projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  Nowe amplitunery, przedwzmaczniacze i procesory - klasa wyższa


Tegoroczne targi CEDIA, które miały miejsce we wrześniu 2008 w USA zapowiadają nadejście amplitunerów i procesorów wyposażonych w najnowsze systemy dźwięku przestrzennego HD. Nareszcie klienci bardziej wymagający będą mieli w czym przebierać.

NAD

amplituner NAD

Brytyjska firma NAD zapowiedziała modyfikację modelu T175 do T175HD, który zostanie wyposażony w kodeki DTS-HD oraz Dolby TrueHD. Identycznie w przypadku procesora M15, który uzyska dodatkowe oznaczenie HD. Ze względu na modułową budowę tych urządzeń, możliwa jest ich dalsza rozbudowa. Tego typu konstrukcja ma być gwarantem udanej inwestycji na długie lata. NAD ma ponadto oferować dodatkowy moduł odpowiedzialny za obróbkę sygnału wizyjnego, Sigma Design VPX. Z kolei amplituner T785 ma się doczekać swojej wersji wyposażonej w dekodery HD w okolicach lutego 2009. Użytkownicy starszych wersji modeli T765, T775, T785 oraz T175 będą mogli dokonać odpłatnej usługi rozbudowy sprzętu o stosowne moduły dekoderów HD oraz procesor obrazu.
NAD zapowiedział, że trwają prace nad pierwszym odtwarzaczem Blu-ray w ofercie. Player będzie nosił oznaczenie T587. Plany producenta zakładają, że odtwarzacz trafi do sprzedaży w okolicach lutego 2009.

ARCAM

amplituner Arcam AVR600

Rewolucję planuje również inna, bardzo znana i ceniona brytyjska firma  - Arcam. W pierwszej kolejności do sprzedaży ma trafić amplituner AVR600. Prawdopodobnie nastąpi to jeszcze w okolicach listopada / grudnia 2008. AVR600 jest najbardziej ambitnym dziełem firmy, wyposażony zarówno we wszystkie obowiązujące w świecie HD dekodery dźwięku, jak i 5 wejść HDMI i 2 wyjścia HDMI umożliwiające skalowanie obrazu do 1080p. Moc została określona jako 7x120W. Arcam przez dłuższy czas wstrzymywał się z wypuszczeniem amplitunera z dekoderami HD i procesorem wizyjnym twierdząc, że nie chce oferować produktu niedopracowanego. Po takich zapewnieniach producenta tym bardziej nie możemy się doczekać gotowego urządzenia.

BrystonBryston SP3

Kanadyjski producent elektroniki klasy High-end zaprezentował prototyp najnowszego przedwzmacniacza / procesora dźwięku przestrzennego wyposażonego w złącza HDMI. Producent zapowiedział, że docelowo pojawią się 2 wersje urządzenia. Pierwsza z pełną funkcjonalnością przetwarzania sygnału audio i jedynie możliwością przełączana sygnałów wideo po HDMI. Druga wersja ma być pełnowartościowa i będzie umożliwiała nie tylko przetwarzanie sygnału audio, ale również wideo po HDMI. Za obróbkę sygnału video będzie odpowiadał chipset Gennum. Producent planuje umożliwić w przyszłości osobom, które wcześniej zakupiły wersję z funkcjonalnością audio, o późniejszy zakup modułu video. Procesor SP3 posiada 8 złącz HDMI z 2 niezależnymi wyjściami. Przy czym możliwe jest niezależne przesłanie różnych rozdzielczości po obu wyjściach. Oczywiście SP3 będzie potrafił rozkodować każdy spotykany na dzień dzisiejszy format dźwięku przestrzennego. SP3 będzie posiadał zarówno zbalansowane wejścia/wyjścia jak i tradycyjne złącza RCA. Produkt ma trafić do sprzedaży w I kwartale 2009.

Parasound

Parasound HDR77

Amerykański producent zamierza wprowadzić nieco zamieszania na rynku instalacyjnym. Zamiast jednego, czy dwóch klocków zapowiedział trzy, całkowicie nowe konstrukcje.
Dwa procesory, z czego jeden z serii Halo, a drugi z serii Classic. Trzecią nowością będzie amplituner przypisany również do serii Classic. Wszystkie wymienione urządzenia są wyposażone w 5 wejść i 1 wyjście HDMI. Na pokładzie wszystkie niezbędne dekodery dźwięku przestrzennego. Przedwzmacniacz z serii Halo jako jedyny z wymienionych będzie posiadał złącza XLR. Złącza HDMI będą wspierały Deep Color oraz xvYCC. Procesor wizyjny będzie umożliwiał skalowanie dowolnego źródła do rozdzielczości 1080p wypuszczonej po złączu HDMI. Wyposażenie będzie obejmowało system automatycznej kalibracji systemu audio, a także co istotne dla miłośników stereo – oddzielny od wielokanałowego układ nagłośnienia. Przy instalacjach typu multiroom przydatna może okazać się możliwość niezależnego nagłośnienia 3 oddzielnych stref.
Warto zaznaczyć, że wszystkie 3 jednostki zostały zaprojektowane całkowicie od podstaw. Nie są ewolucją modeli już istniejących. Bazują na nowej platformie o nazwie Da Vinci Lab Titan. Parasound twierdzi, że będzie się starał aby jeszcze w grudniu urządzenia trafiły do sprzedaży, chociaż bezpiecznie założyć, że będzie to połowa 1 kwartału 2009. Auto kalibracja nie będzie bazowała na chipsecie Audyssey, będzie jednak miała podobną funkcjonalność.

Anthem

Anthem Statement

Jednym z najbardziej zaawansowanych procesorów/przedwzmacniaczy roku 2009 zdaje się być najnowszy Anthem D2 V2. Nie dość, że jako pierwszy zostanie wyposażony w najnowszy chipset do obróbki sygnału video VPX (błyskawiczne usuwanie przeplotu, redukcja szumów i artefaktów, adaptacyjne uwypuklenie szczegółów, pogłębienie kontrastu), to jeszcze na pokładzie znajdzie się aż 8 wejść HDMI i 2 wyjścia. Wszystkie z nich oczywiście w najnowszej wersji 1.3 c. Nie trzeba wspominać nawet, że Anthem wyposażył D2 V2 we wszystkie niezbędne dekodery dźwięku przestrzennego.

Z obozu innych producentów sprzętu audio warto wspomnieć m.in. o nowym przedwzmacniaczu Integra DHC-9.9, który poza procesorem Reon VX będzie umożliwiał kalibrację ISF. High Endowa firma Audio Design Associates (ADA) zapowiedziała 7-kanałową końcówkę mocy PTM-7200 o mocy 450 watt na kanał. Partnerem ma być przedwzmacniacz-procesor wyposażony w 8 wejść i 2 wyjścia HDMI.

sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.