projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Epson EMP-TW2000 - nowy projektorEpson TW2000

Nowością stanowiącą o znaczącej poprawie jakości obrazu względem poprzednika, jest ulepszony panel nieorganiczny C2Fine o przekątnej 0,7 cala i rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Zmniejszono i to aż do 20% odstępy pomiędzy pikselami, w efekcie czego wzrosła „przezroczystość panelu”. TW2000 oferuje maksymalny strumień świetlny 1600 ANSI lumenów (zamiast 1200, jak w TW1000). Dodatkową korzyścią ze zwiększenia apertury (powierzchni czynnej panelu) z 43 do 52 procent jest dalsze zredukowanie efektu siatki na ekranie. W panelu D6 i tak był on minimalny, ale teraz jest jeszcze lepiej. Bardzo istotną zmianą w obrębie samego panelu jest zastąpienie dotychczasowych 10-bitowych driverów odpowiednikami 12-bitowymi. Rezultat to 4-krotnie większa rozdzielczość skali szarości (4096 zamiast 1024 gradacje) a więc i subtelniejsze operowanie kolorami. Zmianę tę poniekąd wymusiło (jak należy przypuszczać) zastosowanie technologii Deep Colour, czyli 12-bitowego transferu wideo w obrębie wejść HDMI 1.3. W nowym projektorze są one już podwójne. Zmieniono również sposób transmisji sygnału z CMOS na różnicowy Mini-LVDS. Oznacza to większą odporność na zakłócenia zewnętrzne, co jest szczególnie dobrą informacją dla innych producentów, którzy zechcą skorzystać z nowego panelu.

Najbardziej spektakularnym osiągnięciem inżynierów Epsona, przynajmniej na papierze, jest 3-krotne zwiększenie kontrastu samego panelu D7 – z około 1500:1 (dla D6) do 4500:1. Wraz z udoskonaleniami w obrębie dynamicznej przesłony skutkuje to uzyskaniem imponującego współczynnika kontrastu on/off – 50,000:1. Jednocześnie udało się zwiększyć czas pracy lampy – 2500 godzin w trybie zwykłym. Obniżono też poziom hałasu o 2 dB – do 24 dB.

Umożliwiono też obsługę sygnałów filmowych 1080p/24. Mogą być one przetwarzane z pull-downem 2:2 (wyświetlanie 48 Hz) lub w sekwencji 3:2 (60 Hz). Testy pokażą które rozwiązanie jest lepsze. Jeśli na tym etapie można wyrazić jakąś wątpliwość to dotyczy ona tego, dlaczego nie zdecydowano się na szybsze wyświetlanie (72/96 Hz). 


Nowością funkcjonalną w EMP-TW2000 jest możliwość wprowadzenia dwóch ustawień kalibracyjnych ISF, jednego wieczornego, drugiego – dziennego. Być może część użytkowników, tych bez dedykowanych pomieszczeń kinowych, uzna to za duże udogodnienie.


Nowy przetwornik C2Fine jest już dostępny dla innych wytwórców projektorów. Skorzystało z tego już m.in. Sanyo w najnowszym projektorze PLV-Z2000.  Epson zaznacza jednak, że sprzedaje sam panel, zostawiając tylko dla siebie filtr kinowy Epson Cinema Filter. Dopiero on pozwala, zdaniem, konstruktorów, wykorzystać potencjał panelu. Czas pokaże czy to tylko marketingowa zagrywka czy też całkiem prawdziwa przesłanka techniczna.

sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.