projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Sim2 HT380 - pierwsze opinie i testyNa najpopularniejszym forum internetowym dotyczącym m.in. projektorów kinowych pojawiła się pierwsza recenzja użytkownika najnowszego projektora ze stajni Sim2 – HT380. Z racji na bardzo rozbudowaną ofertę projektorów kinowych Sim2, przypomnijmy że HT380 to najtańszy w ofercie projektor 1080p II generacji wyposażony 2 najnowsze technologie projekcyjne – pełne koło Brilliant Color oraz Unishape.


"W zeszłym tygodniu nastąpił ostatni etap testowania i dopieszczania mojej instalacji kinowej. W telegraficznym skrócie: D80 (model Sim2 – przypomnienie) został podmieniony na najnowszy HT380. Najnowszy i najbardziej atrakcyjny cenowo członek grupy projektorów z serii Grand Cinema ( Cena w USA 13 000 USD, cena w PL 34 889 zł).  Był to właściwie pierwszy model HT380 instalowany w USA.
HT380 jest pierwszym projektorem używającym zarówno nowego systemu Brilliant Color jak  i technologii Unishape. Urządzenie jest 1080p i posiada lampę o mocy 160W. Kombinacja tych 2 najnowszych technologii oraz znakomitej optyki T1, używanej w znacznie droższym HT3000, uczyniła ten projektor niezwykle atrakcyjny w swojej cenie. Projektory używające oba nowe rozwiązania osiągają 100% wyższą jasność przy D65. Według moich pierwszych obserwacji projektor był jasny jakby używał lampy o znacznie wyższej mocy. Zastanawiałem się o ile spadłaby jasność po dokładnej kalibracji do D65. Otworzyłem zakładkę z oprogramowaniem Live Color management (system do zarządzania kolorami w trybie rzeczywistym), który jest super wyglądającym diagramem CIE w 3 wymiarach. System pozwala na bardzo precyzyjne ustawienie współrzędnych (koordynatów). Byłem zdumiony ustawiając precyzyjnie T=6500K, X=0.313, Y=0.329 oraz Duv=0.

Postanowiłem sprawdzić jak czysty i ostry był obraz, w związku z tym uruchomiłem białą planszę testową. Użyłem szkła powiększającego na pikselach (ostre jak brzytwa) w celu ustawienia maksymalnej możliwej ostrości. To czysta prawda, że nie ważne jak dobra jest elektronika, kiepska ostrość i kiepska jednorodność uczynią nawet znakomity projektor w najlepszym razie kaleką. Jak tylko została ustawiona ostrość na obiektywie, sprawdziłem precyzyjnie obraz od rogu do rogu, i tak jak się spodziewałem było idealnie, bez jakichkolwiek oznak aberracji chromatycznej. Efekt nie był widoczny ani na tej, ani na innych planszach testowych.

W zakładce do  zarządzania kolorami znajduje się opcja „Best Color”. Odnosi się ona do systemu Brilliant Color, który uzyskuje maksymalny priorytet. Praktycznie możesz obserwować jak na twoich oczach rozrasta się gamut. Czasami zmiany są subtelne, czasami wręcz odwrotnie – bardzo istotne. Na niektórych filmach animowanych poszerzenie Gamutu poskutkowały niemal jak reakcja nuklearna.  Koło barwne używa kolorów pochodnych Cyjan, Magenta i Żółty i ma także olbrzymi wpływ na jasność.

Nie jest to projektor 3-chipowy, jednak ze swoim obrazem HT380 zbliżył się dostatecznie blisko.

projektor full HD 1080p

Z czasem część producentów zacznie stosować w swoich projektorach koło barwne o podobnej konstrukcji. Z tą różnicą że będzie to koło optymalizowane, albo pod kątem wyświetlenia maksymalnej ilości kolorów, albo wysokiej jasności albo też będącej kompromisem obu wspomnianych rozwiązań. Ponieważ Sim2 tworzy swoje własne oprogramowanie do komponentów, inżynierowie użyli swoich własnych algorytmów opracowanych z myślą o nowych projektorach ze swojej stajni. Rozwiązania te nie będą dostępne nigdzie indziej.

Kontrast On/Off został podany na >5000:1. Sim2, jak większość osób zainteresowanych wizją doskonale wie, jest zarówno bardzo uczciwy jak i konserwatywny w podawaniu parametrów technicznych. Słyszałem jednak, że producent rozważa zmianę wartości kontrastu w specyfikacji na 6500:1 (obecnie tak ma model w specyfikacji). A to z tego względu, że projektor za każdym pomiarem pokazuje wartości przekraczające 7000:1.

Lampa podlega modulacji w zależności od aktualnie pracującego segmentu. Urządzenie doskonale spisuje się w bardzo ciemnych odcieniach. Te 2 nowe technologie z całą pewnością zagoszczą za jakiś czas w innych projektorach DLP. Zauważalna jest także olbrzymia redukcja szumu, ciężko mi jednak cokolwiek powiedzieć na ten temat ponieważ ja nie zauważyłem jakiegokolwiek. Jest jeszcze tyle innych rzeczy o których powinienem wspomnieć, ale zrobiłem to przy recenzji swoich poprzednich projektorów Sim2.

Na koniec odnosząc się do samego obrazu, który jest w tym wszystkim najważniejszy – w kwestii kolorów, ostrości i jakości obrazu jest całkowicie cudowny. Całkiem uczciwie i świadomie twierdzę, że w przy tej cenie nie ma jakiejkolwiek konkurencji i pozostaje samotnie na placu boju.  Połączenie wysokiego kontrastu On/Off, wysokiego ANSI, technologii Brilliant Color i modulacji lampy w stosunku do segmentu (Unishape) ma olbrzymi wpływ na znakomitą jakość obrazu."

 
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.