Oczywiście o ile zachowamy odpowiednie proporcje projekcji i nie ocenimy struktury pikseli z bardzo bliskiej odległości od ekranu. Zachowując odległość 1,7x szerokość ekranu zostaniemy zaskoczeni niebywałą ilością detali i szczegółów. Ekstra moc tkwiąca w projektorze pozwala na wychwycenie detali na które nie zwracaliśmy uwagi na projektorze 1080p z racji na gorszą jakość optyki. Projektor dosłownie poraża nas swoją klarownością obrazu, przestrzennością, dynamiką i niesamowitymi kolorami.

Jasność jest na tyle wysoka, że na ekranie o szerokości 240cm o ciemnej powierzchni (FireHawk G3) mogliśmy bez jakichkolwiek problemów oglądać filmy przy włączonym oświetleniu.  Obraz doskonale nadawał się do oglądania meczy, czy innych wydarzeń telewizyjnych na dużym ekranie. W zależności od naszych potrzeb możemy regulować moc lampy w zakresie 200-250W.

Kalibracja

Pomimo, że powinno to być standardem w dalszym ciągu zdarza się że projektor ma kłopoty z wyświetleniem informacji zapisanych w skrajnych zakresach dynamiki. Bardzo często projektor ma świetny kontrast, znakomitą czerń, ale nie jest w stanie wyświetlić szczegółów i detali zapisanych w bardzo ciemnych obszarach. Identycznie wygląda sytuacja przy elementach zbliżonych do bieli wideo. C3XE nie ma z tym jakichkolwiek problemów wyświetlając wszystkie informacje zarówno w zakresie video, jak i w obszarach z nimi przylegającymi  (powyżej bieli i poniżej czerni).


Zdjęcie 7 - Czerń i obszar poniżej czerni.


Zdjęcie 8 - Biel i obszar powyżej bieli

Wszystkie projektory z serii Grand Cinema są wyposażone w system kalibracji Live Color Management, dzięki niemu wprawny instalator jest w stanie doprowadzić do perfekcji balans skali szarości. Fabryczne ustawienia C3XE są niemal doskonałe, jednak użytkownicy decydujący się na tego typu sprzęt wymagają perfekcji.

kalibracja Sim2
Zdjęcie 9 - skala szarości z maksylnym odchyleniem dE=1 w obszarze od 10-100IRE.

Możliwości projektora C3X Evo są wprost oszałamiające. Poniżej kilka zdjęć wykonanych podczas projekcji. Nie są one w stanie oddać nawet połowy tego co widzimy na ekranie...


Zdjęcie 10 - film "The Island"


Zdjęcie 11 - film "The Island"

kalibracja
Zdjęcie 12 - film "The Island"


Zdjęcie 12 - film "The Matrix"


Zdjęcie 13 - film "Piraci z Karaibów"

kalibracja ISF
Zdjęcie 14 - film "Piraci z Karaibów"


C3X jest idealnym projektorem dla wszystkich osób szukających projektora do :

  • pracy z dużym ekranem o większej przekątnej niż 120"
  • projekcji przy włączonym oświetleniu (np. oglądanie meczy, koncertów)
  • wymarzonej konfiguracji kina domowego. 


Sim2 D35Zobacz projektor Sim2 C3X
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.