projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna


 Projektory do domu JVC seria 2013Nowa seria projektorów JVC – sezon 2013

Wraz z końcem roku 2012 japońska firma JVC wprowadza do swojej oferty 4 nowe modele projektorów do kina domowego: JVC DLA-X35, DLA-X55R, DLA-X75R oraz DLA-X95R. O tym jakie różnice występują pomiędzy poszczególnymi modelami oraz jakie zmiany zostały poczynione w stosunku do starej serii rzutników z sezonu 2012 – zapraszamy do lektury.
Jak można się łatwo domyśleć, nowe projektory do kina domowego firmy JVC oferują lepsze parametry oraz bardziej udoskonalone technologie, które wcześniej zostały zaprezentowane w poprzednich seriach. W dalszym ciągu bazujemy na technologii DILA / LCOS. Pierwsza różnica to wprowadzenie do oferty modelu JVC DLA-X55R. Dotychczas klienci mogli zdecydować się albo na model DLA-X30 w cenie 13 999 zł, otwierający ofertę producenta, albo kolejny model w ofercie, czyli DLA-X70R który kosztował już 29 999 zł. Różnica w cenie ponad dwukrotna. Często nie do przeskoczenia dla większości klientów decydujących się na projektor do domu. W związku z powyższym, producent postanowił zapełnić lukę pomiędzy serią 30 a 70, wprowadzając model X55R.

Modele DLA-X35 oraz DLA-X55R oferowane są w białym i czarnym matowym wykończeniu, podczas gdy DLA-X75R oraz DLA-X95R posiadają czarny wysoki połysk.

Poprzednia seria, która w dalszym ciągu jest aktualna i oferowana przez JVC (stan na październik 2010) wprowadziła po praz pierwszy technologię e-shift. Rozwiązanie reklamowane jako 4K obejmowało projektory DLA-X70R oraz DLA-X90R. Wszystkie modele począwszy od DLA-X55R w wzwyż posiadają na pokładzie układ e-shift 2 pozwalający na wyświetlenie na ekranie 3840 X 2160. Przy czym uzyskiwane jest to przy natywnej rozdzielczości paneli wynoszącej 1920x1080. Poprzednia seria  pomimo pojawiania się na materiałach reklamowych symbolu 4K nie pozwalała na przyjęcie takiego materiału z zewnątrz.


Wszystkie modele umożliwiają projekcję 3D oraz posiadają funkcje konwersji 2D do 3D. Nowością jest zastąpienie okularów pracujących przy synchronizacji w podczerwieni na rzecz okularów w technologii radiowej. Poza samą technologią synchronizacji zmienił się również wygląd okularów 3D.


Zmiany w wyglądzie okularów JVC 3D - stare (lewa) i nowe (prawa).

W dalszym ciągu będzie można zastosować stare okulary, lecz tylko w połaczeniu ze starszej generacji emiterem 3D. Nowe okulary wymagają nowego emitara 3D RF.

Według zapewnień producenta udało się w znaczny sposób polepszyć jakość projekcji 3D. W nowych modelach obraz 3D jest jaśniejszy oraz bardziej szczegółowy ze zredukowanym efektem przesłuchów. JVC sugeruje, że nowa seria dzięki modyfikacjom w układzie optycznym ma zapewnić o 20% wyższą jasność podczas projekcji 3D. Jasność w trybie 2D pozostała niezmieniona.

e-Shift jest innowacyjną technologią opracowaną przez JVC, która w projektorze pozwala na 4-krotne zwiększenie rozdzielczości przy użyciu dotychczasowej infrastruktury. Utrzymując przy tym wielkość projektora i jego atrakcyjną cenę. W serii na rok 2013 zastosowano kilka istotnych ulepszeń w stosunku do pierwszej generacji systemu. Nowy system, o nazwie e-shift2 posiada nową jednostkę optyczną, inteligentniejszą technologię kontroli wielokrotności pikseli a także ulepszone algorytmy upskalowania. W rezultacie w znaczący sposób polepszony został kontrast oraz odcienie kolorów. Co istotne udało się wprowadzić nową technologię do znacznie tańszego projektora 3D – DLA-X55R. Dotychczas dopiero właściciele modelu X70R mogli skorzystać z dobrodziejstwa tej technologii.


e-shift 2 polega na błyskawicznym przesunięciu obrazu o 0,5pixela, co powoduje wirtualne dwukrotne zwiększenie ilości wyświetlanych pikseli w pionie i poziomie. 


przy uaktywnionym trybie e-shift obraz zyskuje na płynności oraz ilości postrzeganych szczegółów.

Analogicznie jak w modelach poprzedniej serii - podczas projekcji 3D technologia e-shift jest wyłączona. Konwersja do 4K nie jest możliwa dla wyświetlanych materiałów 3D.

Nowe projektory kinowe 3D JVC posiadają zmienioną lampę. Nowa ma według producenta zapewnić płynniejsze przejście w wytrąceniu jasności wraz z upływem czasu. Dotychczasowe modele były czasami krytykowane za zbyt szybko obniżającą się jasność. Tym razem lampy mają być trwalsze i stabilniejsze. Dodatkowo żywotność lampy została określona na 4000 godzin w trybie ekonomicznym.


Szczegółowe różnice pomiędzy modelami ze starej a nowej serii przedstawia tabelka poniżej:

JVC DLA-X35
JVC DLA-X55R
JVC DLA-X75R
JVC DLA-X95R

Projektory do kina domowego
Projektory 3D w Cinematic
kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Nasza firma wykonuje projekt, integruje oraz przeprowadza instalacje wszystkich form nowoczesnych technologii, takie jak prywatne kino czy niewielka prywatna salka kinowa, instalacje audio i video poprzez systemy sterowania oświetlenia i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Wykonuje instalacje audiowizualne i instalacje av na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całego kraji. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Nie ograniczamy się do samego miasta Wrocław, instalacje wykonujemy na terenie całego kraju. Projektory w prywatnych kinach dobieramy z oferty: Sim2, Runco, Digital Projection oraz JVC 3D. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.