projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  



Stewart GrayHawk RS G3 przechodzi pozytywnie testy i zdobywa certyfikat THX


Dnia 4 września 2008 firma THX Ltd. ogłosiła, że opracowała nowe techniki i procedury mające na celu zmierzenie efektowności szarych powierzchni projekcyjnych i ich przełożenia się na finalną jakość obrazu w zmiennych warunkach oświetleniowych. THX kontrast test, ma być dodatkiem do programu certyfikacji THX dla ekranów projekcyjnych. Powierzchnia projekcyjna GrayHawk RS3 jest pierwszą szarą powierzchnią projekcyjną, która pozytywnie przeszła całą serię testów opracowanych przez laboratorium THX.

Tradycyjne biało-matowe powierzchnie ekranów często powodują duże rozproszenie światła, które po odbiciu od ekranu trafiają na ściany, sufit i podłogę, co w znacznym stopniu zmniejsza kontrast. Po zaawansowanych testach i badaniach laboratoryjnych, inżynierowie THX ustalili, że szara powierzchnia pomaga zminimalizować efekt powracania na ekran światła odbitego od ścian, co przekłada się na polepszenie poziomu czerni. THX wykorzystało wiedzę zdobytą podczas tych badań i uwzględniło ją podczas swojego procesu certyfikacji.

„Większość współczesnych kin posiada ściany koloru ciemnego, służą one do redukcji odbić światła. W domach nie mamy jednak aż takiej swobody w tym zakresie i ciemne kolory są rzadko akceptowane przez właścicieli” powiedział dr. Michael Rudd, szef działu architektów AV w THX. „Stewart GrayHawk RS3 stanowi dla profesjonalnych instalatorów, dealerów jak i właścicieli domów rozwiązanie, jak połączyć jasne pomieszczenie z wysoką jakością czerni i kontrastu”.

Powierzchnia Stewarta o nazwie GrayHawk była pierwszą referencyjną szarą powierzchnią na rynku i szybko stała się bardzo popularna wśród instalatorów i integratorów systemów AV. Nowa wersja GrayHawk G3 posiada specjalnie zaprojektowaną powłokę, która została zoptymalizowana z myślą o materiale 1080p. W samym materiale została ulepszona jednorodność, aby możliwe było zachowane pełnej jasności wzdłuż całej powierzchni. Ta unikalna cecha wraz z idealnie neutralnym charakterem ekranu w sposób dramatyczny poprawiła poziom czerni, ilość detali w ciemnych scenach a także nasycenie kolorów.

Dla zapewnienia najwyższej jakości przepuszczalności akustycznej, Grayhawk G3 może skorzystać z technologii perforacji Microperf X2, która jako pierwsza uzyskała certyfikat THX w zakresie akustycznej transparentności.

„Uzyskanie certyfikatu THX pozwala nam wyróżnić GrayHawk G3 od reszty produktów i wysłać jasny przekaz do konsumentów, że w kategorii szarych ekranów, która została zresztą zapoczątkowana przez Stewarta, mamy ciągle szerokie pole do ulepszeń i poprawy jakości odbioru.” Powiedział Don Stewart, vice-prezydent Stewart Filmscreen.

Każdy ekran, który uzyskuje certyfikat THX musi gwarantować że w żaden sposób nie będzie oddziaływał na chrominancję, luminancję i jednorodność rzutowanego obrazu. Oprócz testów związanych z ulepszeniem kontrastu materiałów projekcyjnych, THX analizuje mikro-perforacje aby upewnić się, że została wyprodukowana w sposób uniemożliwiający zobaczenie jej z miejsca widza. Tego typu transparentna powierzchnia umożliwia umiejscowienie głośników za certyfikowanym przez THX ekranem.


projektoryPrzeczytaj recenzję ekranu ramowego w magazynie Audio-Video
projektoryRecenzja Stewart FireHawk G3
projektoryTest ekranu Stewarta w magazynie Kino Domowe
projektoryStewart Filmscreen najlepszy wg. Inside track









sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.