projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  Ekrany projekcyjne firmy Stewart - magazyn Audio Video


Poniżej prezentujemy fragmenty artykułu. Zachęcamy do przeczytania całości. W artykule znajdują się zdjęcia porównawcze różnego typu powierzchni projekcyjnych i ich wpływie na jakość obrazu.
Magazyn Audio-Video 09/2005 jest już dostępny w dobrych kioskach.

ekran projekcyjny Stewart

Grayhawk
Jest to powierzchnia szara o najmniejszym współczynniku gain spośród wszystkich produkowanych ekranów Stewarta – 0,95. W porównaniu do FireHawka charakteryzuje się ponadto znacznie szerszym katem oglądalności – aż 160 stopni (zamiast 100). Jednak najważniejszą cechą GrayHawka jest podwyższona odporność na światło zewnętrzne. W warunkach oświetlenia zewnętrznego ma zapewniać znacznie lepszy kontrast niż powierzchnie białe i srebrne. GrayHawk ma też pogłębiać czerń, odwzorowanie szczegółów w cieniach oraz nasycenie kolorów – parametry krytyczne z punktu widzenia fanów kina domowego. Został zoptymalizowany pod kątem projektorów typu DLP, LCD lub D-ILA.

Montaż
Jakość i precyzja są najwyższych lotów. Pomimo znacznych rozmiarów ramy (2,5 m szerokości), można ją, zachowując oczywiście ostrożność, zamontować w pojedynkę.
Rozwinięty z rulonu i rozłożony na podłodze, wydaje się lekko pomarszczony. Czuć jednak, że materiał jest bardzo elastyczny. Elementami mocującymi ekran do ramy są bardzo silne zatrzaski, podobne do stosowanych w ubraniach. Do ich zapięć trzeba użyć sporo siły, a to dlatego, że luźno położony ekran jest mniejszy niż wewnętrzny obrys ramy. 
To oczywiście po to, aby móc właściwie napiąć ekran. Po założeniu na ramę ekran staje się gładki jak lustro. Widać, że nic nie jest tu dziełem przypadku...

Obraz
Są dwie możliwości reakcji na uzyskany obraz: szok albo całkowite zaskoczenie.
Tego pierwszego doznamy, jeśli GrayHawk zajął miejsce ściany. Drugie pojawi się u tych, którzy mieli już ekran i wydawało im się, że całkiem dobry. Różnica jest wprost niewiarygodna. Obraz staje się wprost nie do poznania: znacznie bardziej kontrastowy, naturalny i nasycony w kolory. Pojawia się trudne do opisania wrażenie naturalności przekazu, przypominające to, co widzimy w kinie.

Konkluzja
GrayHawk to powierzchnia referencyjna nie tylko z nazwy. Wpływ tego ekranu na jakość wyświetlanego obrazu jest wprost rewelacyjny. Nie wyobrażam sobie instalacji kina domowego z projektorem High-End bez ekranu podobnej klasy. Czy mógłby być tańszy? Wątpię. Poza tym, jego cena wcale nie jest duża w zestawieniu z cenami projektorów wysokiej klasy. Szukając swojego faworyta, warto zawczasu pomyśleć o takim ekranie. Naprawdę warto!

Audio Video 09/2005, Filip Kulpa

sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.