projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Dlaczego obraz z projektorów Sim2 jest lepszy od innych?Dlaczego obraz z projektorów Sim2
jest lepszy od innych?

1. Opatentowany układ optyczny ALPHAPATH

Układ optyczny Sim2 zabezpiecza drogę światła i układ procesora DMD przed jakimkolwiek skażeniem, poprawia wydajność poziomu czerni, a także umożliwia lepszą wentylację wewnątrz projektora wydłużając tym samym jego żywotność.

ALPHAPATH reprezentuje najbardziej innowacyjny układ optyczny dostępny na rynku: kształt alfa pozwolił na zmniejszenie drogi optycznej i sprowadzenie go do kompaktowej konstrukcji. Niezwykle istotne jest zrozumienie olbrzymiego wpływu jaki układ optyczny ma na końcową jakość obrazu.

Układ autorstwa Sim2 wykorzystuje m.in. następujące komponenty optyczne:

• Soczewki: Sim2 używa tylko najwyższej jakości szklane soczewki borowo-krzemowe BK7. Mają one dużą transparentność, minimalną ilość pęcherzyków powietrznych i wtrąceń. Wszystkie soczewki są anty-refleksyjne, pokryte specjalną warstwą zabezpieczającą niepożądane rozprzestrzenianie się światła wewnątrz układu optycznego.

• Maskownice kontrastu: wewnątrz układu optycznego znajdują się dwie maskownice które pozwalają uzyskać wyższy kontrast. Maskowanie jest użyte w celu zablokowania możliwości wycieku światła z układu przy ułożeniu lusterek chipsetu DMD w pozycji OFF.

• Pręcik integrujący: szklany komponent w kształcie prostokącika, pełniący rolę tunelu świetlnego w który wchodzi skumulowane światło. Wewnątrz pręcika światło ulega wielokrotnym odbiciom i wydostaje się na zewnątrz. Element używany jest w celu polepszenia jednorodności naświetlenia panelu DMD.

• Koło kolorowe (konstrukcje 1-chipowe): dział rozwoju i badań Sim2 nieustannie pracuje nad ulepszeniem kół kolorowych. Zostały poprawione filtry na segmentach koła w zakresie szerokości pasma i wielkości segmentów. W wyniku ostatnich zabiegów uzyskano większą jasność, lepsze nasycenie kolorów podstawowych, a także zminimalizowano efekt tęczy.

• Montaż pryzmatów (konstrukcje 3-chipowe): niezbędne jest rozszczepienie światła białego na trzy kolory podstawowe RGB. Została wykonana trudna i złożona praca w celu uzyskania najlepszego efektu: wybór odpowiednich materiałów, dobór soczewek, specjalne powłoki anty-refleksyjne – to tylko kilka z punktów, które zostały rozwinięte przy tworzeniu własnego układu optycznego dla projektorów 3-chipowych. W rezultacie Sim2 uzyskał najbardziej kompaktowy i zaawansowany projektor 3-chipowy na rynku projektorów do kina domowego: Sim2 C3X.

Sim2 - alpha engine
Układ optyczny AlphaPath dla projektora 1-chipowego Sim2

Sim2
Układ optyczny AlphaPath dla projektora 3-chipowego Sim2

2. Znakomita detaliczność, ostrość i przejrzystość

Jak zostało wspomniane powyżej, Sim2 używa niezwykle wysokiej jakości optyki, która w połączeniu ze zoptymalizowanym przetwarzaniem obrazu daje niespotykaną jakość w tym obszarze.

3. Wierna reprodukcja kolorów

Projektory Sim2 odpowiadają standardom kolorów SMPTE.


4. Niebywały poziom czerni

Czerń musi być głęboka, aby dać wysoki kontrast zapewniający iluzję głębi w obrazie. Żaden z producentów projektorów DLP nie jest w stanie wygenerować podobnego poziomu czerni. Projektory Sim2 dostarczają obfitej i głębokiej czerni dzięki znakomitej optyce i zoptymalizowanemu procesowi obróbki obrazu.


Przetwarzanie obrazu Sim2:
jest obecne, ale go nie widzisz! 

Celem nadrzędnym Sim2 jest uczynienie procesów związanych z przetwarzaniem obrazu niewidocznych dla widza. Dzięki temu widz jest całkowicie pochłonięty oglądaniem filmu, a nie oglądaniem procesu powstawiania obrazu na ekranie.

Cen ten został osiągnięty dzięki:

1. Progresywne skanowanie i skalowanie

Projektory Sim2 są wyposażone w profesjonalne układy usuwania przeplotu i skalowania. Ponadto umożliwiają polepszenie jakości sygnału i jego kontrolę. W rezultacie przetwarzanie obrazu jest niewidoczne dla widza.

2. Precyzyjna kontrola skali szarości

Umożliwia wyświetlenie detali zarówno w ciemnych, jak i niskich obszarach obrazu. Oznacza to, że projektory Sim2 są zdolne do reprodukcji niewiarygodnych detali i niuansów związanych z odzwierciedleniem palety barw.

3. Zarządzanie kolorem i funkcje gammy

Wszystkie produkty z serii Grand Cinema posiadają nowe oprogramowanie za pomocą którego możliwa jest precyzyjna kalibracja. Algorytm zarządzania kolorem pozwala na precyzyjne ustawienie temperatury barw zgodnie z preferencją użytkownika. Poruszając się na diagramie CIE do wyboru jest jeden z 36 predefiniowanych punktów bieli. Ponadto 12 różnych trybów krzywej gamma dostarcza niebywałych możliwości optymalizacji obrazu pod aktualnie pracujące źródło sygnału.4.  Czynną współpracę z Texas Instruments

Sim2 jest pierwszą firmą która użyła w seryjnej produkcji chipset 0.95” 1080p DLP. Zaimplementowała go przy produkcji projektora HT3000.


Projektory Sim2
obsługują formaty kinowe!

Projektory kinowe Sim2 są w stanie wyświetlić sygnały: 480i/p, 576i/p, 720p, 1080i@ 60Hz/50Hz. Nowe urządzenia DLP 1080p wyposażone w układ 10-bitowej obróbki sygnału video umożliwiają ponadto pracę z następującymi formatami sygnału Full HD: 1080p @ 60Hz/50Hz/48Hz/24Hz. Wszystkie w nieskompresowanej rozdzielczości HDTV 1920x1080. Ostatni format jest szczególnie istotny, ponieważ wszystkie filmy są kręcone przy użyciu 24 klatek na sekundę. Oznacza to, że w idealnej konfiguracji projektor Sim2 będzie mógł wyświetlić film w takiej samej formie w jakiej został nakręcony przez kamerę filmową!


sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.