projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Stewart na Cedia 2006Ekrany projekcyjne Stewart FilmScreen na targach Cedia 2006.

Największe targi elektroniki użytkowej CEDIA 2006 miały miejsce w połowie września. Swoje nowe projektory zaprezentowali wszyscy liczący się producenci na świecie.
Zobaczmy jakie ekrany wykorzystywali poszczególni producenci...


CEDIA jest najbardziej liczącą się imprezą w branży AV na świecie. Wyznacza ona nowe trendy w elektronice użytkowej. Producenci starają się zaskoczyć konkurencję i potencjalnych nabywców. Podczas tegorocznej edycji wszyscy liczący się producenci projektorów zaprezentowali swoje nowe modele. Zdecydowana większość z nich prezentowała je na ekranach projekcyjnych firmy Stewart, ponieważ te są w branży synonimem referencyjnej jakości.

Optoma
Główną atrakcją był flagowy model Optoma HD81. Jest to projektor zbudowany na procesorze DMD 1080p DC3. Posiada zewnętrzny procesor obrazu. Za obróbkę wideo odpowiedzialny jest układ Gennum.
Obraz był rzucany na ekran w formacie 2.35:1 o przekątnej 170 cali. Ekran został wykonany przez Stewart FilmScreen i posiadał powierzchnię StudioTek130.

Optoma HD81

W mniejszym pomieszczeniu znajdował się projektor HD7300 (nieobecny na rynku europejskim) wyposażony w chipset 720p DC3.
Wyświetlany materiał pochodził z HD-DVD i był podłączony bezpośrednio do procesora obrazu HD3000 autorstwa Optoma. Procesor przetwarzał sygnał 1080i do 1080p, a następnie skalował do 720p.
Całość pracowała z ekranem 100 calowym Stewarta, z powierzchnią GrayHawk RS II.

Sony
Sony odsłoniło swojego czarnego konia, jakim jest  VPL-WV50 (pseudonim Pearl). To młodszy brat WV100 o zmienionej konstrukcji i co najważniejsze dla użytkowników, nowej lampie UHP (zamiast Xenonowej).
Sony wraz z firmą Stewart FilmScreen wspólnie prowadziły badania nad stworzeniem specjalnej powierzchni, dedykowanej do modelu WV50. Nowa powierzchnia, która była używana podczas projekcji VPL-VW50 to Firehawk SS2 (SST).
Posiada specjalną formułę pozwalającą wykorzystać potencjał Pearl w instalacjach domowych.

Sony VW-50

JVC
JVC lider w technologii LCOS przedstawił trzy projektory HD2K, HD10K oraz zupełnie nowy, nieposiadający jeszcze swojej komercyjnej nazwy.
Wszystkie projektory JVC współpracowały z powierzchniami StudioTek130.
JVC DILA LCOS

Sim2
Sim2 prezentował swoje produkty w 3 miejscach: na stoisku twórcy technologii DLP, firmy Texas Instruments, na stoisku Sim2, oraz na zamkniętym pokazie w hotelu Adam Mark Hotel na 6-tym piętrze.
Na swoim firmowym stoisku Sim2 pokazał topowy 1-chipowy projektor DLP 1080p DC3, model HT3000 oraz niezwykle popularną kombinację na zachodzie, projektor C3X w połączeniu z anamorficznym obiektywem 2.35.
Obie konfiguracje pracowały na znakomitym ekranie Stewart CineCurve z powierzchnią StudioTek 130.

Sim2 C3X

Największą atrakcją i zarazem projektorem uznanym za najlepszy na całej wystawie był Sim2 HT5000. To niezwykle zaawansowana konstrukcja 3-chipowa zbudowana na układach DMD 1080p DC3. Nie tylko konstrukcja, ale i sam obraz porażający swoim realizmem i trójwymiarowością. Projektor wyświetlał obraz na olbrzymim ekranie o szerokości 367 cm z powierzchnią Firehawk.

Sim2 HT5000 3-chip 1080p


Cinetron

Firma ta jest nowym graczem na rynku projekcji przedniej. Pierwszy prototyp projektora LCOS 1080p zaprezentowała ponad rok temu. Producent wzbudził nie lada sensację ogłaszając, że swój projektor HD-900 będzie sprzedawał detalicznie w cenie 6000 USD. Niestety rok minął, a projektora jak nie było, tak nie ma. Pokazywany jest cyklicznie na każdych kolejnych imprezach audio-video.
Projektor Cinetron HD-900 pracował z 96” ekranem Stewart z powierzchnią FireHawk.

Cinetron HD900


Mitsubishi
Japończycy od niedawna promują swój najwyższy model do kina domowego HC5000. To pierwszy publicznie zaprezentowany projektor LCD na nowych panelach wykorzystujący technologię C2 Fine. Oczywiście zgodnie z obecnym trendem jest to pełne HD 1080p.
Podczas, gdy w Europie pokazuje się wersję w białej obudowie, w USA najczęściej pojawia się w czarnym kolorze. Prezentacja odbywała się na nowej powierzchni FireHawk SS2.

MItsubishi hc5000

BenQ
Główną atrakcją był nowy projektor, tradycyjnie już wykonany w oparciu o technologię DLP. BenQ W1000 to oczywiście 1080p DC3. Identyczna obudowa jak w PE8720. Na pierwszy rzut oka nie się ich odróżnić. Projektor, tak jak HD81 Optomy posiada dynamiczną przesłonę. Do prezentacji użyto ekranu Stewart CineCurve (2.35:1) z powierzchnią StudioTek 130.

BenQ W1000Łatwo zauważyć, że praktycznie wszyscy liczący się producenci projektorów podczas demonstracji swoich najnowszych konstrukcji używają produktów firmy Stewart.
Odpowiedź, na pytanie „czy ekran rzeczywiście jest taki istotny” nasuwa się sama…sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.