» fotele kinowe » Akcesoria » Fotele kinowe
 Fotele i kanapy do kina domowego
klasa high-end
Profesjonalna salka kinowa w domu wymaga równie profesjonalnych siedzeń. Fotele kinowe i kanapy do kina domowego pozwolą zrelaksować się podczas seansu, dając widzom komfort i radość z oglądania filmów. Meble do kina domowego są nie tylko wygodne, ale i praktyczne - możliwa jest dowolna aranżacja foteli i kanap w sali kinowej.

Dobre kino w domu to nie tylko instalacja audiowizualna. Fotele kinowe i kanapy do kina domowego nie mogą zostać pominięte, gdy przygotowywany jest projekt salki kinowej. Zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że niewygodne siedzenie może zepsuć cały seans - zamiast skupiać się na projekcji, naszą uwagę odwraca coraz bardziej irytujący dyskomfort, a nawet ból. Profesjonalne meble do kina domowego eliminują ten problem, zapewniając komfort podczas oglądania filmów.

Co więcej, dedykowane fotele kinowe są wygodne nie tylko dzięki świetnym materiałom i pierwszorzędnemu wykończeniu. Fotel do kina domowego czy kanapa kinowa posiadają często elektryczną regulację siedziska i oparcia, co pozwala na rozsunięcie mebla tak, aby można było na nim wygodnie leżeć. To jeden z wielu aspektów, w których salka kinowa w domu ma przewagę nad komercyjnym kinem - widz może wygodnie rozsiąść się w wygodnym fotelu i odpocząć podczas seansu. Co istotne, fotele kinowe to konstrukcje modułowe, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie ich do indywidualnych preferencji oraz wymagań stawianych przez projekt kina w domu - zarówno pod względem ilości siedzeń, jak i wyboru materiału. Meble do kina domowego mogą być bowiem obite różnymi rodzajami skóry oraz materiału - wybór należy do klienta. Przedstawiamy kilka przykładowych aranżacji kanap i foteli, w jakie można wyposażyć pomieszczenie kinowe w domu.

Eleganckie fotele do kina domowego po bokach, a w środku dwuosobowa kanapa kinowa - taka konfiguracja jest idealna w przypadku, gdy pomieszczenie kinowe jest szerokie. Komfort każdego z siedzeń jest identyczny, każdy widz ma także pod ręką uchwyt na napój, który jest zagłębiony w podłokietniku, dzięki czemu trudniej o rozlanie i pobrudzenie fotela. Środkowa kanapa to świetna propozycja dla pary - widzów nie oddziela bowiem podłokietnik. Siedzenia kinowe obite są brązową skórą wysokiej jakości, pasującą zarówno do eleganckich, wytwornych wnętrz, jak i do pomieszczenia wykończonego w minimalistycznym stylu. Przedstawione fotele kinowe wyposażone są także w elektryczną regulację pochylenia oparcia i wysuwanie siedziska, dzięki czemu każdy znajdzie optymalną dla siebie pozycję.

Tak wygląda wygodny fotel kinowy po rozsunięciu siedziska i oparcia. Regulacja pochylenia odbywa się za pomocą przycisków, umieszczonych na bocznej ścianie mebla. Jak widać na zdjęciu, skórzany fotel do kina domowego zapewnia komfortową pozycję, która nie przeszkadza w oglądaniu seansu, ponieważ oparcie jest pochylone pod kątem umożliwiającym obserwowanie akcji na ekranie.

Dedykowana salka kinowa w domu wymaga dobrych siedzeń. W tym przypadku dwa rzędy czerwonych kanap kinowych zostały ustawione w odpowiedniej odległości zarówno w poziomie, jak i w pionie. Drugi rząd umiejscowiono na podeście, dzięki czemu widzowie korzystający z tylnej kanapy mogą bez problemu widzieć ekran. Montaż projektora na suficie pozwolił zaoszczędzić nieco miejsca z tyłu salki. Zaprezentowane kanapy do kina domowego to meble trzyosobowe - jak widzimy, miejsca na prawym i lewym skraju wyposażone są w podłokietniki z uchwytami na napoje. Kino w domu z dwiema kanapami jest wspaniałym pomysłem, jeżeli planujemy seanse z udziałem kilku osób. Dzięki wyposażeniu salki w kanapy kinowe żaden z widzów nie będzie czuł się pokrzywdzony, że musi siedzieć na gorszym fotelu - wszystkie miejsca są bowiem tak samo wygodne.

Zdjęcie powyżej przedstawia profesjonalne kino w domu. W tego typu instalacji wygodne fotele kinowe to podstawa udanego seansu. Ta sala kinowa wyposażona została w trzy rzędy siedzeń, mieszczących po cztery osoby każdy. Granatowa kolorystyka pomieszczenia doskonale współgra z fotelami wykończonymi czarną, gustowną skórą. Każdy rząd rozplanowany jest wedle tego samego schematu - po bokach znajdują się indywidualne fotele, zaś między nimi umieszczono podwójne kanapy. Kaskadowe ustawienie rzędów daje prawdziwie kinowe odczucia - z tą różnicą, że w fotelach przeznaczonych do kina domowego siedzi się o wiele wygodniej niż w standardowych meblach stosowanych w komercyjnych kinach.

W odróżnieniu od poprzedniej instalacji, kino domowe przedstawione na powyższym zdjęciu wyposażono w pięć osobnych foteli. Dwa przednie i trzy tylne siedzenia kinowe rozstawiono w odległości umożliwiającej osobom siedzącym w drugim rzędzie swobodne rozsunięcie siedziska, bez obaw o miejsce na nogi. Wysokogatunkowa skóra, którą obito siedzenia kinowe, idealnie komponuje się z wykończeniem wnętrza. Przedstawiona aranżacja jest przykładem eleganckiego, minimalistycznego kina w domu, w którym każdy widz ma swój osobny fotel kinowy. Warto zauważyć, że w każdym podłokietniku znajduje się otwór na napój.

Jak widać, możliwości konfiguracji foteli w instalacji kina domowego jest wiele. To od Ciebie zależy, którą wybierzesz - czy będzie to podwójna kanapa kinowa z regulacją pochylenia oparcia i siedziska, czy kilka osobnych foteli do kina domowego, czy też fotele i kanapy ustawione według przemyślanego projektu kina domowego.

Warto zwrócić uwagę także na wyposażenie dodatkowe siedzeń - oprócz gadżetów takich jak zaślepki na otwory na napoje i tacki, na których można położyć przekąskę, dostępne są także systemy wibracyjne, które uruchamiają drgania podczas odtwarzania niskich dźwięków. Dzięki temu bas jest nie tylko słyszalny - jego się czuje!

Przedstawiamy paletę materiałów - począwszy od tkaniny, przez modny sztruks, aż po wysokogatunkową skórę.

Oferujemy fotele do kina domowego i kanapy kinowe w przypadku kompleksowych projektów kina domowego. Nie sprzedajemy siedzeń kinowych indywidualnie.

Powiązane strony:

Popularne konfiguracje i wymiary modeli foteli kinowych
Kolory i materiały wykończeniowe foteli kinowych


cena: kontakt.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.